Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
odkrywca

Nie odpowiednie osoby na odpowiednich stanowiskach!!!

czwartek 17 sie 2006, 12:35

Nie wiem jak to się dzieje, że przy tak ogromnym bezrobociu w woj. zachodniopomorskim osoby z wyższym wykształceniem z tytułem mgr. nie mogą znaleźć pracy zgodnie ze swoimi kwalifikacjami, a byli oficerowie polityczni i zagorzali członkowie PZPR-u, będący na emeryturach - wysokich zreszta, która starcza im na godziwe życie. Zabierają miejsca pracy ludziom wykształconym i w pełni przygotowanym do pracy w szkolnictwie. Jak się okazało Ci byli żołnierze zawodowi (emeryci), są zatrudniani jako pedagodzy i nie tylko w szkołach na 1/2 etatu i to tylko po kursach przygotowawczych. Gdzie w pełni wykwalifikowany pedagog i nie tylko musi studiować 5-lat i osiągnąć tytuł mgr. pedagogiki.
Jestem rodzicem doświadczonym i trzeźwo myślącym, z obserwacji jak i kontaktów z "pseudo emerytowanymi pedagogami" wynika, że są to Osoby nie przygotowane do pracy w charakterze pedagoga , z młodzieżą w gimnazjum i nie tylko.
Jeżeli będziemy tak dbać o dobro naszych dzieci i młodzieży oraz z taką kadra emerytowantch żołnierzy "pseudo pedagogów", to tylko nam pozazdrościć.
Uważam, że winę ponoszą za to władze samorządowe, dyrektorzy szkół, Kuratorium i MEN.
"prawda jest po to żeby ukazywać ją na światło dzienne"

Gość

piątek 18 sie 2006, 20:30

Witam. Przede wszystkim za taką sytuację jest odpowiedzialny dyrektor. To do niego należy kwestia, kogo będzie miał w swoich "szeregach". Pomimo prawnych ograniczeń zatrudniania na stanowiskach nauczycielskich osób nie posiadających właściwego przygotowania, i tak istnieją luki, które co cwańszy dyrektor (ponieważ o inteligencji nie można tu mówić) wykorzystuje. Oczywiście KO to aprobuje, ponieważ taki nauczyciel, o którym Pan pisze jest znacznie tańszy. I tak to się kręci i m. in. dlatego zachodniopomorskie ma takie wyniki nauczania jakie ma :( Cóż ani ja ani Pan tego nie zmienimy, możemy sobie tylko popisać na forum o tym problemie. Pozdrawiam - Nauczycielka.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”