Aqa

Re: Chętni do pomocy w akcji "STOP..." - zapraszamy!

piątek 01 mar 2013, 23:00

25 000 30 000 - sprawdziłam, kilka znalazłam - odesłałam cały zestaw na adres organizatora.
Jutro rano zobaczę, ile sprawdziliśmy- czyli wy, wezmę się za te, które jeszcze do tyłu trzeba sprawdzić.

Maja do 5 tys, to rano się wezmę /2 marca/ za 5 000 - 10 000.

Potem może się dogadamy, by codziennie jedna osoba sprawdzała dany dzień- z podaniem kolejnej osobie: od numeru do numeru.. ?

Anna

sobota 02 mar 2013, 01:34

zrobione od 34485 do 35010

pia

sobota 02 mar 2013, 03:02

Wysłałam przed chwilą prośbę o wsparcie protestu do Pana Marka Kamińskiego przez kontakt na stronie: http://www.marekkaminski.com
Może jeszcze "BwS" do niego napisze?

Wpis do usunięcia : 34613

Wszystko dla Szkoły

sobota 02 mar 2013, 06:09

Bardzo dziękujemy za pierwsze wpisy i maile z błędnymi podpisami.
W trakcie kasowania okazało się, że numeracja zmienia się wraz z kasowaniem kolejnych wpisów.
Dlatego bardzo prosimy o podawanie numeru wraz z imieniem i nazwiskiem.

Marta Osińska

sobota 02 mar 2013, 09:58

Wszystko dla Szkoły pisze:
Marta Osińska pisze:Sprawdziłam
od #33450 Mateusz DANKOWKI (uczeń) do #34485 Adam Ksel
Dziękujemy. Wszystkie są ok?
przesłałam na email i już ich nie ma :D

Aqa

sobota 02 mar 2013, 11:14

W kwestii porządkowej :) /coby nie pogubić się ;) /

Przejrzane przez nas są wpisy z numeracji:
1 - 1 000
1 000 - 5 000
5 000 - 10 000

20 000 - 25 000
25 000 - 30 000
30 000 - ... ? Malkontent, do jakiego nr?
34 485- 35 010
........ - 31 825 Mario_b - od jakiego numeru?

Tak zebrałam z forum- jako, że mam może więcej czasu chwilowo niż wielu z was /chociaż komputer mi wpływa dość mocno na zdrowie, a jestem uzależniona w dużym stopniu/, wzięłabym się za numery nie sprawdzone,. jak się zorientuję, jakie to :)Zatem- bez urazy o tę formę uporządkowania sprawy :)

Propozycja moja na od poniedziałku:
- ustalmy na forum, co kto sprawdza, może metodą zaproponowaną przez organizatora: jeden dzien jedna osoba
- podajmy numery od jakich sprawdzamy i na jakich konczymy
- następny chętny do sprawdzania kolejnych wpisów następnego dnia się deklaruje: od numeru do..
??

pia

sobota 02 mar 2013, 12:34

Aqa pisze:W kwestii porządkowej :) /coby nie pogubić się ;) /

Przejrzane przez nas są wpisy z numeracji:
1 - 1 000
1 000 - 5 000
5 000 - 10 000

20 000 - 25 000
25 000 - 30 000
30 000 - ... ? Malkontent, do jakiego nr?
34 485- 35 010
........ - 31 825 Mario_b - od jakiego numeru?

Tak zebrałam z forum- jako, że mam może więcej czasu chwilowo niż wielu z was /chociaż komputer mi wpływa dość mocno na zdrowie, a jestem uzależniona w dużym stopniu/, wzięłabym się za numery nie sprawdzone,. jak się zorientuję, jakie to :)Zatem- bez urazy o tę formę uporządkowania sprawy :)

Dobry pomysł, zgłaszam chęć pomocy:) Ja się chwilowo zajmę rozsyłaniem informacji do znanych osób.

Propozycja moja na od poniedziałku:
- ustalmy na forum, co kto sprawdza, może metodą zaproponowaną przez organizatora: jeden dzien jedna osoba
- podajmy numery od jakich sprawdzamy i na jakich konczymy
- następny chętny do sprawdzania kolejnych wpisów następnego dnia się deklaruje: od numeru do..
??
Aqa dobry pomysł, zgłaszam chęć pomocy:) Ja się chwilowo zajmę rozsyłaniem informacji do znanych osób.
Ostatnio zmieniony sobota 02 mar 2013, 13:07 przez pia, łącznie zmieniany 1 raz.

pia

sobota 02 mar 2013, 12:37

Jeśli byłaby potrzebna moja pomoc to najchętniej sprawdzałabym w czwartek, sobotę lub niedzielę bo w pozostałe dni pracuję do 16:00 i jestem dość późno w domu

libia11

sobota 02 mar 2013, 13:16

Rozmawiałam dzisiaj z bibliotekarzem z byłej biblioteki publiczno- szkolnej. Poprze protest w poniedziałek opisze jak to wyglądało. Szkoła była obok i były to dzieci starsze. według niego nie była ani dobrze ani źle> pytałam o finanse Nie dostali więcej, jak spytałam czy zajęcia koligowały to stwierdził że można tak powiedzieć. TO facet więc muszę mu podsunąć konkretne pytania aby odpowiedział.
Proszę o konkretne zapytania , bo chcę mu wysłać aby wiedział czego oczekujemy
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

Wszystko dla Szkoły

sobota 02 mar 2013, 13:27

Czy w bibliotece pojawiły się dodatkowe pieniądze na działalność wobec uczniów?
Czy księgozbiór szkolny się powiększył?
Czy dorośli korzystali z księgozbioru wcześniej należącego do szkoły i odwrotnie - czy uczniowie chętnie wypożyczali książki wcześniej należące do biblioteki publicznej?
Komu organizacyjnie podlegała biblioteka? Czy miał na nią wpływ dyrektor szkoły?
Czy uczniowie mogli swobodnie korzystać z biblioteki w każdym momencie dnia zajęć?
Czy uczniowie mogli swobodnie przebywać w bibliotece w trakcie okienek, przed zajęciami i po nich?
Czy biblioteka prowadziła jakieś zajęcia dla uczniów, uczestniczyła w procesie dydaktyczny? Jeżeli tak, to jakie?
Czy biblioteka skorzystała z programów dotyczących bibliotek publicznych?
Jakie były godziny otwarcia dla uczniów i dla dorosłych (jeżeli różne)?
Czy do biblioteki w trakcie zajęć mógł wejść absolutnie każdy?
Czy były jakieś przypadki kradzieży lub problemów przez fakt, że uczniowie stykali się z osobami z zewnątrz/poprzez bibliotekę opuszczali szkołę?

Czemu jak facet, to trzeba przygotować pytania :lol:

Malkontent

sobota 02 mar 2013, 13:29

Zadzwoniłam dziś do tej filii http://www.bibliotekadabrowa.pl/kontakt.html , bo na moim terenie ŻADNA BIBLIOTEKA SZKOLNO-PUBLICZNA nie pracuje w soboty.Tak jak przypuszczaliśmy dzieci przychodzą do biblioteki TYLKO pod opieką nauczyciela, biblioteka znajduje się przy szkole.Co rawda mogą przychodzić na okienkach i wf , ale myślę, że to raczej wypowiedz bibliotekarza, a nie stan faktyczny.Przekształcenie nastąpiło w 1993 roku przez połączenie bibliotek.Finansowana jest z budżetu gminy, bibliotekarze są pracownikami tejże.żadnych zależności finansowych i pracowniczych z dyrektorem szkoły nie posiadają.Dorośli wchodzą do biblioteki przez cały czas, nie ma osobnych godzin.Biblioteka działą w programie rozwoju bibliotek.
Myślę, że moglibyśmy się podzielić województwami , wyszukać biblioteki tego typu i podzwonić, ew. powysyłać maile.
Może SBP ma informacje o tych bibliotekach - gdzie się znajdują?
Sprawdzę nr 34000-32000 więcej nie dam rady - idę się zrelaksować na imprezę bo mnie szlag trafia i nerwy mam w strzępach.
Ostatnio zmieniony sobota 02 mar 2013, 13:45 przez Malkontent, łącznie zmieniany 2 razy.

libia11

sobota 02 mar 2013, 13:35

Dlatego że sam nie rozwija tematu, to spokojny pan. Jak zadam pytanie to owszem. Wyślę mu wcześniej , to przemyśli. I Rzetelnie odpowie.Dlatego prosiłam o pomoc aby czegoś nie pominąć ważnego. Obecnie biblioteka jest łączona z domem kultury, szkoła została przeniesiona do innego budynku, nie wiem co z księgozbiorem. Oszczędności. Muszę go zapytać. Przez telefon zapomniałam.
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

Wszystko dla Szkoły

sobota 02 mar 2013, 13:37

libia11 pisze:Dlatego że sam nie rozwija tematu, to spokojny pan. Jak zadam pytanie to owszem. Wyślę mu wcześniej , to przemyśli. I Rzetelnie odpowie.Dlatego prosiłam o pomoc aby czegoś nie pominąć ważnego. Obecnie biblioteka jest łączona z domem kultury, szkoła została przeniesiona do innego budynku, nie wiem co z księgozbiorem. Oszczędności. Muszę go zapytać. Przez telefon zapomniałam.
Super. Dziękujemy. Te połączone biblioteki to bardzo ważny argument. Nikt tego jeszcze nie opisał, a nic nie pokazuje absurdów projektu, jak konkretne miejsca, gdzie wdrożono już jego rozwiązania.

Malkontent

sobota 02 mar 2013, 14:19

Biblioteka w Bytowie Odrzańskim ołaczona w 1999.Biblioteka w przybudówce szkolnej z osobnymi wejściami.Dorośli non stop.racownicy nauczyciel-bibliotekarz zatrudniony na30/30 przez szkołę 1/18 w bibliotece publicznej i 1 bibliotekarz ubliczny.Finansownie księgozbioru - pieniądze dla biblioteki publicznej ,ze szkoły od lat jedynie spontaniczne akcje zakupu lektur.Szkoła płaci za media, ale już nie za telefon.Pani dyrektor - nauczyciel bibliotekarz pasjonatka zawodu liczne nagrody w programie rozwoju bibliotek.Uczniami zajmuje się nauczyciel -bibliotekarz , dorosłymi bibliotekarz publiczny.W trakcie urlopu , z jednosoobową obsługą są problemy z dziećmi.

Wszystko dla Szkoły

sobota 02 mar 2013, 14:23

Malkontent pisze:Biblioteka w Bytowie Odrzańskim ołaczona w 1999.Biblioteka w przybudówce szkolnej z osobnymi wejściami.Dorośli non stop.racownicy nauczyciel-bibliotekarz zatrudniony na30/30 przez szkołę 1/18 w bibliotece publicznej i 1 bibliotekarz ubliczny.Finansownie księgozbioru - pieniądze dla biblioteki publicznej ,ze szkoły od lat jedynie spontaniczne akcje zakupu lektur.Szkoła płaci za media, ale już nie za telefon.Pani dyrektor - nauczyciel bibliotekarz pasjonatka zawodu liczne nagrody w programie rozwoju bibliotek.Uczniami zajmuje się nauczyciel -bibliotekarz , dorosłymi bibliotekarz publiczny.W trakcie urlopu , z jednosoobową obsługą są problemy z dziećmi.
Dziękujemy. A wiadomo coś może o godzinach otwarcia?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”