Taliaa

Dzień Książki

środa 16 sty 2013, 11:18

Pozostało jeszcze sporo czasu, ale już zastanawiam się, jak zorganizować tegoroczny Dzień Książki w mojej szkole - małej szkole specjalnej , w której uczniowie raczej przeglądają książki niż je czytają. Zwykle prowadzę zajęcia ze wszystkimi klasami, a w tym roku chciałabym może wymyślić coś innego. Czy moglibyście podzielić się swoimi pomysłami na organizację tego dnia w waszych bibliotekach?

Aqa

Re: Dzień Książki

środa 16 sty 2013, 22:49

Nie wiem, jakie są możliwości waszych uczniów.
Można wybrać grupę uczniów, zaproponowac im przebranie się za postaci z książek - jaki to typ szkoły?
Uczniowie mogą przejść korowodem /u mnie tak zrobiłam, fajnie wyszło/ po salach, w salach można zrobić krótkie konkursy- z jakiego to utworu postać? /nagrody cukierkowe lub brawa, ocena w dzienniku../
Postaci z utworów wybrane na poziomie możliwości odgadywania, u mnie zdarzył się nawet Hobbit :)

Można w lokalu - jeśli masz miejsce /ja robiłam nawet w ciasnocie/, zrobić wystawę fajnych staroci, nie tylko książek.
Stare urządzenia np. , obok nich zestawić stare i nowe wydania tych samych książek, np. albumów dl oglądania /czarno białe i kolorowe /

Można przynieść lampy naftowe, zasłonić okna, pokazać uczniom, jak się czytało w czasach ich pradziadków.

alin

Re: Dzień Książki

piątek 18 sty 2013, 10:35

Można też zrobić wystawę ksiązek nietypowych.
ja taka zrobiłam i cieszyła sie duzym powodzeniem. Młodsze klasy przychodziły razem im prowadziłam krótka pokazówkę a potem same mogly ogladac i sie bawic.
Ksiazki z puzzlami, z ruchomymi elementami, z zabawkami, grajace itp.
pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”