Eve

Zatrudnianie nauczyciela bibliotekarza

poniedziałek 09 wrz 2013, 07:54

Aktualnie nie pracuję w szkole, skończyła mi się umowa na zastępstwo. W zeszłym tygodniu byłam na rozmowach kwalifikacyjnych w dwóch szkołach. W obu przypadkach na początku padło pytanie, czy jestem zatrudniona w innej szkole; gdy zaprzeczyłam, wyraźnie czułam, że to nie jest odpowiedź, na jaką czekali :?. Może ktoś wie, co to za nowa (?) moda, dlaczego dyrektorzy szkół wolą zatrudniać osoby uzupełniające etat? Pewnie i tu chodzi o starą prawdę, że jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - ale dokładnie?

halinah

Re: Zatrudnianie nauczyciela bibliotekarza

poniedziałek 09 wrz 2013, 14:27

Prawdopodobnie chodzi o to, że jeśli zatrudnią osobę uzupełniającą etat, organ prowadzący szkołę uniknie wypłacania tzw. jednorazowego dodatku uzupełniającego (wyrównania do średniej w danym stopniu awansu zawodowego). :(

Eve

poniedziałek 09 wrz 2013, 19:02

Możliwe :evil:

Jacko

poniedziałek 09 wrz 2013, 22:51

Ale Ty nie możesz uzupełniać etatu skoro nigdzie nie jesteś zatrudniona.

Eve

wtorek 10 wrz 2013, 09:42

Jacko pisze:Ale Ty nie możesz uzupełniać etatu skoro nigdzie nie jesteś zatrudniona.
No właśnie :roll:
'Kto ma, temu będzie dodane i nadmiar mieć będzie, a kto nie ma, temu zabiorą również to, co ma' - czy jakoś tak

Jacko

wtorek 10 wrz 2013, 09:48

Eve pisze:
Jacko pisze:Ale Ty nie możesz uzupełniać etatu skoro nigdzie nie jesteś zatrudniona.
No właśnie :roll:
'Kto ma, temu będzie dodane i nadmiar mieć będzie, a kto nie ma, temu zabiorą również to, co ma' - czy jakoś tak
to nie tak.. jeśli komuś brakuje godzi do etatu to organ prowadzący może nakazać uzupełnienie go w innej placówce ale do wysokości pełnego etatu więc nie będzie miał więcej.

Eve

wtorek 10 wrz 2013, 09:50

Wiesz co, wolałabym mieć te pół etatu albo nawet mniej, niż nic...

Jacko

wtorek 10 wrz 2013, 09:54

Eve pisze:Wiesz co, wolałabym mieć te pół etatu albo nawet mniej, niż nic...
nie wątpię.. ale z punktu widzenia szkoły lepiej mieć osobę zatrudnioną na pełny etat, niż kilka osób na godzinach

halinah

wtorek 10 wrz 2013, 19:18

Ale skoro w dwóch szkołach byłaś na rozmowach, to może udałoby Ci się zatrudnić w jednej z nich, a w drugiej etat uzupełniać?

Eve

środa 11 wrz 2013, 07:40

Niestety, już wybrano kogoś innego.

Dośka

środa 11 wrz 2013, 15:41

Witam serdecznie...i od razu pytam???!!!Otóż - kolezanka w sierpniu zdecydowała się na urlop wychowawczy , pani Dyrektor podzieliła etat między nas dwie, kolezanka w tej sytuacji ma cały etat, ja półtora. Koleżanka ma zapłacone z góry, umowę w zastepstwie do sierpnia, mnie każą wypełniać kartę pracy - czy to tak aby być powinno??!!
Bedę wdzięczna za każde zdanie!
Pozdrawiam

Jacko

środa 11 wrz 2013, 15:52

Dośka pisze:Witam serdecznie...i od razu pytam???!!!Otóż - kolezanka w sierpniu zdecydowała się na urlop wychowawczy , pani Dyrektor podzieliła etat między nas dwie, kolezanka w tej sytuacji ma cały etat, ja półtora. Koleżanka ma zapłacone z góry, umowę w zastepstwie do sierpnia, mnie każą wypełniać kartę pracy - czy to tak aby być powinno??!!
Bedę wdzięczna za każde zdanie!
Pozdrawiam
Jak najbardziej prawidłowo. Koleżanka ma te godziny zastępstwa w etacie a Tobie płacą za tą 1/2 etatu jak za godziny ponadwymiarowe czyli przepracowane i dlatego z dołu a nie z góry (art. 35 KN).
Durnota zresztą jest w tej oświacie, że płaci się za etat z góry czyli z cos czego się jeszcze nie zrealizowało.

Jacko

środa 11 wrz 2013, 22:35

Człowiek się uczy całe życie i to jest fajne :-)
niestety zgodnie z KN to nie możesz mieć godzin ponadwymiarowych w bibliotece.. to jest mniej fajne ale przepis KN niestety
poczytajcie
http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=5 ... pst=8#pst8

Anna

czwartek 12 wrz 2013, 20:30

Czy w związku z tym jeśli mam ponadwymiarowe godziny Wdżwr to jest to niezgodne z przepisami? Mam tak od lat i to płatne jak z dydaktycznego. Kiedyś miałam osobną umowę bo tych godzin było 6 ale władzy się to nie opłacało.
Z tego wynika, że nie dosyć że we wszystkim jesteśmy takim gorszym sortem nauczyciela, zwykle mamy gorsze albo wcale dodatki motywacyjne, niepłatne zastepstwa, więcej godzin to jeszcze nie wolno nam dorobić?

Jacko

czwartek 12 wrz 2013, 21:14

Anna pisze:Czy w związku z tym jeśli mam ponadwymiarowe godziny Wdżwr to jest to niezgodne z przepisami? Mam tak od lat i to płatne jak z dydaktycznego. Kiedyś miałam osobną umowę bo tych godzin było 6 ale władzy się to nie opłacało.
Z tego wynika, że nie dosyć że we wszystkim jesteśmy takim gorszym sortem nauczyciela, zwykle mamy gorsze albo wcale dodatki motywacyjne, niepłatne zastepstwa, więcej godzin to jeszcze nie wolno nam dorobić?
Powinnaś mieć etat łączony, którego zasady obliczania określa organ prowadzący.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”