sobi

NPRCz a połączenie szkół

środa 10 paź 2018, 12:45

Witam , mam pytanie związane z wypełnieniem wniosku . Sytuacja jest taka dwie szkoły podstawowa i gimnazjum oraz ich biblioteki zostały połączone w Zespól Szkolno- Przedszkolny. jako ,że gimnazjum jest w trakcie likwidacji to nie może być "beneficjentem" . Zdziwiło mnie natomiast to ,że mamy składać wniosek jako szkoła podstawowa a nie zespół ,że mamy podawać stary regon szkoły podstawowej :roll: . Czy macie jakieś doświadczenie w tej kwestii ? Czy tak powinno być ? , Czy spełnione zostaną kwestie formalne takiego wniosku ? z góry dziękuję za odpowiedź .

betka71

Re: NPRCz a połączenie szkół

czwartek 11 paź 2018, 09:09

Byłam na spotkaniu w sprawie NPRCz i Pan z kuratorium powiedział ,że w przypadku Zespołów Szkół ( gimnazjum , szkoła podstawowa ) bierzemy pod uwagę liczbę uczniów z obu szkół. Jeżeli w szkole jest jedna wspólna biblioteka dla gimnazjum i dla szkoły podstawowej . Ja osobiście brałam pod uwagę liczbę uczniów G i SP.

sobi

piątek 12 paź 2018, 11:02

Dziękuję za odpowiedź ale interesuje mnie jeszcze, na jaką szkołę wniosek ? na utworzony zespół ,czy szkołę podstawową ?

atlinid

piątek 12 paź 2018, 11:07

Na zespół. W linku https://men.gov.pl/finansowanie-edukacj ... dzi-3.html możesz znaleźć informację o tym, którą zresztą wkleiłem niżej.
"Czy zespół szkół składa jeden wniosek, czy też każda ze szkół zespołu może złożyć wniosek?

Jeżeli zespół szkół stanowi jednostkę organizacyjną, w której jest jedna biblioteka, to zespół składa jeden wniosek. Szkoła wchodząca w skład zespołu może składać wniosek, jeżeli w jej strukturze znajduje się odrębna biblioteka."
"Umysły są jak spadochrony – działają tylko gdy są otwarte." Thomas Dewar

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”