Anna

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

środa 14 paź 2015, 18:04

Ja też dostałam nagrodę dyrektora.

kala

środa 14 paź 2015, 18:44

Witam. Jestem na forum nowa, ale sercem z Wami wszystkimi już od dawien dawna. Serdecznie gratuluję wszystkim moim koleżankom po fachu nagrody dyrektora.Niestety, mogę tylko pogratulować, bo cieszyć się ze swojej nagrody to raczej nie mogę....Bo jej po prostu od dyrektora nie otrzymałam. Nie, żeby tylko w tym roku, to by było zbyt piękne. Ja już nie dostaję od 6 lat (a tak na marginesie to pracuję w bibliotece 20 lat i dostałam tylko 3 razy). :( Także w takim dniu jak dziś czułam się w szkole...nikim. A nie, przepraszam, ... jestem przecież panią od BEZPŁATNYCH zastępstw, pełnienia funkcji opiekuna na szkolnych wycieczkach, zapchajdziurą itp. Bo jak się mogę czuć, kiedy daję z siebie w pracy wszystko, co miesiąc jakaś duża uroczystość biblioteczna, dzieci garną do biblioteki, nauczyciele mówią...Ty znowu coś dla naszej klasy robisz. Nie wspomnę już o zarwanych wakacjach, całych stosach wpisanych podręczników, dodatkowych pracach zleconych przez dyrektora. I to wszystko nazywa się nic?
Trochę się wyżaliłam. Lżej mi na sercu, ale i tak łzy cisną się do oczu.Przykro mi, że zawód przeze mnie wykonywany nie jest doceniany. I jak tu jutro iść do pracy, no jak?
:( Pozdrawiam.

Anna

środa 14 paź 2015, 22:33

Ja wiem, ze to kiepska pociecha ale większość z nas takie chwile miała. Ja któregos roku miałam dostac nagrodę (wiedziałam od koleżanki z zespołu kierowniczego, ze była już zatwierdzona). Niestety w ostatniej chwili dyr zmienił. Dostała osoba, ktora robi niewiele, nauczyciele mają o niej bardzo kiepskie zdanie. Ale widać potrzebowała pieniędzy (wszyscy byli oburzeni). Też przez parę lat nagrody nie dostałam mimo, że tak jak ty robię dużo, bardzo dużo. No ale co tam, zawsze sobie tłumaczyłam, że robię to co robię nie dla nagrody tylko dla dzieciaków. Bywało przykro ale mi przechodziło.

Panibiblioteczka

czwartek 15 paź 2015, 09:52

Ja również dostałam nagrodę :D , trzeci rok z rzędu :shock: , ale dzięki temu mam motywację do działania...
Kala - bardzo Ci współczuję, strasznie przykro jest czytać tego typu wpisy :(

Riszka_SP1

piątek 16 paź 2015, 10:35

To ja chyba mam normalną dyrekcję, nie wspaniałą ale dobrą! Ja ma ten zaszczyt, że praktycznie co rocznie dostaję nagrody i dyrekcja docenia moją pracę:)

Dorota79

poniedziałek 16 paź 2017, 11:26

Z przykrością muszę powiedzieć, że nauczyciel bibliotekarz traktowany jest w szkole bardziej jak administracja niż pedagog. Na apelu zrobiło mi się przykro, kiedy uczniowie wręczali kwiaty tylko przedmiotowcom, a kiedy zostało im parę wolnych, z ociąganiem, niepewnością, wahaniem (wszak bibliotekarz to nie nauczyciel) podeszli do mnie i mi podarowali. Nie mówiąc o tym, że na koniec roku szkolnego otrzymałam od uczniów może dwa razy jakiś drobny upominek (kwiatek lub czekoladę) na kilkanaście lat pracy w szkole. Pewnie są szkoły, w których bibliotekarze są sprawiedliwie oceniani, ale niestety nie wszędzie. Oto przykład. Na wakacjach miałam przeprowadzkę biblioteki. Otyrałam się jak bury osioł, 3/4 zbiorów przeniosłam sama. We wrześniu przez dwa tygodnie zostawałam po godzinach, żeby szybciej uporać się z podręcznikami. Jestem na każde skinienie, na każdy telefon. W tamtym roku siedziałam z grupą osób przez miesiąc po godzinach dwa, trzy razy w tygodniu, bo trza było zrobić nowy statut. Owszem, dostałam w tym roku większy motywacyjny za przeprowadzkę biblioteki, ale nie ukrywam, że liczyłam na nagrodę dyrektora. Większe pieniądze, większy prestiż - nie ma porównania między jednym a drugim. Zresztą uważam, że nagroda dyrektora nie powinna się tylko ograniczać do nauczycieli, ale każdy pracownik szkoły, niezależnie od tego, jaką pełni funkcję, powinien ja dostać, w tym nauczyciel bibliotekarz, czyli administracja w pojęciu niektórych :?

marlena23

poniedziałek 16 paź 2017, 11:59

No niestety ja w tym roku od uczniów nie dostałam nawet życzeń, mimo, że biblioteka jest oblegana, prowadzę koło Przyjaciół Biblioteki i zespół redakcyjny gazetki szkolnej. Biorę udział w licznych zewnętrznych projektach i programach z moimi uczniami. W ten dzień jednak życzenia składa się nauczycielom, a pani bibliotekarka najwyraźniej nauczycielem według dzieci nie jest.
Miło jest mi natomiast z tego powodu, że Dyrekcja mnie w tym roku bardzo doceniła, a właściwie moją pracę i oprócz motywacyjnego wnioskowała o nagrodę Wójta dla mnie. Udało się. Jestem przeszczęśliwa.

sylv

poniedziałek 16 paź 2017, 13:23

U mnie niestety wypadło tak, że w piątek nie było mnie w szkole (wycieczka), ale dzisiaj kilkoro uczniów przypomniało sobie o mnie. Miłe, zwłaszcza, że dopiero rok tutaj pracuję.

U nas w szkole nagrodę dyrektora dostają także pracownicy administracji i obsługi, jak choćby pani kucharka, która w zeszłym roku dostała. Dodatek motywacyjny mam teraz za podręczniki. Zawsze coś.

Karola

poniedziałek 16 paź 2017, 14:39

To ja może się pochwalę. Uczniowie, róznie bywa raz pamiętają, że jestem nauczycielem innym razem nie pamiętają. Na szczęście dyrekcja zawsze mnie traktuje jak każdego nauczyciela. W tym roku byłam typowana do nagrody ministra i mi ją przyznano!!! Od władz miasta list gratulacyjny odebrałam w ubiegłym tygodniu podczas miejskiej gali, natomiast jutro jadę na świętowanie wojewódzkie.

Julia65

poniedziałek 16 paź 2017, 15:14

Z kwiatkami czy życzeniami od dzieci bywało i bywa różnie. Jednego roku dostawałam kwiaty, czekoladki kolejnego nic. Jednak największą radość sprawił mi "prezent" od uczennicy. Na Dzień Nauczyciela dostałam od niej książkę, której autorem był jej wujek i ona. Książka miała oczywiście dedykację.I wtedy pomyślałam sobie, że kwiatki to dostaje każdy ale taką książeczkę to tylko ja. W dalszym ciągu mam dużo dzieci w bibliotece, odwiedzają mnie absolwenci. Jaki wniosek: nie jestem "obdarowywana naręczami kwiatów" ale mam satysfakcję z moje pracy i dobry kontakt z dziećmi. I myślę,że tego należy się trzymać :) Jeśli chodzi o dyrekcję, to też dostaję nagrody dyrektora, czy prezydenta.

Dorota79

wtorek 17 paź 2017, 08:27

Nagrodę dyrektora miałam do tej pory tylko raz, choć uważam, że jeszcze ze dwa razy powinnam dostać. Jestem pewna, że w szkołach, w których obiektywnie ocenia się pracę nauczyciela, takich nagród miałabym więcej. O nagrodzie prezydenta natomiast mogę tylko pomarzyć. Nie chcę się skarżyć, ale niesprawiedliwość zawsze boli, tym bardziej gdy się widzi, że wyróżnieni zostają ci, którzy wcale bardziej nie zasłużyli, ba, kto wie nawet, czy nie mniej.

patti
Kontakt: Strona WWW

wtorek 17 paź 2017, 08:57

Dorota79 pisze:Nagrodę dyrektora miałam do tej pory tylko raz, choć uważam, że jeszcze ze dwa razy powinnam dostać. Jestem pewna, że w szkołach, w których obiektywnie ocenia się pracę nauczyciela, takich nagród miałabym więcej. O nagrodzie prezydenta natomiast mogę tylko pomarzyć. Nie chcę się skarżyć, ale niesprawiedliwość zawsze boli, tym bardziej gdy się widzi, że wyróżnieni zostają ci, którzy wcale bardziej nie zasłużyli, ba, kto wie nawet, czy nie mniej.
...albo dostają nagrodę mając przypisane nasze "działania" :(

marlena23

wtorek 17 paź 2017, 09:35

Oj znam ten ból, niejednokrotnie doświadczyłam tego za panowania poprzedniej Dyrekcji.

Julia65

wtorek 17 paź 2017, 10:49

U mnie nie zawsze było tak "różowo". Swoje w pracy przeszłam: nielegalne zastępstwa, hospitacje itp. Ale dyrekcja nie jest "wieczna" (tak sobie zawsze powtarzałam).

Margorzeta

wtorek 17 paź 2017, 11:03

Ja pracuję stosunkowo krótko - 5 lat. Dwa lata temu dostałam nagrodę dyrektora. Przy wręczaniu podkreślił, że to za ogarnięcie nowej sytuacji, jaką były podręczniki + wygrałyśmy wtedy z koleżankami konkurs dla nauczycieli na stopniu wojewódzkim i to też docenił. W tym roku nagrody nie było, mimo, że skala podręczników przekroczyła znacznie, to co działo się 2 lata temu (2 tony). Dostaję wyższy motywacyjny, ale wiąże się to z tym, że też często robię inne rzeczy dla szkoły - protokoły, plakaty, zaproszenia, różne materiały graficzne, pomagałam przy dniu otwartym, przy różnych inicjatywach Rady Rodziców itd

Jeśli chodzi o dzieci- tak jak ktoś wyżej napisał - czasem pamiętają, czasem nie. Był rok, że na koniec roku wyszłam obładowana kwiatami. Był taki, że nie przyszedł nikt (a musiałby przyjść do biblioteki, bo oczywiście byli spóźnialscy, którzy przynosili podręczniki w dniu zakończenia, więc nie poszłam na uroczystość, tylko siedziałam w swojej norze).

Dla humoru, kiedyś jeden z nauczycieli zaczął się bulwersować, że brałam udział w imprezie dla nauczycieli, a przecież nauczycielem nie jestem! ;)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”