Strona 1 z 7

protokołowanie posiedzeń RP

: czwartek 08 wrz 2011, 12:46
autor: bibliotekaia
Zapowiadany problem nr 2:

Dyrekcja zleciła jednej z nas (tej drugiej, zważywszy wątek o opiekunie stażu :wink: ) protokołowanie posiedzenia rady ped. Jak znamy życie, okaże się, że posiedzeń. Nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że protokół należy wpisać w księgę protokołów znajdującą się forever w gabinecie dyr i należy zrobić to, oczywiście, nie w godzinach pracy, bo te przeznaczone są na pracę. Protokołowanie zaś pracą nie jest, przecież.
Fajne, co?
Interesanci ze sprawami przychodzą, a skryba siedzi, pisze i - chcąc nie chcąc - słucha. Zamiast odebrać dziecko z przedszkola, na przykład.

Elektronicznie!

: czwartek 08 wrz 2011, 13:12
autor: Książniczka1
Ja protokołuję posiedzenia rady ped. już od 4 lat (w tym roku zaczynam piąty). Ale co zrobiłam, kiedy dyrekcja przydzieliła mi to zadanie jako stałe? Zaproponowałam odejście od idiotycznego pisana w zeszycie - jak za dawnych czasów i przeszłam na pisanie w formie elektronicznej - oczywiście potem robię wydruki, które są pieczętowane pieczęcią szkoły i dyrektora. Teraz protokół z danej rady piszę jakieś 30 min., biorąc pod uwagę, że załączniki stałe (uchwały itp.) tylko się nieznacznie zmienia i dostosowuje te z poprzednich lat.
Byłam na szkoleniu dotyczącym protokołowania. Teraz już większość szkół protokołuje elektronicznie i nawet kontrola dokumentacji szkoły nie ma żadnych zastrzeżeń, wręcz przeciwnie, bo wszystko jest estetyczne i klarowne.
Porozmawiaj z dyrekcją na ten temat i przekonaj ją do takiego sposobu protokołowania. Przecież, na Boga, żyjemy w XXI wieku, a nie w początkach XX!

: czwartek 08 wrz 2011, 18:08
autor: Gość
witam! Też kolejny rok mam w przydziale protokołowanie posiedzeń RP, ale na zmianę z 2 koleżankami(rusycystka i anglistka). niestety protokoły są jeszcze w tradycyjnej formie - dyrekcja lubi grube zeszyty. Moja praca protokolanta liczy się do motywacyjnego

: piątek 09 wrz 2011, 10:23
autor: xandre
Już kiedyś o tym pisałam, ale przypomnę, bo uważam, że to dobry pomysł. Podpowiedzcie dyrekcji, żeby protokoły z RP były pisane wg listy alfabetycznej nauczycieli. Za każdym razem pisze ktoś inny, wypada wtedy średnio raz na 3-4 lata (oczywiście zależy ile nauczycieli w szkole). To sprawiedliwe i nikt nie narzeka. :wink:

: piątek 09 wrz 2011, 19:46
autor: jupio69
Do Ksiżżniczki.. Witam! W tym roku zaczęlam protokołować posiedzenia rad komputerowo. Nie jestem do końca pewna czy robię to dobrze. Czy mogłabym wymienić kilka spostrzeżeńi apytać o szczegóły?
Mój adres [email protected]
dziękuję

: piątek 09 wrz 2011, 19:47
autor: jupio69
Oczywiście chodziło mi o Książniczkę. przepraszam za literówkę

: wtorek 13 wrz 2011, 09:17
autor: JA
Też jestm protokolantem.Mamy protokolarz elaktroniczny:)

pomocy

: środa 28 wrz 2011, 09:59
autor: Gość1
Potrzebuję szybkiej pomocy. Jestem protokolantem w szkole i dodatkowo piszę uchwały, choć z tego, co wiem, powinien to robić dyrektor. Mam pytanie w związku z uchwałą rady pedagogicznej w sprawie dopuszczenia programów nauczania i zestawu podręczników, to znaczy: na jakie dokumenty powinienem się powołać? Czy tylko na ustawę o systemie oświaty z 7 września 1991 r.? 8 czerwca 2009 wyszło rozporządzenie Hall w tej kwestii, więc już nie wiem, do czego mam się odwoływać. Dodatkowo ma być kontrola protokołów w szkole, więc sprawa jest wielkiej wagi. Byłbym bardzo wdzięczny za wiarygodną opinię (najlepiej gdyby ktoś przesłał mi jakiś projekt uchwały; w internecie jest ich bez liku, ale każdy pisze inaczej). Proszę o szybką odpowiedź.

: środa 28 wrz 2011, 11:00
autor: halinah
Na podstawie art. 22a ust. 2 ustawy z dn. 7 września 1991 r. o systemie oświaty, rada ped. opiniuje dopuszczenie do użytku w szkole zaproponowanego przez nauczyciela programu nauczania.

odpowiedź

: środa 28 wrz 2011, 11:03
autor: Gość1
A rozporządzenia? Chodzi mi konkretnie o to z 8 czerwca 2009 roku. Na nie nie mam się powoływać?

: środa 28 wrz 2011, 14:22
autor: bibliotekaia
Witaj w klubie, Gość1. Też piszemy za dyrekcję uchwały. Trochę to Matrix: rada głosuje uchwałę, która nie istnieje, tworzymy ja dopiero później.
A może to wszystko jest normalne - w myśl zasady, że "kłamstwo wciąż powtarzane staje się prawdą" - tylko my bezsensownie wciąż się dziwimy światu?

: środa 28 wrz 2011, 14:42
autor: halinah
Uprawnienia RP opisane są w ustawie o systemie oświaty (art. 41 i 42) i tam szukamy podstawy prawnej. Rozporządzenie jest "mniej ważne" i nie może być z ustawą sprzeczne.

: czwartek 29 wrz 2011, 12:46
autor: agatka77
Ja tez protokołuję. u mnie dyrektor przynosi na konferencję gotową uchwałę wydrukowaną. a ja dodatkowo dostaję je na swojego emaila.

pytanie

: piątek 30 wrz 2011, 09:09
autor: Gość1
Jeszcze jedno pytanie. Czy do zestawu programów nauczania i wykazu podręczników, które opiniuje rada pedag., mają być dwie uchwały (zarządzenia), czy wystarczy jedna? Jak to możliwe, proszę o w miarę szybką odpowiedź.

: środa 12 paź 2011, 15:21
autor: Monika28a
Witam.
Gdzie jest napisane, że uchwały powinien pisać dyrektor?
My na każdej konferencji w porzadku obrad mamy komisję uchwał i wniosków i te osoby piszą uchwały. Protokolant natomiast zajmuje się tylko protokołem.
Pozdrawiam