ANETA2244

Re: Normy zatrudnienia w naszych bibliotekach - dane

czwartek 13 cze 2013, 08:17

możemy np. wysyłać pieniądze na konto TNBSP...z dopiskiem

libia11

czwartek 13 cze 2013, 08:31

Byłam wczoraj na spotkanu SLD, mówiłam o bibliotekach, naszej akcji i potrzebie wspierania bibliotek szkolnych. Na moją bibliotekę dostanę od nich wsparcie finansowe na założenie Klubu Wędrującej książki ( jeszcze nie wiem ile ale mają się postarać) napisałam też pismo di PiSU. teraz myślą już o wyborach i warto uderzać.
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

Malkontent

czwartek 13 cze 2013, 11:35

Jedyne wyjście dla nas to uderzyć w MEN i wymóc na nich normy zatrudnienia.Tylko to - rozmowa z samorządami nic nie da.Zresztą po każdych wyborach trzeba by tą szopkę zaczynać od nowa.
I wiecie , trzeba by to było zrobić wspólnie ze środowiskami innych nietablicowych.Pedagodzy,logopedzi, nauczyciele wspierający mają ten sam problem.Jakość pracy szkoły nie zależy tylko od tablicowych i nie tylko im MEN powinien ustalać pensa.Każda szkołą w Polsce powinna mieć te same możlisości i warunki do pracy.A każde dziecko o specjalnych potrzebach prawo do wpomagania na każdej lekcji, dostęp do logopedy i terapeuty.Mogę się zająć poszukaniem sprzymierzeńców, ale nie będę tego robić bez Waszej zgody?

libia11

czwartek 13 cze 2013, 13:15

Im więcej zwolenników tym lepiej. A z MEN to prawda inaczej tego nie zrobimy.Podoba mi się myśl z tym rzecznikiem

Augustowianka

czwartek 13 cze 2013, 15:43

Jasne, zintegrowanie wszystkich "nietablicowych" to bardzo dobry pomysł, ale to potrwa. Myślę, że teraz warto jednak skupić się na skardze do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Panie Juliuszu, madan, co sądzicie o wynajęciu dobrego prawnika, który napisałby nam tak skargę? Wpłacałybyśmy pieniądze na ten cel na konto TNBSP z dopiskiem np.: "prawnik" lub "RPO".

ANETA2244

piątek 14 cze 2013, 10:08

tak pięknie załatwiłyśmy sprawę podpisów pod listem otwartym. Moi znajomi do dzisiaj wspominają, że to było jak protest w sprawie "acta"...wydaje mi się że taki liścik do RPO i zorganizowanie prawnika to dla nas pestka...

libia11

piątek 14 cze 2013, 10:56

A prawnik ze związku zawodowego. Na pewno mają na etacie dobrego prawnika, który ma rozeznanie w oświacie. U nas przewodnicząca związku zorganizowała kiedyś prawnika dla wszystkich nauczycieli, porady miały być za darmo.

ANETA2244

sobota 15 cze 2013, 21:42

popieram tego prawnika ze związku...mamy szansę znowu ich zadziwić...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”