Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
KaJu

Re: Dotacja

czwartek 05 paź 2017, 23:29

Skoro musiałaś tak zrobić, to teraz sprawa dyrektora, żeby jakoś wybrnąć. Ale idź lepiej spać, jutro też jest dzień. Dobranoc :)
POZDR:) Kaja

Margorzeta

piątek 06 paź 2017, 08:07

Jak dla mnie 15 wcale nie jest bezpieczniejszy. Wkurza mnie to, że po 1 września nagle uczniowie zaczynają migrować między szkołami. O kilku rezygnacjach się dowiedziałam 10 września - te osoby już nie są liczone w dotacji, więc nie mogę ostemplować wcześniej podręczników, bo byłaby chała. Była uczennica, która od początku wiedziała, że będzie zmieniać szkołę, ale chodziła przez pierwszy tydzień do nas i wzięła podręczniki, zdążyła podpisać itd. Dobrze, że kogoś innego nie było, chorował i zrobiłam sobie podmianę. Różne manewry były. Uczniowie którzy pobrali komplet w 2 szkołach, bo chodzili na zmianę tu i tu i nie mogli się przez cały wrzesień zdecydować czego chcą od życia. Z klasy 7 zrezygnowało nam 15 osób, ale oficjalnie papiery odebrali we wrześniu, teraz czekam na decyzję wydawnictwa czy przyjmie taki duży zwrot. Księgowa wkurzona, bo jak nie przyjmą to nie mamy z czego zapłacić i dlaczego zamówiłam tak dużo. Gdyby tak trzymać się zasad to przed 15 należałoby nie wydawać ani jednej książki, bo ostatecznie kto jest winny, że rozliczenie się nie zgadza? bibliotekarz

KaJu

sobota 07 paź 2017, 09:01

Może i masz rację. Ja jakoś ogarnęłam te zmiany - zanim przygotowałam książki do wydania, stan się ustabilizował. Podręczniki przychodziły z opóźnieniem i partiami. Nic na to nie poradzimy, że uczniowie migrują.
A cóż to za wydawnictwo, że nie chce przyjąć 15 zwrotów? Jeśli szkoła ma po kilka oddziałów, to jest jak najbardziej w normie. A sama wysyłka? Kolejna fizyczna praca dla nas. U nas 4 osoby zrezygnowały z klasy siódmej, jeszcze z innych klas 1-2 osoby, co daje 6 paczek zwrotów do czterech wydawnictw.
Ostatnio zmieniony niedziela 08 paź 2017, 22:56 przez KaJu, łącznie zmieniany 1 raz.

KaJu

niedziela 08 paź 2017, 22:55

Może i masz rację. Ja jakoś ogarnęłam te zmiany - zanim przygotowałam książki do wydania, stan się ustabilizował. Podręczniki przychodziły z opóźnieniem i partiami. Nic na to nie poradzimy, że uczniowie migrują.
A cóż to za wydawnictwo, że nie chce przyjąć 15 zwrotów? Jeśli szkoła ma po kilka oddziałów, to jest jak najbardziej w normie. A sama wysyłka? Kolejna fizyczna praca dla nas. U nas 4 osoby zrezygnowały z klasy siódmej, jeszcze z innych klas 1-2 osoby, co daje 6 paczek zwrotów do czterech wydawnictw.

betka25

poniedziałek 09 paź 2017, 00:05

Niestety, uczniowie odchodzą i przychodzą dosłownie co chwilę, mnie denerwuje to, że najczęściej dowiaduję się o tym przypadkiem, często długo po czasie i niestety podręczniki są nie do odzyskania.
Beata

sylv

poniedziałek 09 paź 2017, 07:44

betka25 pisze:Niestety, uczniowie odchodzą i przychodzą dosłownie co chwilę, mnie denerwuje to, że najczęściej dowiaduję się o tym przypadkiem, często długo po czasie i niestety podręczniki są nie do odzyskania.
Beata
Tak, a najczęściej od innych uczniów z klasy...

Margorzeta

poniedziałek 09 paź 2017, 07:51

Nowa Era - napisałam pismo i czekam. Te 15 kompletów to 20% faktury. Konsultantka z infolinii powiedziała, że ona nie może przyjąć takiego dużego zwrotu, kazała napisać pismo i czekać. Te przynajmniej mam gotowe do zwrotu.
Część książek w drugiej szkole musi pójść z kasy budżetu. Uczniowie zrezygnowali 14 września i zostali zdjęci ze stanu dotacji. Tam rozlicza wszystko dyrekcja, niech ona się martwi.

Dorota79

poniedziałek 09 paź 2017, 08:12

sylv pisze:
betka25 pisze:Niestety, uczniowie odchodzą i przychodzą dosłownie co chwilę, mnie denerwuje to, że najczęściej dowiaduję się o tym przypadkiem, często długo po czasie i niestety podręczniki są nie do odzyskania.
Beata
Tak, a najczęściej od innych uczniów z klasy...
Mówiłam o tym nauczycielom, w sekretariacie, wielokrotnie, że jeśli uczeń odchodzi ze szkoły, ma obowiązek rozliczyć się z książek. Jak grochem o ścianę. Tak jak wy dowiaduję się, że ucznia nie ma najczęściej przypadkiem, od innych uczniów i długo po czasie :x

Margorzeta

poniedziałek 09 paź 2017, 08:28

Ja mam gorącą linię z sekretariatem i jeśli już jakiś uczeń odbiera dokumenty, to się dowiaduję w miarę szybko. Ale np nauczyciele sobie odchodzą z pracy, albo idą na roczny urlop i nikt nie pilnuje tego, że mają się rozliczyć.

KaJu

wtorek 10 paź 2017, 22:29

Ja mam przygotowane zwroty do WSiP-u i wszystko przyjmą. A dzisiaj niespodzianka :wink: doszła nowa uczennica, niby jest dla niej komplet, bo jeszcze nie oddałam... tylko jak to potem rozliczyć? Część faktury z dotacji, część z budżetu?

A nie oddałam, bo szkole nie ma taśmy do oklejenia paczek, czekam już tydzień.

alin

środa 11 paź 2017, 10:30

Ja bym z tego nie dała. U mnie dyrekcja ustaliła ze zwroty są dokonywane na podstawie tabeli z dnia 8.09.
Wszystkie inne przypadki muszą poczekac na nowe zamówienie dotacyjne, za które szkoła potem odzyska pienądze.
Możesz jej dać z pakietu nauczycielskiego lub zapasowego na klasę jak jeszcze masz.

pozdrawiam

Anna

środa 11 paź 2017, 20:33

Można jeszcze poprosić o korektę rachunku czyli na dotacyjne osobno bo i tak zwracając musisz dostać korektę a osobny rachunek na podręczniki dla nowej uczennicy i tych nie zwracasz a rozlicza szkoła.

KaJu

niedziela 15 paź 2017, 13:06

Skłaniam się ku temu, żeby najpierw oddać wg stanu z tabeli, a potem osobno kupić z budżetu szkoły. Korektę mi wystawią tylko w zamian za wyliczone zwroty.
Nie miałam już zestawu rezerwowego, bo częściowo wydałam nauczycielom... chwilowo więc zabrałam jednej z pań, która korzysta z multi booka...

Kiedy skończą się te niespodzianki?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”