Strona 1 z 1

Związki zawodowe dla nauczycieli bibliotekarzy

: wtorek 15 paź 2013, 14:56
autor: Augustowianka
Czy ktoś z Was należy do sekcji bibliotekarskiej w ZNP albo w „Solidarności”? Jeśli tak, to czy te sekcje mają szansę sprawnie działać, bronić interesów bibliotekarzy? Czy może są całkowicie bezwolne i zależne od decyzji prezesów poszczególnych oddziałów ZNP/ „Solidarności”? A może ktoś należy do samodzielnego związku zawodowego nauczycieli bibliotekarzy? Podobno w niektórych miastach takie związki powstały.

Re: Związki zawodowe dla nauczycieli bibliotekarzy

: czwartek 17 paź 2013, 11:09
autor: Augustowianka
Rozumiem, że nie wszyscy chcą wypowiadać się na forum na ten drażliwy temat. Dziękuję za wszystkie informacje, która dostałam na prywatną skrzynkę i proszę o więcej. Próbujemy się zorganizować w moim mieście i zastanawiamy się, co wybrać: już istniejące związki, tworzenie nowego związku czy tworzenie oddziału TNBSP. Jesli ktoś ma doświadczenie w tych kwestiach, to proszę o radę.

Re: Związki zawodowe dla nauczycieli bibliotekarzy

: czwartek 17 paź 2013, 12:30
autor: Karola
W Tychach od 2005 działa sekcja bibliotekarska przy oddziale ZNP - jest w porządku. Uważam, że warto taką założyć. Podejmujemy wiele różnorakich działań i takich mających na celu po prostu przypomnienie władzom oświatowym naszego miasta że jesteśmy i działamy i takich których cele są znacznie szersze - np. sprawa dotycząca zakusów ministra Boniego. Piszemy pisma, protesty, składamy podpisy itp. Włączamy się do wszelkich, no może to przesada ale do wielu działań, które dotyczą nas nauczycieli bibliotekarzy.

Re: Związki zawodowe dla nauczycieli bibliotekarzy

: czwartek 17 paź 2013, 13:48
autor: madan
Ja nieśmiało rekomenduję TNBSP :)