ewita13

Czy dyrektor może wysłać pracownika na inne stanowisko?

czwartek 21 lis 2013, 13:57

Witam!
Pracuję w bibliotece szkolnej. Ostatnio p. dyrektorka wpadła na pomysł, żebym 2 godziny w tygodniu (na razie ale w perspektywie chyba codziennie) sprawowała opiekę nad dziećmi w świetlicy, choć ona tak ich nie nazwała, bo chodzi o dzieci z klas 4-6, które czekają na rodziców i inne zajęcia. W naszym statucie jest napisane, że dzieci czekające na rodziców i inne zajęcia mają przebywać w świetlicy więc rozumiem, że są to dzieci ze świetlicy. Ale dzieci te nie chcą chodzić na świetlicę bo tam są młodsi uczniowie i oni się nudzą a poza tym faktycznie jest tam dość ciasno. Więc ja mam zabrać te starsze dzieci do sali komputerowej. Proponowałam dyrekcji, że zabiorę część dzieci do biblioteki bo też mam parę stanowisk komputerowych a przy okazji nie musiałabym zamykać biblioteki ale mój pomysł się nie spodobał. A mnie nie podoba się pomysł dyrekcji więc mam pytanie czy ma ona prawo przesunąć mnie ma stanowisko świetlicowej (bo ja tak to odbieram) na 2 (i więcej) godziny tygodniowo? Zapomniałam dodać, że w naszej szkole są 3 etaty świetlicy i ok. 120 nauczycieli. Bardzo proszę o pomoc.
Ewita13

bibliofilka 2

Re: Czy dyrektor może wysłać pracownika na inne stanowisko?

czwartek 21 lis 2013, 14:05

u mnie praktyka podobna , ale wszystko zależy od dyrektora , dzieci ze świetlicy swobodnie przechodzą do biblioteki i nikt tego nie neguje
swoją drogą - śmieszny problem dyrektora :P to chyba dobrze , że mogą być w tym czasie w bibliotece , odrobić lekcje , coś poczytać...ale w sumie na tym forum to już różne rzeczy się objawiały :)

Aqa

czwartek 21 lis 2013, 17:41

Nie sądzę, że dyrektor tak może robić, prawnie nie może. Nauczyciel bibliotekarz ma stanowisko pracy w bibliotece w określonych godzinach, poza nimi może dyrektor wysłac na ... zastępstwo płatne.Też do świetlicy.
Jednak w ostatnich latach, jak widzę, dyrektor może /chociaż nie może. Jest coraz ciekawiej.

aLeena

poniedziałek 25 lis 2013, 12:57

Może tak zrobić, jeśli uzna to za realizację godzin karcianych. Ja mam dwie godziny kółka komputerowego, więc po pracy w bibliotece biorę dwa razy w tygodniu dzieci ze świetlicy na zajęcia do sali komputerowej. Z tym, ze mam stałą grupę uczniów, no i są to zajęcia dydaktyczne a nie opiekuńcze.

zanja

poniedziałek 02 gru 2013, 14:56

Można jako godziny karciane ale przecież nie w godzinach pracy. Mnie to strasznie denerwuje, jak mamy zamykać bibliotekę na kilka godzin i robić w tym czasie coś innego. A co z uczniami i nauczycielami, którzy będą się wtedy "dobijać" do biblioteki?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”