Aqa

Re: Minister cyfryzacji zwija biblioteki szkolne

sobota 16 mar 2013, 17:19

Ja bym się tak nie ekscytowała tymi "oskarżeniami" o niby ukryte interesy.

Nie jest ich znów tak wiele, przy bardzo dużej liczbie poparć w rozmaitej formie, przy bardzo wielu miłych komentarzach, przy w końcu jasnych wypowiedziach przeciwko likwidacji bibliotek i naszego zawodu w obecnej formie ze strony ważnych osób, mających znaczenie w rządzie, jak minister Zdrojewski, innych ważnych społecznie osób, jak wielu pisarzy, poetów, szefów rozmaitych związków i akcji.

Zawsze są osoby wredne, niezadowolone ze wszystkiego "zawodowo", osoby szukające wszędzie agentów, to dotyczy KAŻDEJ dziedziny życia. Nie było możliwe, by takie osoby nie odezwały się i u nas.

Wiemy doskonale od początku, czyli od kilku lat /bo wtedy zaczęto rozrabiać na polu edukacji likwidując szkolne biblioteki w niektórych miejscach/, że samorządy twardo chcą naszej likwidacji, że znajdą w rządzie zawsze kogoś bratniego, tam DOPIERO SA GRUPY INTERESÓW. Jak oni tam żyją wyłącznie w grupie interesów / a od czego mają tzw. lobbystów? za tym i owym? a niby skąd się biorą afery takie i owakie? z gruntami rolnymi np., komisjami majątkowymi/ non stop, to uważają, że wszyscy dookoła mają podobny "styl bycia" jako normę.

A naszą normą jest normalna praca edukacyjna.

Nauczyciele bibliotekarze MUSZĄ czytać literaturę fachową, inaczej byliby nie na czasie z wiedzą, nie rozwijaliby się dla dobra uczniów. To niby jaką literaturę mają czytać?? Tygodnik weterynaryjny? Wiadomości samorządowe?
Tu Redaktor celnie stwierdza fakt. Czytamy literaturę bibliotekarską i mamy szczęście do poparcia przez czasopismo bibliotekarskie oraz TNBSP

Czy byłoby normalne, gdybyśmy jako bibliotekarze, w rozsypce w pracy- bo każdy w innym miejscu- zbierali się na Krakowskim Przedmieściu z kramem i mikrofonem i darli buzię codziennie do przechodzących??
Nie sądzę, byśmy tak cokolwiek załatwili.

Mamy poparcie SWOICH czasopism, bo to są NASZE czasopisma. Bez wzajemnej współpracy nie będziemy istnieć. Jestem pewna, że ludzie z takim doświadczeniem jak Redaktor Wasilewski i grupa współpracowników Biblioteki w Szkole, bez bibliotek szkolnych też by się - po okresie szoku- odnaleźli na rynku w jakiś inny sposób. Ale my bez czasopisma zawodowego jakim jest Biblioteka w Szkole zostalibyśmy jak bez tablicy interaktywnej i podręczników w sali klasowej.

Jako, że samorządy i super-minister Boni są wściekli, że im tak strasznie mieszamy w ich planach "reform", mamy zjadliwe wypowiedzi tu i tam. Trzeba przejść raczej nad tym do porządku dziennego i zatrzymywać się na tych, którzy się wykazują szerszymi horyzontami.

mcdusia

sobota 16 mar 2013, 17:31

http://forumodnowa.pl/index.php/teksty/ ... ozumieniem.

Mnie tekst z Forum Od-nowa urzekł następującymi zdaniami:

Dlatego sprawni marketingowcy mogą ich robić w bambuko przy tej i każdej kolejnej akcji, operującej nośnymi społecznie hasłami.

Już sam fakt profesjonalnego prowadzenia akcji sprzeciwu powinien skłonić do powstrzymania się od jakże łatwego, niejako machinalnego dawania „lajka”.

Ale może należy czasem czytać, aby nie stać się łatwym łupem PR-owców?
Zdyscyplinowany chór zabrzmiał donośnym i nader jednomyślnym głosem, produkując w Internecie pokaźną ilość postów.

[podkreślenia moje]

:) Proszę Państwa za głośno, zbyt profesjonalnie i zbyt sprawnie! :)

Maria
Kontakt: Strona WWW

sobota 16 mar 2013, 17:47

Oj, Redaktorze co Pan ma do "Działkowca" :wink:

beaa

sobota 16 mar 2013, 18:51

Bardzo ciekawy artykuł o roli bibliotekarza szkolnego:
http://www.slj.com/2013/03/research/lib ... hievement/
(wolne tłumaczenie)
"Badanie to udowadnia, że wszyscy uczniowie potrzebują i zasługują na wysokiej jakości biblioteki z pełnym wymiarem czasu wykwalifikowanego personelu. Jest większe prawdopodobieństwo, że uczniowie odniosą sukces, gdy mają biblioteki, które są dobrze wyposażone, dofinansowane, unowocześnione i łatwo dostępne. Największe korzyści z przeszkolonych bibliotekarzy i nowoczesnych bibliotek mogą odnieść najbardziej potrzebujący uczniowie.

Jednak wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, aby skorzystać z tego badania, trzeba dotrzeć do wpływowych "samorządowców", którzy kontrolują przyszłość bibliotek szkolnych i ich personelu."
beaa

libia11

sobota 16 mar 2013, 19:18

Panie Juliuszu a co z pomocą z zewnątrz czy możemy liczyć na coś więcej niż te wpisy , jak ktoś tu trafnie zauważył my jako naród liczymy się bardziej z opinią zagraniczną niż swoją. Liczę że to nie wszystko i obawiam się że będzie ona potrzebna.
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

maria_b

sobota 16 mar 2013, 21:53

Jan Jackowicz-Korczyński
Obywatelskie STOP dla likwidacji bibliotek w pigułce

Polecam prezentację PUNKTUJĄCĄ proponowane przez MAiC zmiany. Osobiście przyczynę braku rozeznania polityków w sprawie pozycji i rangi bibliotek szkolnych dla edukacji młodego pokolenia dostrzegam w wieloletnich zaniedbaniach mówienia o zmieniającej się roli bibliotek szkolnych w zmieniającym się świecie. Ministerstwo Edukacji zlikwidowało stanowisko pracy osoby w zakresie, którego było pilotowanie spraw bibliotek szkolnych. Nieszczęśliwie dla sprawy ogólnopolskie społeczne gremia ,,nie udżwignęły'' ciężaru pilnowania konieczności zmian roli biblioteki w szkole 21 wieku. W skali ogólnopolskiem nikt się tym nie zajmował w minionych latach.

http://eduwww.net/index.php/blog/24-bib ... -w-pigulce

libia11

sobota 16 mar 2013, 22:16

Lubię to ponad miarę

Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

sobota 16 mar 2013, 22:27

libia11 pisze:Panie Juliuszu a co z pomocą z zewnątrz czy możemy liczyć na coś więcej niż te wpisy , jak ktoś tu trafnie zauważył my jako naród liczymy się bardziej z opinią zagraniczną niż swoją. Liczę że to nie wszystko i obawiam się że będzie ona potrzebna.
Mowa o jakiejś interwencji zbrojnej wojsk NATO? :)
A na poważnie - z tego, co wiem, rożne organizacje międzynarodowe interesują się naszą sprawą i są po naszej stronie. Ale przecież nie maja one żadnych uprawnień do interweniowania w nasze sprawy wewnętrzne. Mogą najwyżej zadać pytanie, przysłać jakieś poparcie lub coś w tym rodzaju. Nie wiem, czy ktoś to zrobił. Nie sądzę, by takie działania mogły zdecydować o losie projektu, ale na pewno pokazałyby władzom, że robią sobie tzw. obciach na maksa już nie tylko w Polsce, ale też za granicą. A kropla drąży skałę... ;)
Protest się rozprzestrzenia także za granicą: http://bibliotecasemrede.blogspot.com/2 ... l?spref=fb

libia11

sobota 16 mar 2013, 22:38

Właśnie to przeczytałam i skomentowałam. Tak myślę o tych komputerach i szkoleniach z Unii które większość z nas ma. Naprawdę ich to nie zainteresuje że biblioteki zostały dofinansowane i idą w błoto??? Naprawdę mogą nas tylko wspierać???? No pewnie że czekam na jakiś atak nie mówię że nie i wcale bym się nie obraziła :lol:

tobabsko

sobota 16 mar 2013, 22:44

Mowa o jakiejś interwencji zbrojnej wojsk NATO? :)

To jest dobra koncepcja. :)

libia11

sobota 16 mar 2013, 22:48

Widzę że nie tylko jaj jestem w bojowym nastroju. :wink:

Zuzza

sobota 16 mar 2013, 23:03

NATO jak NATO, ale Chuck Noris i Jackie Chan na pewno potrzebni :D

libia11

sobota 16 mar 2013, 23:11

No dobrze to ja pokornie czekam na kolejne głosy z zagranicy aby dodać do wątku. Jeśli na żaden atak ani malutką naprawdę malutką interwencję nie można liczyć. Tylko trochę żal :roll: Jak to powiedzieli w kultowym filmie malutki granat aby sprawiedliwość była po naszej stronie by się przydał. Ale skore nie........

pia

sobota 16 mar 2013, 23:15

libia11 pisze:Widzę że nie tylko jaj jestem w bojowym nastroju. :wink:
Libia zawsze możemy użyć jaj :wink:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”