Wszystko dla Szkoły

Re: "STOP likwidacji bibliotek" - najciekawsze głosy poparci

czwartek 14 mar 2013, 20:53

Takie oczywiście też należy kasować. Przed poparciem wyświetlony jest komunikat:
"Popierając protest, popierasz list otwarty do ministra Boniego.Twoje poparcie, wraz z ewentualnym komentarzem, zostanie przesłane do MAiC."
Nie można podpisać listu, nie zgadzając się z nim :D

Potwierdzanie mailem pozwala nam na lepszą weryfikację podpisów. Wszystkie są dodawane, jednak w przypadku wątpliwych możemy sprawdzić, czy osoba ta naprawdę istnieje.

antykwa

czwartek 14 mar 2013, 21:28

Ja nie dostałam maila. Koleżanka również. U innej wpadł do spamu. Niepotwierdzone glosy na pewno będą się liczyły?

Wszystko dla Szkoły

czwartek 14 mar 2013, 21:56

Tak, proszę się nie martwić. Dla pewności najlepiej sprawdzić tutaj (pełna lista): http://stoplikwidacjibibliotek.pl/poparli-all.php

antykwa

czwartek 14 mar 2013, 22:37

Bardzo dziękuję. Brakowało mi takiego "all". :)

bomila

czwartek 14 mar 2013, 22:40

#49098 Julia Rosenberg (student)14.03.2013, 20:42
Jestem studentką Polonistyki i Germanistyki na UJ. Aktualnie korzystam z 4 różnych bibliotek na terenie Krakowa. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że nie mogę swobodnie wejść do biblioteki (która znajduje się na terenie szkoły i jako obca osoba nie mogę tam wejść) i swobodnie poszukać książek, które aktualnie są mi potrzebne. Połączenie kilku bibliotek w jedną stworzyłoby także monstrualne kolejki (które już i tak są wielkie) do biurek pań bibliotekarek, w których odnotowują wypożyczone już pozycje. Nie wspominam już o biednych dzieciach, które pozbawione możliwości lekcji bibliotecznych i tym podobnych, zapewne kompletnie zrezygnują z książek na rzecz komputerów i gier video. Nie! Nie zgadzam się i jestem oburzona, iż Ministerstwo planuje wykonywać cięcia w dziedzinie tak ważnej jak edukacja.

#49083 Monika Galica (człowiekiem)14.03.2013, 20:33
Uważam, że mam prawo wypowiedzieć się w tej kwestii. Póki co płacę jeszcze podatki. Pokolenie moich rodziców zgotowało swoim dzieciom bardzo nieciekawą rzeczywistość. Moje pokolenie nie zrobiło nic żeby dzieciom ( nie wspomnę już o dorosłych )żyło się normalnie, spokojnie czy lepiej - wręcz przeciwnie - dalej daje sobie wszystko odbierać. Im gorsze pomysły społeczne rząd wciela w życie tym bardziej jest zadowolony z siebie. Dlatego zdecydowanie bardziej wolę żeby pieniądze z moich podatków były przeznaczane właśnie na biblioteki niż na pensje i premie rządowe czy sejmowe.

#49060 dorota Butkiewicz (urzędnik)14.03.2013, 20:13
Bardzo proszę o wspomaganie bibliotek. Sama staram się to robić w miarę moich możliwości. Społeczeństwo ma prawo do jak najłatwiejszego dostępu do wiedzy. Oby dobre owoce Państwa działania skutkowały coraz lepszym rozwojem sieci bibliotek w naszym kraju.
Z poważaniem
Dorota Butkiewicz

#49056 Danuta Szymczykiewicz 14.03.2013, 20:12
Oszczędności na edukacji przyniosą tragiczne skutki za parę lat. Nauczyciele to wiedzą - a w Ministerstwie nie?
Może zamiast zamykać biblioteki należałoby poszukać oszczędności tam gdzie marnuje się ogromne sumy.

#49040 Eugeniusz Oreńczuk (nauczyciel przedmiotów zawodowych)14.03.2013, 19:59
Biblioteka szkolna to ma służyć uczniom w szkole. Biblioteka publiczna nigdy nie spełni tego zadania. A samorządy niech oszczędzają na nie na oświacie ale na innych zadanicha np na wynagrodzeniach wójtów, starostów itp. Ten projek to kolejny zamach na polską oświatę która i tak jest już niedofinansowana, ale podobno niewykształconym społeczeństwem łatwiej rządzić i chyba o to w tym chodzi??????????

bomila

czwartek 14 mar 2013, 22:45

Wszystko dla Szkoły pisze:Tak, proszę się nie martwić. Dla pewności najlepiej sprawdzić tutaj (pełna lista): http://stoplikwidacjibibliotek.pl/poparli-all.php
Oooo, też mi brakowało. Ciekawa jeszcze jestem, czy jest jakaś możliwość wyszukania konkretnego nazwiska? Powiem szczerze, że sama się zastanawiam, czy ten protest podpisałam... Może inni też mają z tym problem. Jeśli nie ma, to może warto pomyśleć nad taką opcją.

bomila

czwartek 14 mar 2013, 23:10

Szukając siebie wróciłam do początku:

#38 Agnieszka Mikulska (Doradca ds. Jakości Edukacji)14.02.2013, 23:24

#43 Irena Salwowska-Hajdasz (Sołtys, Radna Gminy)14.02.2013, 23:25

#56 Artur Celer 14.02.2013, 23:29

W naszym pięknym kraju zdarzyła się tragedia. Ponad połowa społeczeństwa nie czyta książek, które są przecież niezastąpionym źródłem wiedzy, doznań, doświadczeń. Pójście do biblioteki jest dla wielu dużym wysiłkiem (kiedy muszą to robić np. potrzebują określoną książkę do szkoły). Likwidacja bibliotek szkolnych, które są łatwym i najłatwiejszym sposobem na kontakt z książką wśród młodzieży, na pewno nie wpłynie pozytywnie na poziom czytelnictwa w naszym kraju. Szukanie oszczędności w zamykaniu bibliotek to prosta i szybka droga do ogłupienia naszych rodaków. Dzisiaj likwidujemy biblioteki, a jutro zlikwidujemy lektury szkolne. Jaki jest przecież sens ich omawiania, skoro wszyscy i tak czytają streszczenia? Niestety idzie to w tym kierunku i prędzej czy później w szkołach nie będziemy uczyć się pisania i czytania, skoro można przecież zadzwonić zamiast napisać, zostawić nagranie w urzędzie zamiast wysłania pisma. Dzisiaj wydaje się to nie do pomyślenia, ale tak samo kiedyś wydawało się nie do pomyślenia, że książki pójdą w odstawkę. Proszę jeszcze raz przemyśleć ten projekt i zastanowić się, czy marne oszczędności (nie oszukujmy się, nie będą to duże pieniądze, no i zwiększy się liczba bezrobotnych-państwo straci przez zasiłki i podatki) są warte jeszcze większego spadku czytelnictwa, a w niektórych przypadkach nawet analfabetyzmu.

Z poważaniem maturzysta, patriota, Polak

#85 Błażej Makarewicz (Przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów na Mazowszu)14.02.2013, 23:39

#87 Bartosz Cwynar (politolog, dziennikarz)14.02.2013, 23:39

#121 Maciej Łapski (Inicjatywa Mieszkańców "Warszawa Społeczna")14.02.2013, 23:59

#144 Antonina Markowska 15.02.2013, 00:28

Przed laty pisałam moją pracę dyplomową na Uniwersytecie Śląskim na temat: "Stan czytelnictwa w województwie katowickim" w latach ......" Była to szczegółowa analiza tego stanu. Były to lata - przełom lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Na podstawie szczegółowej analizy stwierdziłam, że czytelnictwo w woj. katowickim stało na dość niskim poziomie. Nie wiem, jak wygląda to dziś, ale czy państwo polskie chce, by wyglądało gorzej, niż ponad czterdzieści lat temu ? Gdy książki są coraz droższe, a kolejne Wydawnictwa padają. Likwidacja bibliotek, to kolejny krok do bariery zdobycia i przeczytania książki. Powinno się popularyzować czytelnictwo w dobie komputerowej, a nie ograniczać dostęp do książki. Kiepsko wygląda Kraj, w który ogranicza się środki na Kulturę - zamykając teatry i likwidując biblioteki. To tzw. schodzenie do "podziemia". Prosze to wziąć pod uwagę, bo straty będą nieodwracalne w przyszłości !!!

bomila

czwartek 14 mar 2013, 23:38

#147 Maria Starnawska (historyk, dr hab., prof. nzw. uczelni wyższej)15.02.2013, 00:32

#146 Wojciech Rusinek (nauczyciel, redaktor serwisu "artPapier", krytyk literatury)15.02.2013, 00:31

#173 Sara Kubiak 15.02.2013, 02:06

Moja córka jest w I klasie podstawówki i po lekcjach woli siedzieć w bibliotece niż w przepełnionej, niewietrzonej, nudnej i przymusowej świetlicy, w której dzieci oglądają tv. Przed nią jeszcze wiele lat nudy i beznadziei, okienek i "wolnych" lekcji. Polska "zreformowana" szkoła jest beznadziejna, antyintelektualna i nieskuteczna ale likwidacja bibliotek szkolnych raczej nie zmieni jej na lepsze. Jako podatnik mam prawo decydować o wydatkach państwa a jako obywatelka UE wcale nie muszę płacić podatków w Polsce.

#175 Artur Olchowy (prezes Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki AVANGARDA)15.02.2013, 02:18
Działając na rzecz promowania czytelnictwa przekonałem się, że biblioteki szkolne i biblioteki publiczne to zupełnie inne podmioty, działające na innych obszarach i wymagające osobnego podejścia. Połączenie obu rodzajów placówek sparaliżuje działanie bibliotek i przyczyni się do zmarnowania ogromu pracy i środków zaangażowanych w promowanie czytelnictwa wśród młodzieży.

#194 Janina Bundz (mgr inż. włókiennik, kierownik spółdzielni, prezes zarządu)15.02.2013, 07:08
Sprawa nie potrzebuje argumentacji, bo na zdrową głowę powinna obronić się sama, jeżeli już doszło do tego, a nie powinno.

#211 Aneta Gawlik (rodzic)15.02.2013, 07:56
1. Moje dziecko spędza w bibliotece szkolnej wiele czasu: na przerwach, bo chce odpocząć od hałasu na korytarzu, bo chce poczytać prasę, którą biblioteka prenumeruje, bo chce odrobić zadanie domowe, w którym pomoże mu bibliotekarka,bo chce pogadać o swoich problemach z koleżankami lub bibliotekarką, bo chce skorzystać z komputera lub internetu, BO CHCE.
2. W bibliotece wypożycza nie tylko lektury, ale także wiele innych książek i to nowych!!I CZYTA JE.
3. Jeździ z panią z biblioteki na różne konkursy do innych szkół, bierze udział też w wielu konkursach i akcjach w swojej szkolnej bibliotece.
4. Pani z biblioteki prowadzi często z jej klasą lekcje na temat książek, uczy ich korzystać z biblioteki.
4. I wiele innych dobrych rzeczy tam się dzieje.
Dlaczego ktoś chce to zniszczyć?

#236 Joanna Chodzin 15.02.2013, 08:27
biblioteka szkolna jest sercem szkoły, jej duszą. Nie można zabierać szkole i jej uczniom biblioteki. Tu odbywają się zajęcia które nigdzie indziej nie mają szans bytu, tu tu młodsi mają często swój pierwszy kontakt z książką. To tu nauczyciel -bibliotekarz ma czas aby z uczniem porozmawiać , doradzić , ukierunkować czy wesprzeć. Tego nie ma w publicznych. Tu pracują ludzie , którzy ukończyli specjalne kierunki aby pomagać dzieciom w ramach swoich godzin. To tu bibliotekarze własną inicjatywą zdobywają środki uzupełnienie księgozbioru przy pomocy rodziców i uczniów. Zamiast w ramach ulotnych oszczędności, których nie widzę, bo nie wierzę że nagle samorządy znajdą takowe na rozwój zbiorów dla dzieci i dorosłych. Pan jako minister cyfryzacji powinien zaproponować raczej wsparcie tym bibliotekom , które mają przestarzałe komputery, czy brak czytników itp. Bo biblioteki szkolne w swoich zbiorach gromadzą wbrew opinii również pozycje nie książkowe.

#278 Grażyna Budziarska (wicedyrektor szkoły)15.02.2013, 08:56
Najwyraźniej decyzję o zamknięciu bibliotek podejmują ci, którzy z nich nie korzystają i nie mają pojęcia o jej ogromnej roli w szkole. Biblioteka dzisiaj to nie tylko centrum kulturalne i multimedialne, ale również serce szkoły, w którym rodzą się i są realizowane przeróżne wspaniałe pomysły od imprez szkolnych i międzyszkolnych poczynając, na akcjach charytatywnych kończąc. Szkoła bez biblioteki stanie się pusta i martwa. Kto może chcieć czegoś takiego?

#359 Barbara Szeliga-Gałązka (aktorka)15.02.2013, 09:42

#373 Dorota Grabarska (Polką)15.02.2013, 09:48

Na całym świecie istnieją świetnie wyposażone biblioteki szkolne, miejsca aktywności wszelakiej dzieci i młodzieży. PYTAM dlaczego w moim kraju ma być inaczej? Czy my Polacy - wszyscy ci z malutkich wiosek i wielkich miast nie zasługujemy na równe traktowanie. Dlaczego polską wieś skazuje się na zacofanie likwidując biblioteki szkolne często jedyne miejsce w który można spotkać się z kulturą, bo każda biblioteka szkolna pełni wiele funkcji, nie jest to tylko wypożyczalnia z czytelnią. Zasada funkcjonowania bibliotek szkolnych musi pozostać taka sama żadnych obcych osób w szkole !!! To ma być bezpieczne miejsce pobytu, gdzie dziecko znajduje się wśród osób kompetentnych , które nie wyrządzą mu krzywdy.

#461 Monika Gorzaniak 15.02.2013, 10:15
Dziś piszą o coraz większej ilości gwałtów w szkołach http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rz-alarm ... omosc.html
Takie łączenie bibliotek to np. otwarta furtka dla wszystkich pedofilów, którzy pod pretekstem przyjścia do biblioteki "publicznej" będą mogli przebywać na terenie szkoły. Czy minister Boni weźmie za te dzieci odpowiedzialność?
Z poważaniem Monika Gorzaniak

#482 Alina Stankowska (kierownik Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kościerzynie)15.02.2013, 10:22
Mieszkam w niewielkim mieście powiatowym. Wiem, jak ważne są biblioteki szkolne, które nie tylko udostępniają uczniom, nauczycielom książek potrzebnych do nauki czy pracy, ale również wprowadzają uczniów w świat informacji, kultury, wiedzy. Odbywają się tam lekcje przedmiotowe, spotkania kół zainteresowań, dziecko ma miejsce odpoczynku, albo miejsce do nauki, takie zacisze gdzie może się schronić w czasie wolnym w szkole. Nie wolo im tego zabierać. A małe miejscowości, które bibliotek nie mają? Gdzie będzie jeździł uczeń po potrzebne publikacje? Myślę, że likwidacja bibliotek szkolnych, to nie przejaw nowoczesności, lecz uwsteczniania się. Jak tu mówić o wyrównywaniu szans edukacyjnych, o powszechnej dostępności książki i Internetu. Biblioteki szkolne gromadzą także wydawnictwa przydatne dla rodziców, pomocne w wychowaniu dzieci. Nie można również o tym zapominać.

#498 Elżbieta Grzelakowska (Przewodnicząca Okręgu Łódzkiego SBP, PBW w Łodzi)15.02.2013, 10:28

#539 Krzysztof Rogulski (reżyser)15.02.2013, 10:41
Ten niby dobry pomysł jest w oczywisty sposób nie domyślany i jego konsekwencje mogą być fatalne. Grozi nam wtórny analfabetyzm i totalny upadek czytelnictwa. Wielu uczniów styka się z książką jedynie w szkole. Oszczędności z tego minimalne, a szkoda ogromna. Wiktor Hugo pisał "Otwierajcie szkoły, a wyludnią się więzienia".

bomila

czwartek 14 mar 2013, 23:40

:D #542 Karolina Bednarz (uczennica II klasy liceum ogólnokształcącego)15.02.2013, 10:41
Biblioteka szkolna to dla nas, uczniów podstawa efektywnego funkcjonowania w szkole. To dzięki niej na bieżąco mamy możliwość weryfikowania, selekcjonowania i właściwego doboru odpowiednich materiałów źródłowych niezbędnych w procesie kształcenia na tym etapie edukacji, na którym się znajdujemy. To już nie te czasy, kiedy wypożyczano w niej tylko lektury. Dziś daje nam ona wiele możliwości chociażby z uwagi na charakter jaki objęła - mówię tu o swoistego rodzaju centrum kulturalno-informacyjnym, zapewniającym profesjonalną pomoc wszystkim uczniom. Biedny, czy bogaty - odnajdzie się tu każdy. skorzysta z komputerów, internetu, skanera, projektora multimedialnego, czy nawet drukarki do wydruku materiałów na lekcje. Nie każdy ma na to możliwość w domu, bo nie każdego na taki sprzęt stać. Poza tym inny niezbędny fakt, którego żaden argument nie zdegraduje. PROFESJONALNA pomoc nauczyciela bibliotekarza. Ci ludzie to, nie tylko panie do podawania książek. To jak sama nazwa wskazuje ludzie o dwóch prosesjach: NUCZYCIELE i BIBLIOTEKARZE. Łączą w swojej osobie cechy pedagogów, psychologów, kulturoznawców i w końcu merytorycznych specjalistów z zakresu szeroko pojętego bibliotekarstwa (znajomość książek, czasopism i wszelkich nowych form stanowiących źródła informacyjne).
Zanim ktokolwiek z rządzących naszym krajem podejmie decyzję o likwidowaniu bibliotek szkolnych powinien się głęboko zastanowić czy nie wyrządza wielkiej krzywdy chociażby swoim dzieciom i wnukom, które też chodzą do szkoły, które często borykają się z wieloma problemami o których nawet Państwo nie macie pojęcia, o których nie powiedzą nikomu , a często otworzą się właśnie w bibliotece. Może nie każda biblioteka szkolna jest taka sama, ale dziś większość z nich to dla nas miejsce na odpoczynek, relaks, wyciszenie się i przystopowanie w tym "pędzie szczurów", w którym chcąc nie chcąc uczestniczy każdy z nas - uczniów w szkole. Tam zawsze znajdzie się ktoś, kto z nami porozmawia, zwyczajnie po ludzku, nie oceniając i nie krytykując. Zawsze znajdzie dla nas czas, którego dziś nie ma go dla nas już nikt: NAUCZYCIELE, znajomi, rodzeństwo, a nawet właśni RODZICE, których nigdy nie ma bo zarabiają na chleb. Ludzie zastanówcie się zanim zabierzecie nam ten azyl. Osobiście ja odnalazłam tam samą siebie, wiem, że jestem i że istnieję. Pozwólcie mi trwać. Takich jak ja jest setki. Nie odbierajcie nam tego. Jestem ABSOLUTNIE PRZECIWNA LIKWIDACJI BIBLIOTEK SZKOLNYCH !!!

bomila

piątek 15 mar 2013, 00:15

#543 Teresa Hewelt (nauczyciel dyrektor szkoły)15.02.2013, 10:42
Biblioteka to nie tylko regały z książkami, ale to miejsce w którym kazdy znajdzie dla siebie cos ciekawego: od książki, po mozliwość spotkania z ciekawymi ludźmi, poprzez rozwijanie własnych talentów i zainteresowań, aż po zwykłe rozmowy, z bibliotekarzem, który jak mało kto we współczesnym zwariowanym świecie zwyczajnie wyslucha, czasami doradzi, "przegada" problem. Pozdrawiam wszystkich czytających:)

#545 Zofia Augustynska-Martyniak (mgr sztuki w dziedzinie konserwacji i restauracji dzieł sztuki)15.02.2013, 10:42
Jeśli dojdzie do zamknięcia bibliotek szkolnych, nikt "z góry" nigdy nie będzie miał prawa skarżyć się na "nieczytające społeczeństwo". Nieczytające społeczeństwo = społeczeństwo uboższe intelektualnie, prymitywniejsze, nieumiejące się wypowiadać, dyskutować, pisać ortograficznie i gramatycznie. Tak mało jest już Polaków, którzy umieją mówić ładnie po polsku! Po co w takim razie akcje typu "Cała Polska czyta dzieciom" ? Jak wytłumaczyć mam 9 latkowi, że biblioteka jest niepotrzebna? Dlaczego Kraków buduje stadion rugby za grube pieniądze, a chce zamknąć biblioteki szkolne, likwiduje klasy, szkoły? Aktywność sportową także należy wspierać, ale nowy stadion rugby? od kiedy ta dyscyplina jest w Polsce ważną? Dzisiaj w wiadomościach radiowych-informacja o jakichś horrendalnych kwotach przeznaczonych na wojsko? a moje dziecko ma klasę 30 osobową, bo szkoła robi oszczędności!a moje dziecko chodzi do mieszanej wiekowo klasy i musi dojrzewać szybciej, bo go silniejsi chłopcy próbują zdominować...brak słów.

#652 Grzegorz Weigt (historyk, dziennikarz, wydawca lokalnej prasy)15.02.2013, 11:20
- biblioteka szkolna nie gromadzi książek i je wypożycza, lecz prowadzi szeroką akcję interpersonalną z dziećmi i młodzieżą. W Prudniku przy bibliotekach szkolnych działają kluby, zespoły artystyczne, koła zainteresowań, w czytelniach funkcjonują tzw. cetra informacji z kilkoma komputerami podpiętymi do sieci, z małym kinem dvd, organizowane są spotkania z autorami - wiem, bo napisałem dziesiątki relacji ze spotkań, imprez w bibliotekach szkolnych, wszystkich szczebli edukacji.

#765 Jolanta Denejko (reżyser teatralny)15.02.2013, 12:10
Panie Ministrze!

Bardzo wielu rodziców nie dba o księgozbiór domowy. Biblioteka szkolna - łatwodostępna, jest szansą dla wielu dzieci, szczególnie z małych miast i wsi, na kontakt z książką. Na poznanie smaku wyszperania sobie lektury błądząc między półkami. Książki są bardzo drogie. Promuje się to, co ani nie jest dobrą literaturą, ani dobrze wydaną książką. Bez łatwego dostępu do dobrze zaopatrzonej biblioteki wiele dzieci będzie skazanych na kulturę demotywatorów. Pracuję z młodzieżą i od lat przy wyborze tematu przedstawienia mam ten sam problem - muszę tłumaczyć dlaczego sagi o wampirach i Coehlo to nie jest dobra literatura. Bez mądrze prowadzonej biblioteki szkolnej za kilka lata nie będzie miał nawet kto tym dzieciom tego wytłumaczyć.
Z poważaniem,

Jolanta Denejko

#787 Maria Letki (pisarka)15.02.2013, 12:19
Jest to beznadziejny pomysł, którego celem jest chyba odsunięcie dziecka od książki. Najłatwiej jest pożyczyć ksiażkę właśnie z biblioteki szkolnej. W czasie spotkan autorskich w szkołach odwiedzam szkolne biblioteki i wiem jak bardzo ważne jest to, żeby dziecko miało je blisko, w zasięgu ręki. Wyprowadzenie biblioteki ze szkoły to przecież nic innego jak zlikwidowanie jej. To pomysł lekceważący dzieci, a o nie należy się troszczyć. Powinno się jeszcze zlikwidować szkolne stołówki, dzieciom wręczyć talony na obiady i wyprawić do jakiegoś baru.

#803 Joanna Zamejc (Bibliotekarka, od 20 lat kierowniczka biblioteki publicznej w Niemczec)15.02.2013, 12:23
Biblioteki szkolne przygotowuja uczniow do korzystania z bibliotek publicznych i naukowych oraz ucza i rozwijaja kompetencje czytania ze zrozumieniem. Dzieki nim uczniowie ucza sie jak korzystac we wlasciwy sposob z mediow i jak selekcjonowac informacje. Jednym slowem: biblioteki szkolne pomagaja w ksztalceniu swiadomych, myslacych, uzywajacych mozgu obywateli. Jednoczesnie sa dla dzieci z biedniejszych rodzin elementem wyrownania szans. Uwazam ze zamykanie bibliotekszkolnych byloby dzialaniem niekorzystnym dla intelektualnego rozwoju mlodej generacji, a co za tym idzie dla przyszlosci Polski

#826 Małgorzata Książkiewicz (insp ds ochr srodowiska)15.02.2013, 12:28
To szczególne miejsce, gdzie mozna odnaleść nie tylko treści, ale też kawałki siebie.

#833 Maria Czernik (Redaktor)15.02.2013, 12:29

#843 Maksym Szot 15.02.2013, 12:32

Połowę tego kim jestem w życiu zawdzięczam temu, że w każdej chwili, zarówno w szkole podstawowej jak i w liceum, mogłem pójść do szkolnej biblioteki i pożyczyć książkę.

#876 Ewa Dekubanowska (dyrektor szkoły)15.02.2013, 12:41
EDUKACJA CZYTELNICZA wyraża w swej definicji wdrażanie młodego człowieka do poznawania świata poprzez lekturę książek, nie e-booków. Powinna i JEST obecnie prowadzona w każdej szkole przez przygotowanych do tego trudnego zadania ludzi. Prowadzą oni zajęcia, lekcje, projekty. To wszystko okazuje się być niczym dla pomysłodawców likwidacji tych pełnych magii miejsc w szkole. Pogratulować pomysłu! Kultura czytelnicza to proces, którego nie poprowadzą biblioteki publiczne, z całym szacunkiem dla owych. To musi się dziać każdego dnia, przez przygotowanych do tego pracowników szkoły. Panie Ministrze...szkoda słów.

#962 Ewa Andrysiak (bibliotekarz biblioteki pedagogicznej, prof. UŁ)15.02.2013, 13:19

#977 Krystyna Lipka-Sztarbałło (społecznik artysta)15.02.2013, 13:23

#1040 Jacek Wojciechowski (prof. zw. dr hab.)15.02.2013, 13:47

Trochę mnie poniosło... :D

bomila

piątek 15 mar 2013, 00:31

#49240 Ewa Wnuk-Krzyżanowska (artysta)14.03.2013, 23:14

antykwa

piątek 15 mar 2013, 08:58

bomila pisze: Ciekawa jeszcze jestem, czy jest jakaś możliwość wyszukania konkretnego nazwiska?
Oczywiście. :) Zawsze, na każdej stronie można włączyć wyszukiwanie. Ctr+F lub samo F3.

Urzekł mnie ten komentarz:

Bogumił Rzerzycha (główny technolog firmy wodociągowej)11.03.2013, 09:48

Szanowny Panie Ministrze,
Zanim podejmie Pan decyzję, proszę bardzo wnikliwie skontrolować czym jeszcze, oprócz wypożyczania książek, zajmują się bibliotekarze nauczyciele. Jeśli znajdą się takie placówki gdzie tylko wypożycza się książki, a poza tym nic więcej się nie dzieje, to proszę tam zmobilizować nauczycieli do większej kreatywności lub wymienić na takich, którzy poprowadzą szkolną bibliotekę zgodnie z oczekiwaniami uczniów, rodziców i ministerstwa.
Z poważaniem
Bogumił Rzerzycha

Zuzza

piątek 15 mar 2013, 09:17

bibliofilka 2 pisze: 48070 Anna Głogowska 13.03.2013, 22:24 (?)
Na pewno ta - na facebooku prosiłam o poparcie

Anna M.

piątek 15 mar 2013, 11:11

#48909 Jorgos Skolias (śpiewak jazzowy, bluesowy, etniczny, http://www.skolias.strefa.pl)14.03.2013, 17:57

Czemu służą takie ruchy? Myślę, że ubożeniu duchowemu i intelektualnemu narodu. Keho skarleniu tożsamościowemu. Moc narodu tkwi W jego kulturze. Czytanie jest tworzywem i budulcem. Minister Boni niestety, w piętkę goni. Jestem przeciw Jego projektowi.

#49865 PAWEŁ CZAPIEWSKI 15.03.2013, 14:40
(to chyba ten nasz słynny sportowiec)

bomila

piątek 15 mar 2013, 18:09

antykwa pisze:
bomila pisze: Ciekawa jeszcze jestem, czy jest jakaś możliwość wyszukania konkretnego nazwiska?
Oczywiście. :) Zawsze, na każdej stronie można włączyć wyszukiwanie. Ctr+F lub samo F3.
Taaaa..., sama wreszcie na to wpadłam, ale dzięki za podpowiedź. :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”