Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
sylv

Re: Zbieranie podręczników

czwartek 21 wrz 2017, 17:15

My w zeszłym roku dostaliśmy list od OP, że nie możemy żądać odkupienia podręcznika, a jedynie wpłaty na konto szkoły za zgubiony lub zniszczony podręcznik.

Chmurka

czwartek 21 wrz 2017, 23:04

Uczeń nie chodził do szkoły w ostatnim tygodniu przed wakacjami,a nowy rok szkolny rozpoczął w połowie września. Podręczniki przekazał przez inną osobę. Trzy podręczniki są b.zniszczone,ale rodzic nie widzi problemu i idzie w zaparte, że nie odkupi bo te książki wcale nie są takie najgorsze. Czy jest jakiś sposób wyegzekwowania nowych książek.Jeśli tak,to jak to się robi?

Beata8

wtorek 26 wrz 2017, 19:50

Chmurka pisze: Czy jest jakiś sposób wyegzekwowania nowych książek
U mnie nie było takiej możliwości. Rodzic zrobił awanturę wychowawcy, dyrekcji i dzwonił do KO. Nie oddał, tym bardziej, że w ustawie o systemie oświaty jest mowa o tym, że szkoła może zażądać , nie ma sformułowania, że rodzic jest zobowiązany do odkupienia zniszczonej lub zagubionej książki.
Z drugiej strony, po prostu ktoś będzie miał zniszczone podręczniki. Ludzie są coraz bardziej roszczeniowi i tego w bibliotece szkolnej nie zmienimy.

Chmurka

środa 27 wrz 2017, 21:46

Czyli nie ma sposobu na takich rodziców. Pracuję w małej szkole, tu informacje b.szybko się roznoszą. Obawiam się, że ten przypadek może spowodować u mnie epidemię zniszczeń w następnych latach. Postanowiłam jednak, że nie odpuszczę.Będę nadal dręczyć tych rodziców,ale raczej tak po dobroci. Może się uda.

Zielona

czwartek 28 wrz 2017, 09:44

Z której klasy jest ten uczeń? Jeżeli w przyszłym roku dostanie używane podręczniki, wybrałabym mu najgorszy zestaw, skoro pewnie i tak nie będzie o nie dbał.

Katarzyna 1983

czwartek 28 wrz 2017, 15:00

czy istnieje jakiś termin ministerialny od którego czerwca mamy zbierać podręczniki. U nas dyrekcja nakazuje nam w ostatnim tygodniu przed zakończeniem ... nauczyciele mają pretensje, że za wcześnie zabieramy dzieciakom książki i pracować nie mogą.

Anna

czwartek 28 wrz 2017, 15:44

Nie ma takiego terminu. U mnie tez ostatni tydzień i to jest koszmar. Upał, nie wszystkie dzieciaki chodzą do szkoły, część już na wakacjach, próby do zakończenia roku, msze w kościele. Nie ma czasu na reakcję rodzica czy dzieciaka na informację o konieczności odkupienia. A w tym roku 2 razy więcej do zbierania i jeszcze wcześniej zakończenie roku.

Chmurka

czwartek 28 wrz 2017, 21:23

[quote="Zielona"]Z której klasy jest ten uczeń? Jeżeli w przyszłym roku dostanie używane podręczniki, wybrałabym mu najgorszy zestaw, skoro pewnie i tak nie będzie o nie dbał.[/quote] Będzie tak, jak podpowiadasz. Już to sobie zaplanowałam.Uczeń chodzi obecnie do 6 klasy.W przyszłym roku dostanie najgorszy komplet! :lol:

Aqa

piątek 29 wrz 2017, 13:14

Ja się zastanawiam, jak zbierać te wszystkie podręczniki pod koniec roku szkolnego. Na pewno nie da się tego zrobić na tyle wcześnie, by zdążyć rozliczyć, wpadać do klas- do dłużników i zamknąć sprawę w dniu zakończenia roku. Nie ta skala co w poprzednich latach. Myśleliście o tym?
Wydawanie zajęło mi ok. 2 tygodni, z wpisywaniem kart i pomocą koleżeństwa. Kilka tysięcy podręczników... jak ja mam dość podręczników !

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”