AnnoDoro

Tomik wierszy : "Dobrze, że jesteś..."

wtorek 25 gru 2012, 15:54

Do przeczytania tych wierszy skłoniła mnie recenzja przesłana przez kolezankę. Pozwólcie , że ja zacytuje:

"...wiersze są piękne i bardzo obrazowe. To wiersze Człowieka, który stanął na wysokości zadania , który na co dzień boryka się z przeciwnościami losu i z miłością i wielkim oddaniem opiekuje się żoną Jadwigą, chorą na SLA. W wierszach przepełnionych miłością, tęsknotą, bólem i żalem , opisuje cierpienie i codzienne zmagania i problemy chorych i ich cudownych opiekunów.Jego słowa pochodzą prosto z serca , są niczym nie skażone , czyste i piękne . Każdy Jego wiersz dociera jak ostry promyk słońca , daje jasność i ciepło i nadzieję, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydaję się zbyt dalekie i wiarę , która daje oparcie kiedy bezradność przeraża… A przecież czasami wystarczy tak niewiele : ciepłe słowo, uśmiech, pocieszający dotyk dłoni, zwyczajna ludzka troska o samopoczucie.
Podobnie jak Katarzyna Rosicka-Jaczyńska w swoich książkach „Ołówek” i „Ławeczka”, RILu pragnie by wiadomość o tej chorobie dotarła do szerszego kręgu ludzi , by zmienili oni swoje myślenie o SLA. ”…wsparcie ludzi jest ważne nie tylko dla mnie – jako opiekuna … najważniejszy jest dla mnie wpływ wierszy na tych , którzy nie wiedzą i jeszcze nic nie słyszeli o SLA…”.
Jego wiersze to dar najpiękniejszy , to dar Serca , którym obdarza każdego napotkanego w swoim życiu Człowieka . Pieniądze zebrane ze sprzedaży chce przekazać na rzecz Stowarzyszenia Dignitas Dolentium - SLA/MND i bezpośrednio rodzinom chorych , których dzieci lub opiekunowie żyją w nędzy . „Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu..”. (Antoine de Saint- Exupery). I za to patrzenie sercem na drugiego Człowieku trzeba RILu podziękować kupując tomik wierszy pt:” Dobrze, że jesteś…”...."
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

Jolka4346

Re: Tomik wierszy : "Dobrze, że jesteś..."

sobota 29 gru 2012, 18:53

A od jakiego przedziału wiekowego byś je polecała młodzieży?
Mam te meble biurowe gdańsk ciekawszych nie miał :D

AnnoDoro

Re: Tomik wierszy : "Dobrze, że jesteś..."

niedziela 30 gru 2012, 11:52

Jolka4346 pisze:A od jakiego przedziału wiekowego byś je polecała młodzieży?
Jolu - myślę, że nie ma sensu polecać tego typu literatury dzieciom w podstawówce . Z moich obserwacji wynika, że młodzież chce być traktowana jak dorośli, a jeśli nie pozwala się im brać udziału w jakiś problemach , czują się skrzywdzeni i urażeni i w rezultacie mogą zachowywać się destrukcyjnie. Jeśli jednak poprzez dobrze dobraną literaturę zachęci się ich do współpracy, mogą się stać zadziwiająco dojrzali i silni i troszkę inaczej popatrzą na otaczający ich świat i ludzi i choroby z którymi prędzej czy później przyjdzie im się zetknąć.
Zauważyłam , że starsza młodzież chętnie sięga po książkę: „ Ołówek” , więc dlaczego nie maja sięgnąć do poezji RILu?
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”