Monika28a

sprawozdanie z planu pracy biblioteki

piątek 04 sty 2013, 10:15

Witam
Czy ma ktoś może dostęp do wzoru sprawozdania z planu pracy biblioteki dla szkół ponadgimnazjalnych z nadzoru pedagogicznego?
Jeśli jest taka możliwość to proszę o przesłanie.

Z góry dziękuję :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 sty 2013, 11:29 przez Monika28a, łącznie zmieniany 1 raz.

Maria
Kontakt: Strona WWW

Re: sprawozdanie z planu pracy biblioteki

sobota 05 sty 2013, 00:28

Nie bardzo rozumiem, jeżeli ktoś coś planuje to nie powinien mieć problemu ze sprawozdaniem z tegoż planu a do tego nadzór pedagogiczny - proszę o wyjaśnienie.

Monika28a

niedziela 06 sty 2013, 10:03

Proszę tylko o wzór sprawozdania, który jest umieszczony na stronie internetowej nadzoru pedagogicznego.
Nie chcę aby mi ktoś przesyłał gotowe sprawozdanie. Proszę tylko o wzór, jest to zazwyczaj jedna kartka z wytycznymi jak powinno wyglądać prawidłowo sprawozdanie.
Dostęp do tej strony jest bardzo drogi. Myślałam, że ktoś z forumowiczów ma dostęp do tej strony i mi prześle potrzebny dokument.
Wzorów sprawozdań jest bardzo dużo. To na tej stronie wydaje mi się najbardziej odpowiednie.
Może jestem nadgorliwa i za dużo wymyślam? :wink:

Malkontent

niedziela 06 sty 2013, 20:44

Nie ma czegoś takiego jak strona internetowa nadzoru pedagogicznego.Nadzorem pedagogicznym może być kuratorium, OP.Każdy z nas pisze sprawozdanie z pracy na radę pedagogiczną.I tyle.

Maria

niedziela 06 sty 2013, 23:29

Monika28a pisze:Proszę tylko o wzór sprawozdania, który jest umieszczony na stronie internetowej nadzoru pedagogicznego.
Nie chcę aby mi ktoś przesyłał gotowe sprawozdanie. Proszę tylko o wzór, jest to zazwyczaj jedna kartka z wytycznymi jak powinno wyglądać prawidłowo sprawozdanie.
Dostęp do tej strony jest bardzo drogi. Myślałam, że ktoś z forumowiczów ma dostęp do tej strony i mi prześle potrzebny dokument.
Wzorów sprawozdań jest bardzo dużo. To na tej stronie wydaje mi się najbardziej odpowiednie.
Może jestem nadgorliwa i za dużo wymyślam? :wink:
To oczywiste, że nikt nie może przesłać gotowego sprawozdania, na dodatek z Twojego planu. Sprawozdanie to mówiąc najprościej relacja z czegoś, co zrobiłaś i jak i czego nie zrobiłaś i dlaczego na koniec ewentualne wnioski. Jeżeli zrobiłaś plan pracy biblioteki to analogicznie robisz sprawozdanie z planu. To ma być Twoje niepowtarzalne sprawozdanie z Twojego niepowtarzalnego planu pracy biblioteki - tu nie ma wzorów. W Internecie pewnie są przykłady sprawozdań z innych bibliotek, ale chyba nie o tym mówisz :shock:

Monika28a

poniedziałek 07 sty 2013, 10:43

http://www.nadzor-pedagogiczny.pl/?a=60 ... tAoddD4AYA
A może jednak istnieje taka strona? Wystarczy troszkę poszukać ? Zanim się coś napisze najpierw trzeba to sprawdzić?
Nie bardzo rozumiem dlaczego tak Panie na mnie naskoczyły?
Bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem. Wzór otrzymałam.

Aqa

poniedziałek 07 sty 2013, 11:18

Nie sądzę, że koleżanki na ciebie naskoczyły :) Może tak odbierasz, podejrzewam, że podobnie jak ja, są zdziwione zagadnieniem. Ja nie pracuję w średniej szkole, stąd nie zabierałam głosu-sądząc, że jest tam "coś " dla mnie zaskakująco nowego- sprawozdanie z planu nadzoru...
W mojej 24 letniej praktyce szkolnej - nadzór pedagogiczny, to określenie dotycząca prac dyrekcji i OP wobec nas, na RP dyrekcja składa SWOJE sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego: hospitacji, kontroli dzienników itp.
Ale żeby n-bibliotekarz składał sprawozdanie z nadzoru??
Ja też nie wiem o co chodzi.
Przyznam, że nie otworzyłam głębiej linków od ciebie /widzę w linku wiele innych linków/, skoro znalazłaś... to masz odpowiedź.
W jakimś wątku przekazywaliśmy swoje sprawozdania z pracy, jednak słusznie piszą koleżanki- to może służyć jedynie za wzór, ponieważ dotyczy konkretnych założeń pracy zawartych w twoim własnym planie pracy. Nie traktuj tego jak naskakiwanie :) , na pewno takim nie jest.
Nie raz się przekonałam o tym, że słowo pisane jest często zupełnie inaczej odbierane niz intencje wypowiadającego się.

Malkontent

poniedziałek 07 sty 2013, 12:07

To nie strona nadzoru pedagogicznego, tylko strona z dokumentami dla dyrektorów szkoły.Nadzór to te organy o których pisałam.Chcesz na tej stronie umieścić wzór sprawozdania z pracy biblioteki ?Może zostaw to lepiej osobom, które mają więcej doświadczenia.
Zaraz pewnie dostanę po głowie- ale czy koleżanki nie odnosicie wrażenia, że co raz więcej osób , które szukają tu porady nie ma pojęcia o podstawach pracy bibliotecznej?Ten post z wpisywaniem książek do Librusa mnie rozłożył.
Jezu, czego na tych kursikach bibliotekarskich teraz uczą, jeśli ludzie chcą robić KARDYNALNE błędy.

Maria

poniedziałek 07 sty 2013, 12:29

Monika28a pisze:http://www.nadzor-pedagogiczny.pl/?a=60 ... tAoddD4AYA
A może jednak istnieje taka strona? Wystarczy troszkę poszukać ? Zanim się coś napisze najpierw trzeba to sprawdzić?
Nie bardzo rozumiem dlaczego tak Panie na mnie naskoczyły?
Bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem. Wzór otrzymałam.
Jestem daleka od od naskakiwania na kogokolwiek, staram się cierpliwie tłumaczyć, chyba jesteś jednak zbyt krótko na naszym Forum, aby wysnuwać takie opinie. Nie twierdziłam, że strony nie ma, wszak materiałów dotyczących NP w necie od groma. Biorąc pod uwagę swoje długoletnie doświadczenie,sądziłam, że potrzebujesz wskazówek w jaki sposób zrobić sprawozdanie z pracy Twojej biblioteki, a nie jak wypełnić formularz pt Sprawozdanie z pracy biblioteki.
Widać czasy się zmieniają a ja, z tymi moimi indywidualnymi sprawozdaniami cały czas tkwię w średniowieczu a muszę przyznać, że jest to znakomita okazja, aby uświadomić całej RP, co dzieje się w bibliotece i co robi bibliotekarz w przerwach między "piciem kawy" :).

Monika28a

poniedziałek 07 sty 2013, 12:35

Nie mam zamiaru umieszczać wzoru sprawozdania na tej stronie.
Chciałam tylko wzór sprawozdania, który jest umieszczony na stronie którą podałam wyżej.
Proszę przeczytać mój pierwszy post.
Myślę, że dalsze wzajemne obrażanie się nie ma dalszego sensu. Nie do tego forum służy.
Temat uważam za zamknięty jedna z forumowiczek taki wzór z podanej strony mi przesłała.

Aqa

poniedziałek 07 sty 2013, 16:42

Nie mam ochoty zabierać głosu w kwestiach wycieczek osobistych, stąd też jedno wyjaśnienie...
.. uważam, że na Forum każdy może zadać nawet zdaniem niektórych "prymitywne" pytanie, powinniśmy być wobec siebie życzliwi- dookoła dość jest jadu w każdej dziedzinie życia.
Odpowiadałam i ja i inni nie raz i nie dwa na podstawowe pytania, bardzo proszę wszelkie osoby zaczynające pracę, by /mimo wszystko/ nie obawiały się zadawania pytań, bowiem
"mądrzy pytają, a głupcy wszystko wiedzą"

W każdym roku szkolnym wchodzi tak wiele zmian w przepisach, w dokumentacjach /zobaczcie, ile jest teraz procedur na cokolwiek../ , tak często żądania OP są absurdalne, że wymiana uwag i informacji na Forum pozwala na "złapanie" właściwej równowagi psychicznej / że o informacji nie wspomnę.

Nie ma osoby, która wie wszystko. Błądzić też jest rzeczą ludzką. Na naszym Forum, na szczęście, niezmiernie rzadko dochodzi do podnoszenia sobie ciśnienia, zbędnego. To wielki plus Forum.
Oby tak pozostało.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”