Strona 1 z 6

Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: środa 09 paź 2013, 13:38
autor: Pati
Witam,
Zbliża się wielkimi krokami nasze (?) święto - 14 października. Mam pytanie czy ktoś z nauczycieli - bibliotekarzy otrzymał nagrodę z okazji komputeryzacji biblioteki? Może to jednak nie są osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze ? Polonistka na moje rozważania odnośnie nagrody stwierdziła, że nagrody są przyznawane tylko nauczycielom przy tablicy. To może ktoś rozjaśni mi w głowie. :cry:
Pozdrawiam Pati

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: środa 09 paź 2013, 20:50
autor: bogna3
To bardzo ciekawe spostrzeżenie. Pani polonistka chciała zawężyc krąg osób upoważnionych do podziału nagród, bo pewnie wówczas miałaby większe szanse. To jest własnie nauczycielska solidarność. We własnym gronie i na własnym podwórku dokonują się podziały na lepszych (tablicowych) i gorszych nauczycieli.

Trzeba było zapytać - wobec tego na jakiej podstawie nagrody otrzymują też pracownicy gospodarczy i administracji.

Nie wiem jak u was, ale w mojej szkole przyznawane są paniom sprzataczkow, księgowym itp. , bo 14.X to nie dzień nauczyciela, ale święto pracowników zwiazanych ogólnie z edukacją.

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: środa 09 paź 2013, 22:00
autor: bomila
Nagrody mają uwzględnić specyfikę pracy. W kryteriach do spełnienia wymienione są różne: m. in. innowacyjność, współpraca ze środowiskiem lokalnym, budowanie wizerunku szkoły.
Ja tam, przyznaję się bez bicia, nagrodę za komputeryzację kiedyś dostałam. :lol:

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: czwartek 10 paź 2013, 18:14
autor: Maria
Najczęściej i jest tak jak napisała Bomila, pracownicy administracji i obsługi również są nagradzani z tej okazji. Nagrody mogą być różne i nagradzający też, stąd nagrody dyrektora, OP, MEN a także odznaczenia.

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: piątek 11 paź 2013, 13:00
autor: zanja
Ja dostałam trzy razy nagrodę i to za różne rzeczy. Nie rozumiem takiego tłumaczenia, dlaczego tylko tablicowi? Aż dziw bierze, że ktoś dzisiaj może palnąć taką głupotę...

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: niedziela 13 paź 2013, 13:10
autor: Ra.Barbara
W naszej szkole została wprowadzona (przez dyrekcję) metoda cykliczności tzn. każdy pracownik - niezależnie od osiągnięć - dostaje nagrodę systematycznie co 4 lata (jest nas w szkole 80 osób - co roku 20 osób). Oczywiście jest to różnie oceniane - oczywiście bez prawa oceny tzn. pokątnie. :)

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: poniedziałek 14 paź 2013, 15:16
autor: Augustowianka
U nas, tak jak o dodatkach motywacyjnych, o przyznaniu nagród decyduje dyrektor i nikomu nie tłumaczy za co i dlaczego. A w tym roku samorząd oszczędza i nie ma żadnych nagród - ani burmistrza, ani dyrektora.

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: poniedziałek 14 paź 2013, 15:33
autor: xandre
U nas dostają Wszyscy pracownicy szkoły. Zawsze uroczyście wręczona jest teczka z życzeniami od dyrekcji z informacją o wysokości przyznanej nagrody.

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: poniedziałek 14 paź 2013, 19:15
autor: Marta Osińska
:shock: :D A ja dostałam dziś - mało nie padłam z wrażenia, bo moja dyrekcja stara się do ostatniej chwili wszystko trzymać w tajemnicy. A od prezydenta miasta dostała nagrodę nasza pani pedagog. Czyli: nietablicowy też człowiek :mrgreen:

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: wtorek 15 paź 2013, 09:34
autor: Książniczka1
Tak jak u Marii - nagrody dyrektora dostają u nas również pracownicy administracji. No i to normalne w naszej szkole, że bibliotekarz uważany jest za nauczyciela - więc także rozważany podczas przyznawania nagród. Dostałam dwa razy nagrodę prezydenta miasta, nagrodę dyrektora - oprócz jednego wyjątku - co roku. I nikt się nie dziwi, że bibliotekarz dostaje. Nagrody przyznawane są przecież za pracę, a nie za funkcję ;-)

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: wtorek 15 paź 2013, 09:53
autor: Badas
Ja dostałam wczoraj nagrodę :lol:

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: wtorek 15 paź 2013, 11:45
autor: fiori
Nagroda dyrektora jest nagrodą dyrektora i to on ustala komu ją przyznać. Są szkoły, gdzie odbywa się to w zaciszu gabinetu, a powód przyznania nagrody opatrzony jest klauzulą "tajne przez poufne". I to bardzo boli, zwłaszcza, gdy na własnej skórze odczuwa się niesprawiedliwość.
Pracownicy administracji i obsługi juz od lat nie dostają u nas nagród na Dzien Edukacji - ponoć jakiś przepis (samorządowy?) na to nie pozwala.
A nasze nauczycielskie nagrody sa konsultowane z całą radą, czasem ktos kogoś podpowie, na prośbę dyrektora. Generalnie rzecz biorąc - jest sprawiedliwie i OK.
A skoro już się chwalimy to i ja się pochwalę - dostałam wczoraj nagrodę Prezydenta Miasta :D
I przy okazji życzę wszystkim Koleżankom i Kolegom docenienia i uznania nie tylko w oczach czytelników (na to zawsze możemy liczyć ;) ) ale też w naszym nauczycielskim grajdołku.
Jedna z koleżanek na wieść o mojej nagrodzie zapytała - "A co ty tam w bibliotece takiego robisz? Salto na regałach?" (Pozdrowienia dla "Tobabsko" :D)

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: wtorek 15 paź 2013, 13:59
autor: Izabela Gwiazda
:lol: Też dostałam "pieniążki kochane" i dyplom. Ja i współpracowniczka. Radość :wink: przygasza świadomość, że i od tej sumy jest podatek.

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: wtorek 15 paź 2013, 22:09
autor: Zuzza
Augustowianka pisze:U nas, tak jak o dodatkach motywacyjnych, o przyznaniu nagród decyduje dyrektor i nikomu nie tłumaczy za co i dlaczego. A w tym roku samorząd oszczędza i nie ma żadnych nagród - ani burmistrza, ani dyrektora.
czy w ten sposób nie złamano prawa?
Bardzo mnie to zastanawia - przecież jest fundusz na nagrody - i to z subwencji chyba, więc jak może być na coś innego?

Re: Nagroda dla nauczyciela - bibliotekarza

: czwartek 17 paź 2013, 19:22
autor: Mena
Pati z całym szacunkiem dla Ciebie, ale dlaczego w temacie piszesz : nauczyciel-bibliotekarz , a nie nauczyciel bibliotekarz ?
To tak jakby pisać nauczyciel-polonista :cry: