Wszystko dla Szkoły

Chętni do pomocy w akcji "STOP..." - zapraszamy!

piątek 01 mar 2013, 14:47

To informacja dla każdego, kto kibicuje akcji "STOP likwidacji bibliotek" i chciałby ją aktywnie wspomóc.
Jest kilka bardzo ważnych tematów, w których liczy się liczba rąk i głów, a organizatorzy zwyczajnie nie mają czasu, by zająć się wszystkim. Dlatego bardzo prosimy o pomoc:

1. Głupie, obraźliwe, powtarzające się podpisy
Nie da się tego uniknąć, choć myślimy o konieczności potwierdzenia podpisu mailem. Na razie jednak musimy wyłapywać wszelkie podpisy, które: a) sprawiają wrażenie nieprawdziwych, b) powtarzają się, c) zawierają obrazy, wulgaryzmy itp d) zawierają rażące, specjalnie wpisane błędy i bzdury.

Kilka osób podsyła już takie zestawienia na nasz mail organizator@stoplikwidacjibibliotek.pl, za co bardzo dziękujemy. Głupio by było powtarzać czyjąś pracę, więc prosimy o jasną deklarację tu, na forum: "ja się zajmuje numerami 1000-5000", "ja biorę wszystkie wpisy z wczoraj" itd. Można je wrzucać tutaj, czy przesyłać na maila - obojętne.
Link do zobaczenia całej listy podpisów bez konieczności przewijania to http://stoplikwidacjibibliotek.pl/poparli-all.php.
Lepiej mieć dużo mniej wpisów i usunąć nawet część prawdziwych, choć wątpliwych, niż zachować jakikolwiek spam, więc to bardzo ważna działka :)
Edit: W trakcie kasowania okazało się, że numeracja zmienia się wraz z kasowaniem kolejnych wpisów.
Dlatego bardzo prosimy o podawanie numeru wraz z imieniem i nazwiskiem.

2. Biblioteki publiczno-szkolne
Co prawda powinno zrobić to MAiC jeszcze przed zabraniem się za projekt, najwyraźniej jednak niewiele obchodzi ich ocena skutków projektu. Czego nie zrobił sztab zatrudnionych tam ludzi, musimy zrobić my w dosyć krótkim czasie, by do raportu podsumowującego akcję dodać załącznik z wykazem połączonych bibliotek i wyciągiem z ich działania.

Dlatego prosimy o pomoc. Każdy słyszał o kilku likwidowanych bibliotekach czy to w mediach, czy swojej okolicy. Pewnie ktoś z tu zebranych w takiej bibliotece pracował. Musimy zebrać jak najszerszą listę takich bibliotek (nazwa, miasto) wraz z krótkim, najlepiej punktowym, obiektywnym opisem działalności (godziny dostępności dla dorosłych i uczniów, zatrudnienie, podległość organizacyjna, realizacja funkcji biblioteki szkolnej poza wypożyczaniem, jakość usług, ocena, może strona internetowa).
Zaczynamy od zera, więc każdy przykład jest wart opisania. Jeżeli nie ma informacji w internecie, zawsze można zadzwonić do takiej biblioteki i poprosić o koleżeńską pomoc albo podać się za organizatorów akcji, dziennikarza etc. Wszystkie chwyty dozwolone :) Pamiętajmy o obiektywizmie - to nic złego, jeżeli trafi się dobra połączona biblioteka. To też warto opisać i wyciągnąć wnioski.

3. Informowanie ludzi, organizacje, polityków
Pojawia się dużo głosów pt. "powinniśmy poinformować...". Jeżeli ktoś uważa, że dana osoba byłaby zainteresowana naszą akcją, proszę ją informować. To obywatelski protest, więc każdy może o nim rozsyłać, co chce. No może poza jakimiś apelami do najwyższych władz w imieniu organizatorów.
Z reguły maile znanych osób są trudno dostępne. Jeżeli już jakiś mamy, zawsze wysyłamy zaproszenie i informację, jednak namówienie takiej osoby nie jest łatwe. Zwyczajnie boją się zaangażować w coś, na czym się nie znają. Maile od prywatnych osób, a nie organizatorów, mogą być wręcz skuteczniejsze. Pamiętajmy tylko, by nie skupiać się na na karcie nauczyciela i utracie pracy, bo postronne osoby mało to interesuje, a większość jest za likwidacją KN. W tej akcji głównie chodzi o zachowanie funkcji biblioteki szkolnej, a KN jest do tego jedynie środkiem gwarantującym wysokie kwalifikacje kadr, które mogą realizować te zadania.
Jeżeli ktoś nie chce pisać samemu, to wraz z apelem "napiszmy do...", proszę podsyłać kontakt do takiej osoby. To jest najważniejszy wyznacznik, czy warto się w ogóle sprawą zajmować. Jeżeli kontaktu nie ma w internecie, to nic nie poradzimy :)

4. Wyłapywanie najciekawszych wpisów.
Są komentarze, które bardzo dobrze trafiają w sedno sprawy. Chcielibyśmy zrobić wykaz najciekawszych fragmentów, opinii znanych osób itp. Gdyby jakieś się Państwu rzuciły w oczy, również prosimy o podesłanie.

Z góry bardzo dziękujemy za pomoc. Każde wsparcie jest bardzo ważne. Efekty chyba najlepiej wstawiać tutaj, żeby temat nie zaginął, a inni nie powtarzali tej samej pracy.
Ostatnio zmieniony sobota 02 mar 2013, 06:10 przez Wszystko dla Szkoły, łącznie zmieniany 2 razy.

Aqa

Re: Chętni do pomocy w akcji "STOP..." - zapraszamy!

piątek 01 mar 2013, 15:16

Ad 1. Przejrzę wpisy 25 000 30 000. Zobaczę jak to idzie - to szukanie, ile można samodzielnie /żeby jakąś normę znać/
Jak tylko wrócę dziś do domu.

Malkontent

piątek 01 mar 2013, 15:43

Mogę przejżeć wpisy od 30 000 w zwyż.Tam jest ich pewnie najwięcej.

libia11

piątek 01 mar 2013, 16:36

ja od 20 000 - do 25 000 laptop mi się zacina . Słuchajcie ostatnio był dzień bez polskich znaków, może te wpisy są z tym dniem powiązane. poloniści bawili się z uczniami w słówka i był to dzień zabawy .
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

Marta Osińska

piątek 01 mar 2013, 17:29

Sprawdziłam
od #33450 Mateusz DANKOWKI (uczeń) do #34485 Adam Ksel

Wszystko dla Szkoły

piątek 01 mar 2013, 17:48

Marta Osińska pisze:Sprawdziłam
od #33450 Mateusz DANKOWKI (uczeń) do #34485 Adam Ksel
Dziękujemy. Wszystkie są ok?

fiori
Kontakt: Strona WWW

piątek 01 mar 2013, 18:41

Lista prawdy. Nie znalazłam nazwisk, które wg zapewnień powinny być :roll:

I moja sugestia. Te ciekawe, popierające nas wpisy, proponuje wklejać w osobnym miejscu. Zbiorę to, co dotychczas pojawiło się na Forum i założę nowy wątek. OK?

Wszystko dla Szkoły

piątek 01 mar 2013, 18:46

fiori pisze:Lista prawdy. Nie znalazłam nazwisk, które wg zapewnień powinny być :roll:

I moja sugestia. Te ciekawe, popierające nas wpisy, proponuje wklejać w osobnym miejscu. Zbiorę to, co dotychczas pojawiło się na Forum i założę nowy wątek. OK?
Oczywiście :)

maria_b

piątek 01 mar 2013, 19:22

Zastanawiam się nad jednym.
Czy ludzie, którzy podpisali list otwarty, nie będa mieli do nas żalu, że tak upubliczniamy ich wypowiedzi bo aa stronie napisane jest, że list zostanie przesłany ministrowi...
Myślę tu o tym, że ktoś poparł nas spontanicznie w godzinach swojej pracy... a nasze forum może się każdy zarejestrować. Co myślicie o tym??

Wszystko dla Szkoły

piątek 01 mar 2013, 19:53

maria_b pisze:Zastanawiam się nad jednym.
Czy ludzie, którzy podpisali list otwarty, nie będa mieli do nas żalu, że tak upubliczniamy ich wypowiedzi bo aa stronie napisane jest, że list zostanie przesłany ministrowi...
Myślę tu o tym, że ktoś poparł nas spontanicznie w godzinach swojej pracy... a nasze forum może się każdy zarejestrować. Co myślicie o tym??
Wszystkie wypowiedzi są dostępne na stronie całkowicie publicznie. Każdy może się z nimi zapoznać przed podpisem.
Taki był zamysł. Myśleliśmy, czy zbierać je tylko dla siebie, czy puścić zupełnie publicznie i wybraliśmy tę drugą opcję, żeby wszystko było przejrzyste. Nie powinien nikt mieć pretensji.
Zresztą tak samo to rozwiązano na stronie mamzdanie.org.pl, która jest oficjalnym narzędziem MAiC do konsultacji społecznych...

maria_b

piątek 01 mar 2013, 20:14

Dziękuję za odpowiedź i przyłączam się do wyszukiwania :D

ilka4

piątek 01 mar 2013, 20:27

przejrzałam od początku, czyli od 1 do 1000.
na tym etapie:
jeden "dowcipny" #429 KSANTI PAPA (nauczycielka)15.02.2013, 10:06
i dwa anonimy #485 (NN) i #642 Dominika M

z ciekawostek wpisy dwóch samorządowców:#43 radna Gminy, sołtys
oraz #458 urzędnik samorządowy, szkoda, że bez uzasadnień...

ciekawsze uzasadnienia wkleję do nowego wątku, pozdrawiam :D

libia11

piątek 01 mar 2013, 20:42

wysłałam moje na podany adres. i te podejrzane i te ciekawe
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

Maja

piątek 01 mar 2013, 21:40

w takim razie wezmę od 1000 do 5000; zwrócę uwagę na te do wykoszenia i te do wykorzystania. Howgh!

maria_b

piątek 01 mar 2013, 21:55

Mój komputer jest chyba z kimś w zmowie :mrgreen: ..., albo mi się zawiesi albo mozilla pada.
Zdążyłam przejrzeć wpisy wstecz - od godz. 19.00 (dzisiaj) do numeru 31825
Znalazłam parę niemądrych wpisów, ale też bardzo miłe - spontaniczne uwagi dzieci.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”