Zaczytana1

Książki dla gimnazjalistów

sobota 19 sty 2013, 22:11

Witam!
Potrzebuję Waszej pomocy. Jakie książki z działu fantastyki możecie mi polecić dla gimnazjalistów? Ostatnio temat ten jest bardzo chodliwy u czytelników. Jak mam jakieś fundusze to zazwyczaj połowę przeznaczam na fantast., a i tak większość jak przyjdzie nie ma co czytać, bo w bardzo szybkim czasie wszystko pochłania (serie T. Canavana, R. Riordana, Tolkiena itd.).

Kolejna rzecz - chciałabym zakupić książki poruszające problem narkotyków - kolejny chodliwy temat. Większość ma już przeczytane: My, dzieci z dworca ZOO, Pamiętnik narkomanki, serię książek B. Rosiek oraz serię Hera moja miłość. Co jeszcze?

Szukam też czegoś podobnego do Stowarzyszenia umarłych poetów. Jakieś pomysły?

Malkontent

Re: Książki dla gimnazjalistów

niedziela 20 sty 2013, 12:09

Z fantastyki doradziłąbym jeszcze "Igrzyska śmierci", książki Cornelli Funke ("Atramentowe serce", "kamienne ciało"), Gartha Nixa, Andrzeja Sapkowskiego oczywiście, "Czarnoksiężnika z Archipelagu" Le Guin, Stevena Kinga.Tego ostatniego raczej wyrobionemu czytelnikowi.

Zaczytana1

niedziela 20 sty 2013, 21:44

Dzięki! Zakupię książki Cornelli Funke i Gartha Nixa, bo nie znam. Pozostałe są na pólłkach, a właściwie w inwentarzu, bo ciągle są w obiegu. Ale o to chodzi :)

Książniczka1

poniedziałek 21 sty 2013, 13:31

Z fantastyki: serię o Artemisie Fowlu Eoina Colfera, u mnie za nią szaleją. C. S. Lewis - o Narnii, może też Dorota Terakowska?
A o narkotykach jest bardzo wiele pozycji z Wyd. Ossolineum, seria "Nasza biblioteka" - młodzież uwielbia te książki. Może też "Charlie" S. Chbosky'ego.

ciula

czwartek 24 sty 2013, 09:40

Jeśli chodzi o narkotyki to "Truskawkowe pola" Jordi Sierra i Farba

maria_b

piątek 25 sty 2013, 09:37

Polecam serię Flanagana "Zwiadowcy" oraz "Drużyna"

calipsooo

poniedziałek 28 sty 2013, 15:49

Polecam bardzo:

Zusak Markus "Złodziejka książek".
Adamczyk W. "Kiedy Bóg odwrócił wzrok",
seria "Kroniki Archeo" Stelmaszyk A.

Grażyna Bartkowska

wtorek 12 lut 2013, 18:49

Widzę, że moja propozycja wpisze się akurat w ostatnią korespondencję- możemy stworzyć sobie bazę tytułów wartych kupienia, wykorzystania w pracy wychowawczej z nastolatkami. Oto pokrótce, o co chodzi...
Namawiam Was, Koleżanki i Koledzy, do współpracy na rzecz globalnego wzbogacenia warsztatu pracy nauczyciela bibliotekarza i nie tylko, a rzecz dotyczy zagadnienia: biblioteki- a godziny wychowawcze. Nie wiem, jak gdzie indziej, ale u mnie było i jeszcze jest tak, że normą jest korzystanie na godzinie wychowawczej z filmu, książki popularnonaukowej, wykonywanie prezentacji multimedialnych ale książka, zwykła książka do czytania ?!... Nie dawało mi to spokoju, zaczęłam do różnych tematów podtykać odpowiednio dobrane książki/fragmenty, to jednak jest bardzo czasochłonne, no a poza tym człowiek ma tendencję "wpadać w schemat". Stąd pomysł konkursu "Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie"- Ogólnopolski konkurs na scenariusz mini lekcji wychowawczej zachęcającej do czytania"- do udziału w którym serdecznie zapraszam. Konkurs jest otwarty, zapraszamy trzy kategorie uczestników: 1) uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych 2) nauczycieli 3)dorosłych sympatyków czytelnictwa , którzy nie są związani ze szkolnictwem. Swoje propozycje można składać w terminie 1 marca- 15 czerwca 2013, a szczegóły na stronie "Biblioteki w Szkole", która zaszczyciła nasz konkurs patronatem medialnym. Zapraszam- wzbogaćmy wspólnie nasz warsztat pracy!

fresa

wtorek 05 mar 2013, 12:06

U mnie niesłabnącym hitem z fantastyki są również książki z cyklu o Baśnioborze Mulla B. (co prawda pierwsza część Baśniobór bardziej "podstawówkowa", ale kolejne już spokojnie dla gimnazjalistów), trylogia Oliver L. : Delirium, Pandemonium i Requiem; Pike A. cykl o wróżkach (Magia Avalonu, Moc przeznaczenia,Skrzydła Laurel, Złudzenie); Marr M.: Krucha wieczność, Król mroku, Królowa lata, Mroczna łaska, Świetliste cienie); De mari S.: Ostatni elf, Ostatni smok i kolejne; Houck C. :Klątwa tygrysa i kolejne w cyklu; Scotta M. cykl Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela;

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”