sobi

Re: refleksje po rezygnacji MAiC z łączenia

piątek 12 kwie 2013, 09:28

Panie Juliuszu może zdradzi nam Pan z jakiego regionu pochodzi ten wojujący z bibliotekami od 20 lat. Warto wiedzieć, przecież już niedługo wybory więc można z ambitnym samorządowcem otwarcie" powojować" na spotkaniach przedwyborczych i uatrakcyjnić mu monotonię działania na rzecz bibliotek. No chyba ,że to słynny pan poznański :roll: :wink: - celowo małymi.

Juliusz Wasilewski
Kontakt: Strona WWW

piątek 12 kwie 2013, 11:22

Jasne, to żadna tajemnica: Edward Trojanowski, był wójtem Wieliszewa (woj. mazwoieckie), w MAiC jest reprezentatem ZGW, chyba jest sekretarzem generalnym

Juliusz Wasilewski

piątek 12 kwie 2013, 12:22

Wyrok uległ już tzw. zatarciu

Anna M.

piątek 12 kwie 2013, 12:24

Wyrok może, ale czy charakter...

Izabela Gwiazda

piątek 12 kwie 2013, 16:01

Czyli Edward Trojanowski polskim Katonem Starszym

Tamten Ceterum censeo Carthaginem delendam esse (łac. A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć) – łacińskie wezwanie w republice rzymskiej z ostatnich lat wojen punickich.Ten biblioteki. Temu na pewno nie uda się. :D
Załączniki
48trojan.jpg
48trojan.jpg (56.96 KiB) Przejrzano 7128 razy
Izabela Gwiazda

libia11

piątek 12 kwie 2013, 18:43

z głosu

Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni chce kandydować w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

O swoich planach życiowych i zawodowych Boni opowiedział w radiu TOK FM. Niewykluczone, że za rok zamieni fotel ministra administracji na miejsce w Parlamencie Europejskim. - Oczywiście to zależy od tego, czy premier uzna, że zadania, które miałem do wykonania, są wykonane. Kluczowa jest zgoda premiera i akceptacja kolegów, z którymi miałbym startować w wyborach. Ale rozważam to - zapowiedział Boni.

O wyborze Brukseli miały zdecydować "względy rodzinne". Żona szefa MAiC pracuje bowiem w gabinecie Johannesa Hahna, unijnego komisarza ds. polityki regionalnej.

Resort Boniego zanotował w ostatnim czasie kilka kompromitujących wpadek, jak m.in. w sprawie projektu ustawy samorządowej, która pozwalałaby samorządom na łączenie bibliotek szkolnych z publicznymi. W efekcie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej ministerstwo administracji musiało się wycofać z tych planów.

(PS, GN)
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

fiori

wtorek 16 kwie 2013, 21:22

Pewnie pamiętacie, że na słynnej konferencji prasowej w Sejmie (w lutym) posłowie SLD - panowie Krzysztof Gawkowski i Dariusz Joński zapowiedzieli m.innymi, że SLD w najbliższych tygodniach złoży projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT, która umożliwi wykorzystywanie dochodów z VAT-u od książek na zakup nowych książek i komputerów dla bibliotek szkolnych.
Zapytałam, jak się sprawy mają i otrzymałam od pana Gawkowskiego taką odpowiedź:
"[...] Obecnie trwają prace nad zleconą przez SLD ekspertyzą dotycząca zmian legislacyjnych. Myśle, ze powinnismy ja dysponowac jeszcze w kwietniu i wtedy przystąpimy do przygotowania nowelizacji ustawy.
Pozdrawiam,
K.Gawkowski"

;)

libia11

środa 17 kwie 2013, 07:50

Dobra wiaddomość. Miejmy nadzieję,że będą efekty.

Karola

czwartek 18 kwie 2013, 21:16

Czy wyznaczono termin kolejnego spotkania w MAiC?

Juliusz Wasilewski

czwartek 18 kwie 2013, 22:16

Nie jest ustalone.

Augustowianka

poniedziałek 07 paź 2013, 13:51

Dziękuję Pani Danucie Brzezińskiej z TNBSP i Panu Juliuszowi za to, że walczą o nasze sprawy podczas spotkań zespołu u ministra Boniego:
https://mac.gov.pl/dzialania/po-pc-i-si ... obywateli/
Ja staram się walczyć lokalnie i wiem, ile wymaga to czasu, wysiłku, nerwów. Do tej pory zorganizowałam w swojej bibliotece spotkanie bibliotekarzy z miasta i powiatu, zaproponowałam wspólne działania. Wystąpiliśmy do rad miasta i powiatu z prośbą o możliwość zaprezentowania się na sesjach obu rad, czekamy na odpowiedź. Przygotowuję prezentację multimedialną, która ma pokazać radnym jak wygladają nasze biblioteki, jak są wyposażone, czym się w nich zajmujemy. Zaplanowaliśmy organizację miejskiej imprezy czytelniczej, w którą chcemy włączyć samorządowców i zainteresować nią lokalne media. Wymieniliśmy się prywatnymi numerami komórek i adresami e-mail, żeby się sprawnie porozumiewać. Rozważamy możliwość powołania w naszym mieście oddziału TNBSP. Jednym słowem wcielamy w życie propozycje "Biblioteki w Szkole" oraz TNBSP. Czy ktoś z Was, drodzy Forumowicze, spotykał się z lokalnymi samorządami w sprawie bibliotek szkolnych?
Ostatnio zmieniony wtorek 08 paź 2013, 08:39 przez Augustowianka, łącznie zmieniany 1 raz.

libia11

wtorek 08 paź 2013, 07:59

Ja też staram się zainteresować swoich samorządowców swoją biblioteką. Próbuję ich wciągnąć do moich pomysłów na razie obietnice z ich strony. Dzięki akcji stop postanowiłam że będę bardziej aktywna i zaplanowałam wiele przedsięwzięć które powoli realizuję. Efekty już są . Na razie małe , ale biblioteka jest bardziej zauważona przez młodzież i nauczycieli i mam nadzieję dyrektora. To też ważne. Pomaga mi nauczycielka języka polskiego.

libia11

piątek 11 paź 2013, 07:48

Teraz mogę się pochwalić wprawdzie miała przyjechać do biblioteki na październik a po uzgodnieniach z biurem będzie w listopadzie pani euro poseł Lidia Geringer de Oedenberg. Plany były inne , na obecną chwilę zaplanowałam wykład z ekonomii dla klas ekonomicznych oczywiście organizowany przez bibliotekę. Zamierzam poprosić ją między innymi aby podarowała książkę mojemu powstającemu klubowi książki i zaprosić do stałej współpracy. Ekonomiści są szczęśliwi, nie mogli uwierzyć że udało mi się ją zaprosić do szkoły. Będą zdjęcia i artykuł do lokalnej prasy, i oczywiście stonka szkoły i biblioteki. :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”