Strona 1 z 1

lutowa Biblioteka

: środa 21 lut 2018, 09:21
autor: Aqa
1. Zaskoczyła mnie informacja o odejściu p. Katarzyny Świderskiej-Nowickiej. Bardzo smutna wiadomość, nie znałam osobiście Pani, jednak na Jej adres wysyłałam /jak pewnie wielu z nas/ wiele informacji, w tym relacje z MMBS. Bardzo młoda jeszcze osoba, bardzo mi przykro, współczuję bliskim.

2. Biblioteka umieściła relację z wizyty nauczycielek bibliotekarek w bibliotece katalońskiej, w Hiszpanii. :) Bardzo ciekawy tekst, zdjęcia inspirujące do własnych aranżacji.
W tekście m.in. o fajnej formie zabawy z czytelnikami: wręczane pudełeczka z książkami do czytania z rodzicami, pudełeczka są wędrujące, zamiennie, do kolejnych uczniów, wiążą się z aktywnością dzieci i rodziców, nie za wielką znów, a ciekawą.
W bibliotece nie ma żadnych lekcji bibliotecznych- z czym nie może się u nas pogodzić wiele osób decydentów, w tym dyrektorzy, ale i wiele osób z koleżeństwa. Forma prowadzenia dobrowolnych zajęć wtedy, gdy to potrzebne, we współpracy z wychowawcami, wg mnie ma znacznie głębszy sens /lekcje "biblioteczne" w Polsce są główną formą nielegalnych zastępstw/
Czytaliście tekst?

Re: lutowa Biblioteka

: czwartek 01 mar 2018, 11:03
autor: Basia
Aqa pisze:1. Zaskoczyła mnie informacja o odejściu p. Katarzyny Świderskiej-Nowickiej. Bardzo smutna wiadomość, nie znałam osobiście Pani, jednak na Jej adres wysyłałam /jak pewnie wielu z nas/ wiele informacji, w tym relacje z MMBS. Bardzo młoda jeszcze osoba, bardzo mi przykro, współczuję bliskim.
Aqa, dzięki za informację. przeoczyłam ten tekst w BwSz. :oops:
Wiadomość o śmierci Kasi po prostu mnie rozłożyła...
Kasię poznałam kilka lat temu, potem czasem miałyśmy kontakt osobisty lub telefoniczny.
Zawsze skromna, delikatna, subtelna, znakomity słuchacz. Będzie jej nam brakować...