Gośka

Karta Nauczyciela - konsultacje społeczne

czwartek 21 mar 2013, 22:02

Na stronie MEN pojawiły się dzisiaj Propozycje zmian w ustawie Karta Nauczyciela - do konsultacji społecznych.

Zuzza

Re: Karta Nauczyciela - konsultacje społeczne

niedziela 24 mar 2013, 02:16

http://www.men.gov.pl/images/stories/PD ... 3_2013.pdf
treść zmian w KN, obowiązywałaby od 01.01.2014

xandre

wtorek 26 mar 2013, 10:35

Muszę się wgryźć w to. Ciekawe ile i jakie haczyki przygotowali :)

Aqa

wtorek 26 mar 2013, 11:02

Dotarłam do informacji o "urlopie wypoczynkowym" nauczycieli i rozbawiłam się do łez.
Będziemy mogli miec "urlop wypoczynowy" w okresie "ferii świątecznych i noworocznych"- czy to nie bajka jest?

Społeczeństwo. lokalne rzecz jasna, będzie wreszcie wiedziało, że nauczyciel ma urlop wypoczynowy .. a oprócz tego masa wakacji i ferii jak uczniowie.

Życie mnie nauczyło, że to co proponuje władza musi być podszyte złem.
Jak zawsze, pomylić się pozytywnie chcę.

xandre

wtorek 26 mar 2013, 17:16

Tak, dzisiaj dyrekcja mówiła, że w takie dni jak np. Wielki Czwartek, Wielki Piątek, od przyszłego roku będziemy mogli brać urlop. Jeżeli ktoś chce iść i mieć więcej wolnego w wakacje, to jeżeli dzieci nie będzie, to wypada 8 godzin zegarowych na pracę własną ( w bibliotece zleci migiem ;) Jeżeli z dziećmi (a myślę, że chętni na świetlicę zawsze się znajdą, wszak ludzie normalnie pracują) wtedy chyba 4 godziny. Powiem szczerze, że wolałabym do piątku normalne zajęcia w szkole. A najchętniej codziennie 8 godzinny dzień pracy, skończyłoby się gadanie. :evil: Poza tym my nie mamy wakacji, trzeba to prostować zawsze i wszędzie. Mamy urlop wypoczynkowy, który nam się należy, jak każdemu!!!! Nigdy nie miałam całych 2 miesięcy, zawsze jesteśmy w szkole wcześniej, bo rady, szkolenia, przygotowanie szkoły do nowego roku szkolnego. Tego nie zrobi się w 1 dzień. Zresztą, czy ja muszę się ciągle z tego tłumaczyć? Ech, miałam się nie denerwować już.

Gośka

wtorek 26 mar 2013, 20:40

Planem urlopów będzie obejmowany pełny przewidziany ustawą wymiar urlopu, bowiem nie przewiduje się możliwości udzielania nauczycielom urlopu na żądanie.

jutka

wtorek 26 mar 2013, 22:42

A ja to się nawet cieszę, że w końcu będzie to uregulowane prawnie. U mnie w szkole od 10 lat organizowana jest na wakacjach półkolonia, nauczyciele opiekują się dziećmi w ramach przymusowego wolontariatu. Podobnie jest na feriach, również co najmniej dwa dni mamy spędzić z dziećmi organizując im zajęcia opiekuńcze (przymusowy wolontariat). W tym roku wypada 6 dni "wolnych" takich jak sylwester, wigilia, wielki czwartek itp. Jeśli nie ma nas wówczas w szkole( a dyrekcja jest niechętna przychodzeniu do szkoły, kiedy nie ma dzieci), należy te dni odrobić w sobotę czy w niedzielę ale z dziećmi. A po zmianach przyjdę do szkoły i przynajmniej spokojnie nadrobię "papiery", które teraz robię w domu.

Maria
Kontakt: Strona WWW

wtorek 26 mar 2013, 23:18

Póki co, to ja mam dość tzw "konsultacji społecznych"

105magda

środa 27 mar 2013, 18:01

mnie denerwuje na stronie 2 tego projektu pkt. 2 "stworzenie skróconej ścieżki awansu zawodowego dla nauczycieli posiadających staż pracy w innych formach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby przez osoby prawne niebędące osobami samorządu terytorialnego lub osoby fizyczne" - czyli de facto niektórym ułatwi się awans zawodowy, a jeśli nauczyciele bibliotekarze znikną z KN to niektórzy zostaną zdegradowani i przy odrobinie szczęścia zaczną staż od młodszego bibliotekarza?
niejasny też jest sposób wynagrodzeń i motywacji - jak to będzie sprawdzane??

Zuzza

czwartek 28 mar 2013, 14:26

Moja mama mówi: to skoro nie będzie w takie dni okołoświąteczne dzieci, co ci nauczyciele w "sile" 30-50 osób będzie robić - gwiazdy siedzieć liczyć :?:
Nie wszyscy maja kilotony sprawdzianów, a dokumenty na bieżąco się winno uzupełniać. :mrgreen:

tobabsko

piątek 29 mar 2013, 10:50

Będziemy siedzieć, pić kawę i dyskutować o d... Maryni. A OP nam to sfinansuje, bo zużyjemy więcej prądu, wody. Szkołę też będzie należało dłużej ogrzewać, teraz grzanie u mnie kończy się około czternastej. Pracę i tak będziemy odwalać w domu, bo w pracy nie mamy komputerów z drukarkami, a jeśli nawet się trafią, to bez tuszu i kasy na tren tusz. W szkole nie ma właściwego oświetlenia, więc testy, sprawdziany również w domu. Przygotowanie lekcji również w domach, bo w mojej szkole jest tak ciasno, że nauczyciele własnych szafek nie mają, więc materiały wszystkie w domach. Internet owszem bywa... od czasu do czasu.
Dzieci po lekcjach do szkoły nie przyjdą, jak świat światem, to dzieciaki w wolnym czasie szkoły unikają jak ognia.
Dlaczego pracę szkół chcą organizować ludzie, którzy o tym nie mają zielonego pojęcia?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”