bogna3

Kwalifikacje po oligofrenopedagogice

wtorek 21 maja 2013, 13:36

Przymierzam się do podyplomówki z oligofrenopedagogiki. Mam zrobione studia mgr z bibliotekoznawstwa .... i nic więcej. Zastanawiam się, czy mając oligo mogłabym mieć np. godziny rewalidacji lub jako nauczyciel wspomagający w klasie integracyjnej lub specjalnej. Moje wątpliwości rodzą się z tego, że kiedyś dyrektor mi powiedział, że w moim przypadku jak nie mam uprawnień do nauczania przedmiotu , to mogę tylko mieć indywidualne nauczanie dziecka niepełnosprawnego intelektualnie w stopniu większym niż umiarkowany (czyli umiarkowany też nie?).

Mam jednak sprzeczne informacje co do tego i chciałabym się zapytać osób, które być może są tu na forum z podobnymi kwalifikacjami i są zatrudnione poza biblioteką.

Malkontent

Re: Kwalifikacje po oligofrenopedagogice

wtorek 21 maja 2013, 14:39

Mam skończone oligo i jest troche jak twierdzi Twój dyrektor czyli wspomaganie na konkretnym przedmiocie powinien prowadzić nauczyciel ptego przedmiotu po oligo.Ale jeśli nie m nauczyciela o konkretnej specjalności - polski, histroię spokojnie w podstawówce poprowadzisz Ty.Zważywszy na ilośc godzin histroii i literatury na naszych studiach.
Rewalidacje natomiast mozesz mieć spokojnie - bo rewalidacja to kompensacja umiejętności wynikajacych z niepełnosprawności, a nie jak to wielu dyrektorów widzi zajęcia wyrównawcze z przedmiotu.Przy umiarkowanym tez spokojnie poprowadzisz zajecia tam nie ma przedmiotów takich jak w "normalnym" nauczaniu.jeśli w szkole jest mało ludzi po oligo -idz na studia.jeśli do kazdego przedmiotu jest spec po oligo daruj sobie.pozostaje Ci ewentualnie zrobic oligo i przedmiot do którego nie ma wspomagającego przedmiotowca.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”