Aktualizacja forum Biblioteki w Szkole. Więcej informacji
Kursantka

Biblioteka ProgMan 5.4 razem z opem www

wtorek 24 kwie 2007, 23:18

Witam

Dla zainteresowanych podaję, iż istnieje obecnie nowsza dostępna wraz z opem www wersja biblioteki progmana o numerze 5.4004. Polecam. Irena

Karina

Re: Biblioteka ProgMan 5.4 razem z opem www

środa 25 kwie 2007, 22:14

Kursantka pisze:Witam

Dla zainteresowanych podaję, iż istnieje obecnie nowsza dostępna wraz z opem www wersja biblioteki progmana o numerze 5.4004. Polecam. Irena
Co znaczy wraz z opem www?

gość

program

czwartek 26 kwie 2007, 12:35

No własnie co znaczy " wraz z opem www" Kolejna reklama tego programu.

Karina

z opem www

czwartek 26 kwie 2007, 13:04

Witam

Poszperałam i już wiem. Progman sprzedaje program biblioteczny razem z nakładką opa www w jednej cenie. Albo inaczej pomoć za darmo do programu. No niepowiem, działa ładnie, ale wszędzie tylko ich kolory pomarańcza i granat.

Szkoda, że ja jestem daltonistką ;-)

gość

program

czwartek 26 kwie 2007, 13:22

Niestety, nie lubię takich kolorów. Ale dalej nie wytłumaczyłas co to znaczy
opem www. Potrzebuję dokładnego wyjaśnienia.

Kursantka

Re: program

piątek 27 kwie 2007, 07:08

gość pisze:Niestety, nie lubię takich kolorów. Ale dalej nie wytłumaczyłas co to znaczy
opem www. Potrzebuję dokładnego wyjaśnienia.

Wiem juz co to op www. Progman sprzedaje Biblioteke jako program biblioteczny i do tego w cenie programu dodaje dodatkowo program www. Celem opa www jest poprostu umożliwienie przeglądania katalogów, kart, logowanie się czytelników na własne konto, dokonywanie rezerwacji. itp

Gdzies wcześniej już coś takiego było na forum, ale niepotrafie tego tu wkleić.

Paweł Górski

piątek 27 kwie 2007, 14:48

Witam Serdecznie!!

Padlo na forum zapytanie odnosnie "opa www".
Fachowo zwie sie to OPAC WWW i jest to modul internetowy, ktory umozliwia zdalne przegladanie zasobow biblioteki. Kazdy czytelnik majacy dostep do Internetu lub Intranetu (siec wewnetrzna np. w szkole) moze przegladac katalog naszej biblioteki. Dodatkow czytelnicy moga sprawdzic stan swojego konta oraz zarezerwowac wyszukana i dostepna pozycje.

Dodatkowo jezeli bibliotekarz zdecyduje sie na tworzenie zestawien bibliograficznych w programie glownym, to te informacje beda rowniez dostepne poprzez modul internetowy. Czytelnik moze takie zestawienie wydrukowac lub zapisac je na dysku swojego komputera w formacie pdf lub txt.

A tak nasz modul dziala w praktyce - http://83.15.173.173/biblioteka/

Karina

no ma możliwości ta biblioteka progmana

wtorek 01 maja 2007, 15:15

No niepowiem, ma możliwości ta biblioteka. Porównując to co do ceny to staje się ciekawym i dobrym nabytkiem. Słyszałam na I Konferencji Bibliotekarzy, że w Warszawie z tego programu będą prowadzone szkolenia przez OEIIZK oraz w ramach MODN. Widać, że zaczyna się coś dziać. Program stał się naprawde konkurencyjny.
PIĘKNIE PIEKNIE

Niewiarek

programk

środa 02 maja 2007, 15:10

Mimo tak wspaniałych wypowiedzi i chwalenia tego programu ( coś mi tu pachnie tanią reklamą) znam biblioteki które zakupiły ten program i mają z nim duże problemy.

PROGMAN

Re: programk

środa 09 maja 2007, 16:35

Niewiarek pisze:Mimo tak wspaniałych wypowiedzi i chwalenia tego programu ( coś mi tu pachnie tanią reklamą) znam biblioteki które zakupiły ten program i mają z nim duże problemy.
To proszę zgłosić się do tych, które zakupiły i są zadowolone.

Jak ktoś niepotrafi sobie poradzić z programem, bo jego wiedza informatyczna na to niepozwala to nie jest wina programu. Do obsługi tego programu wcale nie trzeba być informatykiem czy przechodzić kursy informatyczne, ale chyba nawet WORD też ma swoją filozofię pracy i nie każdy sobie z nim radzi.

Maria
Kontakt: Strona WWW

czwartek 10 maja 2007, 14:32

PROGMAN pisze:
Niewiarek pisze:Mimo tak wspaniałych wypowiedzi i chwalenia tego programu ( coś mi tu pachnie tanią reklamą) znam biblioteki które zakupiły ten program i mają z nim duże problemy.
To proszę zgłosić się do tych, które zakupiły i są zadowolone.

Jak ktoś niepotrafi sobie poradzić z programem, bo jego wiedza informatyczna na to niepozwala to nie jest wina programu. Do obsługi tego programu wcale nie trzeba być informatykiem czy przechodzić kursy informatyczne, ale chyba nawet WORD też ma swoją filozofię pracy i nie każdy sobie z nim radzi.
Chciałam przypomnieć, że na Forum każdy może sie wypowiedzieć, można komentować i dyskutować natomiast na podstawie krytycznej opinii o programie trudno wnioskować , jaki poziom wiedzy informatycznej posiada użytkownik owego programu. Znam informatyków( bardzo dobrych), którzy miewają problemy ze specjalistycznymi programami.

ProgManek

czwartek 10 maja 2007, 21:22

Maria pisze: Znam informatyków( bardzo dobrych), którzy miewają problemy ze specjalistycznymi programami.
Zgadza się, także z Molowatym. ;-)

P.S. a tak na marginesie bez żadnej złosliwości, to swoją kolorystyką Mol nawiązuje do moli i ciem, taki jakiś monokolorowy, jak nie motyl np. pomarańczowoniebieski ;-)

Uwaga, niesympatyzuję z ProgManem, nicka mogę mieć dowolnego, lubię być złośliwy więc takiego wybrałem.

Maria
Kontakt: Strona WWW

czwartek 10 maja 2007, 23:19

Co do kolorów - to kwestia gustu, więc ten temat poza dyskusją,
a nick jak i sposób dyskusji wiele mówią o autorze, więc wyjaśnienia są zbędne, ale jak mówi przysłowie uderz w stół... :)

Gość

ProgMan

piątek 11 maja 2007, 11:53

Takimi wypowiedziami firma na pewno nie zyska sobie zwolenników. Takim sposobem nie zachęci pan bibliotekarzy do kupienia tego"wspaniałego" prpgramu. Wręcz odwrotnie.[/i]

Paweł Górski

poniedziałek 14 maja 2007, 08:59

Witam Serdecznie!

Chciałbym przeprosić osoby, które poczuły się urażone w związku z ostatnimi wypowiedziami jakimi ukazały się na forum. Zarazem muszę stanowczo podkreślić, że jestem jedyną osobą która wypowiada się na tym forum w imieniu firmy ProgMan Software.

Z poważaniem,

Paweł Górski

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”