libia11

Re: Minister cyfryzacji zwija biblioteki szkolne

niedziela 17 lut 2013, 15:55

Takie apele nic nie dadzą, zauważcie drogie panie że takie wpisy to raczej nie osoby z naszego forum, tylko osoby które nagle się obudziły i być może nawet nie wiedzą że takie forum funkcjonuje.
A tak przy okazji oglądałam wpisy osób z listy, jest dużo wpisów pedagogów, nauczycieli języka polskiego, nawet informatycy i kilku wice a nawet zauważyłam jednego dyrektora. Może ta znieczulica nie do końca i nie w każdym. Aczkolwiek pod jakimś artykułem wpis bibliotekarki z publicznej za łączeniem bo ona z autopsji nie widzi w tym nic złego. :roll:
Gdyby więcej ludzi kultury, pisarzy i znanych ludzi mediów pochyliło się nad naszą sprawą.
A jeszcze jedno czy czytałyście w Głosie na temat bezpieczeństwa w szkołach w roku 2012 - 74 gwałty w podstawówce i gimnazjum???????
Mało ludzi o tym mówi a do nie których rodziców nie dociera ,że bezpieczeństwo ich pociech może być poważniej zagrożone. Mnie jako matki dwójki dzieci które za chwilę trafią z bezpiecznego przedszkola do szkoły to nie napawa optymizmem.
Ostatnio zmieniony czwartek 21 lut 2013, 22:22 przez libia11, łącznie zmieniany 1 raz.
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

Wszystko dla Szkoły

niedziela 17 lut 2013, 16:35

Libia11: W którym "Głosie" jest ta informacja? Papierowym, czy na stronie?

Wszystko dla Szkoły

niedziela 17 lut 2013, 17:16

Dziękuję. Ten argument może zabrzmieć populistycznie i nieco drastycznie, lecz z drugiej strony to przecież realna obawa.
Swoją drogą czy ten projekt ma jakąś zaletę? :D Nietrudno znaleźć pomysł na jego krytykę...

Marti

niedziela 17 lut 2013, 19:52

Nie wygląda to ciekawie:
http://www.glos.pl/node/8530
niby się sprzeciwiają, ale umożliwiają... chyba, że ja czegoś nie zrozumiałam.
Mam dziwne wrażenie, że żadne merytoryczne argumenty nie wygrają z ekonomią. Minister Boni ma już przed sobą wyliczenia, jakie to oszczędności spowoduje zwolnienie nauczycieli bibliotekarzy. Ministerstwo Edukacji natomiast nie musiało tworzyć "nauczyciel nietablicowy" czyli dwa w jednym, wilk syty i owca cała. Magiczne słowo KRYZYS, tylko dlaczego oszczędzać na dzieciach a nie poszukać oszczędności np. na własnym podwórku???

bogna3

niedziela 17 lut 2013, 22:35

Rok 2013 ogłoszony przez MEN Rokiem Bezpiecznej Szkoły , ale nie uzgodnili tego z ministrem administracji i cyfryzacji, który chce umożliwić wszystkim dostęp do przekroczenia progów do szkoły i nie przejmuje się bezpieczeństwem uczniów w szkole. Nie wiem czy wypada robić sobie z tego żarty, ale może to zaplanowane działania w ramach edukacji seksualnej (nie trzeba płacić nauczycielom czyli ciąg dalszy oszczędności w oświacie).
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-p ... nId,933744

Wcześniej ktoś podał link na temat szkoły, gdzie dyżury mają uczniowie, zwolniono obsługę, więc kto ma strzec bezpieczeństwa.

Zuzza

poniedziałek 18 lut 2013, 02:14

Chyba samorządowcy pójdą na siekiery z men, bo dziś okazało się, że p. Szumilas obiecała wszystkim dzieciom w wieku 3-6 miejsca w przedszkolach i to za 1 zł za 1h. Wychodzą miliony za przedszkola, chyba że przedszkolanki zamienią na niańki i też zechcą wyrzucić z KN.
Najgorsze jest to, że w Polsce zamiast wyliczyć autentycznie rzeczywisty koszt jakiejś usługi - opieka nad dzieckiem, operacja w szpitalu... - to ją się WYCENIA tak na oko, jak się komuś WYDAJE. Stąd problemy z oświatą i służbą zdrowia.
:?

Zuzza

poniedziałek 18 lut 2013, 03:09

dla tych, którym siadają nerwy piękny filmik o naszej świętej misji:
http://www.dailymotion.com/video/xoh7gx ... shortfilms

mi osobiście najbardziej podoba się 7:00

libia11

poniedziałek 18 lut 2013, 09:56

Do organizatorów:

Byłam wczoraj u sąsiadów aby im powiedzieć o naszym proteście ona była polonistka on działacz. Oboje podpiszą, są czytelnikami. Ona czyta tradycyjne książki on i syn korzystają z technologii. On uważa że tradycyjne biblioteki zginą śmiercią naturalną. I że w unii ten proces postępuję.I to samo czeka biblioteki -szkolne.
Uważam ,że dobrze by było aby ukazał się artykuł umieszczony na naszej stronie jak wygląda obecnie sytuacja bibliotek szkolnych na świecie. Jak się rozwijają , jakie państwa inwestują w ich rozwój itp. Mogłoby to pomóc w argumentach. Kiedy kilka lat temu chodziłam na wykłady do pani Staniów to tendencja tych bibliotek była rozwojowa.
Ostatnio zmieniony czwartek 21 lut 2013, 22:22 przez libia11, łącznie zmieniany 1 raz.

Aqa

poniedziałek 18 lut 2013, 09:57

Mądry tekst profesora Radwańskiego- czy możemy zaprosić profesora do grona patronów akcji?
Potrzebujemy każdej takiej osoby. Walka nasza z ministrem Bonim i pokątnie wspierającą go minister Szulilas /p. minister wypowiedź o konieczności prowadzenia bibliotek w szkołach, ale z możliwością "łączenia" z publiczną jest poparciem pomysłu p. Boniego, niestety-umożliwia i akceptuje takie likwidacje szkolnych bibliotek/ jest nierówna. Jednak naszą siłą są też wspierające nas osoby, znane, cenione.

Zaraz napiszę świetną propozycję dla ministra Boniego, na jego forum, zapisania w ustawie:
likwidacji 70 % posłow, 50 % senatorów, 70 % radnych samorządowych- to ulepszy podejmowanie decyzji, w mniejszym gronie łatwiej o decyzje, oraz bezsprzecznie potanieją wydatki budżetowe. Podejrzewam, że znaczniej większe to przyniesie oszczędności, niż likwidacja naszych stanowisk pracy.

fiori
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 18 lut 2013, 10:14

PANIE ALEKSANDRZE, DZIĘKUJEMY!!!

A ja mam propozycję dla forumowiczów zarejestrowanych na Facebooku.
Na czas trwania akcji, zamiast zdjęcia w tle, wstawmy sobie BANER informujący o proteście.
Żaden ze znajomych, przeglądających nasz profil, nie będzie mógł powiedziec "protest? nic nie wiedziałem..." ;)
Baner i inne materiały graficzne, które można rozpowszechnić w szkole, do pobrania tutaj: http://stoplikwidacjibibliotek.pl/dla-mediow.php patrz: wykaz materiałów/materiały graficzne (gdyby ktoś jeszcze tego nie znalazł ;) )

xandre

poniedziałek 18 lut 2013, 10:20

fiori pisze:PANIE ALEKSANDRZE, DZIĘKUJEMY!!!

A ja mam propozycję dla forumowiczów zarejestrowanych na Facebooku.
Na czas trwania akcji, zamiast zdjęcia w tle, wstawmy sobie BANER informujący o proteście.
Żaden ze znajomych, przeglądających nasz profil, nie będzie mógł powiedziec "protest? nic nie wiedziałem..." ;)
LUBIĘ TO! :) Znakomity pomysł.
Petycję podpisało już ponad 6 tys. osób, nadal uważam, że to jeszcze niezbyt wiele, ale moc internetu jest wielka. Jestem dobrej myśli...mimo wszystko.

Wszystko dla Szkoły

poniedziałek 18 lut 2013, 10:23

Banner to świetny pomysł, ale prosiłbym zaczekać, aż dodamy na niego adres i zachętę do podpisania listu otwartego.
W tej formie jedynie informuje, nie powodując żadnego działania :)

Plakaty do szkół też wkrótce będą nowe, z zaakcentowaniem listu otwartego.
Obiecuję, że nie później, niż jutro.

libia11

poniedziałek 18 lut 2013, 12:18

Dzisiej na stronie związku
ZNP zaniepokojony stanowiskiem MEN w sprawie bibliotek szkolnych

Związek Nauczycielstwa Polskiego wyraża zaniepokojenie stanowiskiem Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie założeń do projektu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zawierających rozwiązania mogące prowadzić do likwidacji bibliotek szkolnych.

ZNP kategorycznie domaga się od MAiC wycofania się z propozycji godzących w istnienie bibliotek szkolnych. ZNP będzie bronił uczniów i nauczycieli przed rozwiązaniami, których podłożem jest wyłącznie rachunek ekonomiczny.

Szczegółowe uwagi ZNP do propozycji MAiC są dostępne tutaj http://www.znp.edu.pl/media/files/78efb ... 050771.pdf

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”