Marianna

Czy poprawnie zdenominowałam?

poniedziałek 10 gru 2012, 12:29

Dzisiaj zadzwoniła do mnie księgowa w sprawie protokołu ubytków, denominowałam ksiazki na kwotę 74443,6 i wyszło mi 7,50, czy to jest dobrze, czy powinno byc 7,45, jak sugeruje księgowa?

Aqa

Re: Czy poprawnie zdenominowałam?

poniedziałek 10 gru 2012, 15:04

Ja bym proponowała 7,44, ponieważ kolejna cyfra jest niższa niż pół złotego.
Jednak z księgową bym nie dyskutowała, ona prowadzi księgowość.
W przypadku spraw denominacji ogólnej- jak wszyscy robimy, oraz później denominowania wypisywanych woluminów z lat do 1995 r., w programie komputerowym ja mam zwykle minimalne różnice. Setne części, które wpływają na całość.

Zdenominowany cały zbiór w 1995 r, 1 stycznia. Jednak ceny w księgach z okresu poprzedzającego denominację pozostają bez zmian, nie kreślimy w księgach. Po prostu denominujemy całość od 1 stycznia 1995.
Jednak- gdy zbieramy większą ilość zbiorów do wypisu / obojętnie z jakiego powodu/, wpisujemy ceny z ksiąg, czy programu komputerowego /tam wprowadzane są ceny z ksiąg, program sam je denominuje zawsze przy liczeniu stanu bieżącego/, takie, jakie są wpisane. W papierowym protokole denominujemy. Po akceptacji protokołu przez dyrekcję, wykreślamy pozycje z ksiąg/programu. Zbiorczo program je sobie/i nam/ denominuje. Tu zwykle mam różnice, minimalne, ale ważne /np. 0,1 grosz/. Ja rozumiem, że raz wpisywane np. 120 pozycji z lat przed denomincają , a drugi raz 1867 pozycji przed denominacją- zdenominowane o 4 miejsca, może dać jednak minimalne różnice. Tyle, że to problem finansowy.
Formalnie wszystko gra: protokół ok, sumy wpisane ok, denominowanie ok.
Samo życie.
Stąd, Marianno, bym się nie przejmowała propozycją księgowej. Chce, 7,45, ok. ona jest księgową.

Marianna

Re: Czy poprawnie zdenominowałam?

poniedziałek 10 gru 2012, 20:50

Dzięki:)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”