bibliotekareczka

Dzień Wyspiańskiego

środa 19 wrz 2007, 19:53

W szkole,w której pracuję bibliotekarze należą do Komisji Języka Polskiego.Przewodnicząca tej komisji oznajmiła nam,że musimy przygotować w szkole dzień Wyspiańskiego.Niestety nie mam zbyt wielu pomysłów.Może Wy mi coś doradzicie?

Tara
Kontakt: Strona WWW

środa 19 wrz 2007, 20:42

Nie piszesz, w jakiej szkole pracujesz, bo pomysły zależą od wieku uczniów.
Ja pracuję w liceum i wraz z polonistami :

- wystawa o Wyspiańskim w bibliotece szkolnej z lekcją biblioteczną
- szkolny konkurs czytelniczy (prawdopodobnie ze znajomości "Wesela")
- konkurs plastyczny - Inspiracje Wyspiańskim
- sesja humanistyczna o Wyspiańskim (tematy zaproponowane przez młodzież - Krakowskim szlakiem Wyspiańskiego, kontrowersje wokół"Wesela", dzieci w malarstwie Wyspiańskiego
- na zakończenie koleżanka z kołem teatralnym przygotowuje fragment "Wesela"

Pozdrawiam
Tara

bibliotekareczka

środa 19 wrz 2007, 20:50

Pracuję z zespole szkół:gimnazjum+liceum+technikum, ale dominuje gimnazjum.

megi

czwartek 20 wrz 2007, 08:09

W mojej szkole (gimnazjum) też zastanawialiśmy się nad jakąś imprezą.
Polonistki stwierdziły, ze to za trudny repertuar dla nich.
Niektóre klasy były w Muzeum Narodowym na wystawie.W czytelni zrobiłam wystawę. Na razie tyle.
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Mada

piątek 21 wrz 2007, 19:17

U mnie też dominuje gimnazjum, ale obchodzimy Rok Wyspiańskiego. W całym programie jest kilka działań - oczywiście wystawy w bibliotece, mieliśmy już konkurs na album o Wyspiańskim, na październik przygotowujemy konkurs wiedzy - prawie wszystkie potrzebne informacje są na wystawie (galeria prac, książki i dość szczegółowy życiorys). Na zakończenie będzie inscenizacja fragmentu "Wesela" (to kl. III).

Gość

piątek 21 wrz 2007, 19:21

Jeszcze chciałam dodać - patronem następnego roku będzie Herbert (o ile się nie mylę). Też trudny dla gimnazjum, ale coś spróbujemy zorganizować, tak żeby uczniowie chociaż zapoznali się z patronem roku

A.K.

piątek 21 wrz 2007, 20:34

Ja pracuję w podstawówce,ale również planuję zaznaczyć obecność biblioteki poprzez obchody roku Wyspiańskiego. Również mam zamiar przedstawić coś w związku z Rokiem Szymanowskiego (w pażdzierniku rocznica urodzin). Mam zamiar przygotować wystawę w bibliotece o tych panach. Ponieważ i wielkość szkoły (100 uczniów) i wiek uczniów raczej na nic więcej mi nie pozwolą, ale z pewnością w szkołach gimnazjalnych i średnich można wykorzystać w ciekawy sposób tę tematykę.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”