Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
malgoska

nowicjuszka

niedziela 03 gru 2017, 17:30

Dzień dobry,
szanowni Państwo. Zaczynam prace w bibliotece szkolnej, do tej pory w świetlicy szkolnej. Studia ukończone 12 lat temu.
Pomóżcie proszę najważniejsze rzeczy o których nie mogę zapomnieć dotyczące podręczników, dotacji MEN, kiedy należy pisać wnioski, kiedy rozliczać? Niestety będę zupełnie sama i do tego zielona. Dziękuję Wam za każdą radę. :)

Irena64

Re: nowicjuszka

niedziela 03 gru 2017, 17:55

Ja przyjmuję podręczniki na stan biblioteki i opisuję faktury zg z formułką daną mi przez organ prowadzący, bo to oni wszystko rozliczają. Wyznacznikiem do kiedy trzeba rozliczyć jest informacja na danej fakturze ze wskazaniem terminu zapłaty np. w tym roku na większości faktur było do 15 listopada. Wykaz podręczników do szkoły na dany rok sporządza wicedyrektor ( tak jest u mnie). Nie daj się wrobić w dodatkowe obowiązki w ramach pracy i płacy biblioteki.

Aqa

niedziela 03 gru 2017, 19:40

Witaj : )
Podręczniki na ten rok powinny być już pozałatwiane, rozliczone, przychodzą zamawiane części do klas pierwszych SP, w starszych klasach to podręczniki całoroczne. MENowskie są w klasach 2-3, do nich nic się nie dokupuje, jeśli nie zwiększyła się liczba uczniów w danym roczniku w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Nie powinnaś się dać wmanewrować w załatwianie zamówień, od tego jest dyrekcja lub współpracujący z nią inny nauczyciel. To dyrekcja, znając liczbę uczniów, mając prognozę liczby uczniów na kolejny rok, planuje i zamawia podręczniki, powinna je odbierać w wakacje administracja.
Ty masz dość pracy z ewidencją.

malgoska

niedziela 03 gru 2017, 20:23

Dziękuję bardzo za informację

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”