Zuzanna J.

Zbiorowe wypożyczanie książek w Molu.

wtorek 08 paź 2013, 11:03

Witam,
Poradźcie jak wypożyczyć szybko komplet słowników na lekcję do klasy w programie Mol. Przeczytałam instrukcję, ale jest to dla mnie niejasne. Do tej pory z powodu oszczędności czasu (żeby nauczyciel nie tracił za dużo lekcji) wyjmowałyśmy tylko karty z książek i zapisywałyśmy ogólnie ilość słowników na daną klasę. A jak to zrobić w komputerze? Pozdrawiam. Pati

Maria
Kontakt: Strona WWW

Re: Zbiorowe wypożyczanie książek w Molu.

wtorek 08 paź 2013, 18:27

Grupowe wypożyczenia dotyczą czasopism zaznaczamy kilka numerów i wypożyczamy, zwroty można odpisać grupowo zarówno czasopisma jak i książki (kilka numerów zaznaczamy shift i strzałka). Jeżeli chodzi o wypożyczanie dla klasy na lekcję np kilkanaście egz. lektury lub słownika to mam w MOL-u założona konta klasowe z nazwą klasy i oznaczeniem klasy, nauczyciele zawsze wczesniej mnie informują więc mam czas przygotowac komplety książek i wczytac na konto klasy.

bomila

środa 09 paź 2013, 21:45

Ja zawsze daję na konto konkretnego nauczyciela. Wtedy mam pewność, że tego przypilnuje i wszystko szybko wróci do mnie. Czasem proszą mnie wcześniej o przygotowanie. Jeśli nie, uczniowie czekają, aż wpiszę. Zwykle to chwila, bo większość już z kodami kreskowymi jest. A poloniści mają komplet słowników w pracowni.

Pati

wtorek 15 paź 2013, 09:00

Maria pisze:Grupowe wypożyczenia dotyczą czasopism zaznaczamy kilka numerów i wypożyczamy, zwroty można odpisać grupowo zarówno czasopisma jak i książki (kilka numerów zaznaczamy shift i strzałka). Jeżeli chodzi o wypożyczanie dla klasy na lekcję np kilkanaście egz. lektury lub słownika to mam w MOL-u założona konta klasowe z nazwą klasy i oznaczeniem klasy, nauczyciele zawsze wczesniej mnie informują więc mam czas przygotowac komplety książek i wczytac na konto klasy.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”