bibliotekareczka

dofinansowanie biblioteka

czwartek 25 paź 2007, 10:15

Na stronie MEN-u ukazał się komunikat o dofinansowaniu na zakup nowych lektur.Czy wiecie cos wiecej na ten temat.Do kiedy należy składać podanie i gdzie znaleźć formularz zgłoszenia?Próbowałam dowiedziec się czegoś więcej telefonicznie, ale nie umiano udzielić mi odpowiedzi:(

xandre

czwartek 25 paź 2007, 10:25

Hmmm to po co umieszczają na stronie coś, o czym sami nic nie wiedzą ... :?

mika37

dofinansowanie zakupu lektur

wtorek 30 paź 2007, 13:11

W mojej szkole dyrekcja sama sie podjęła złożenia wniosku
o dofinansowanie zakupu lektur. Pozdrawiam!

Tunia

Re: dofinansowanie zakupu lektur

środa 21 lis 2007, 15:05

Ja juz jestem po zakupach.Też widziałam to ogłoszenie na stronach MEN-u i co dalej? Poszłam do dyrekcji z zapytaniem co Ona wie- nie wiedziala nawet o tym ogłoszeniu. zadzwonilam do kuratorium z zapytaniem kto zajmuje się tą sprawą, otrzymałam nazwisko i numer telefonu, zadzwonilam- otrzymalam uprzejmą informację ile złotych otrzymala moja gmina(samorzad) na ten cel. ponownie poszłam do dyrekcji i powiedziałam, że "słyszałam" iż pieniądze na ten cel otrzymala gmina. dyrekcja zadzwoniła do UG i okazało się, że biblioteka szkolna otzrymała 610 zł. Na drugi dzień już robiłam zakupy. Niestety, czasem trzeba się nieżle gi :) mnastykowac, aby coś otrzymać. Życzę powodzenia!!! :roll:

WP

czwartek 22 lis 2007, 09:29

u mnie wszystko zamknęło się w kilku dniach od zobaczenia ogłoszenia na stronie MEN, zrobiłem zapotrzebowanie dyrektor porozumiał się z UG w sprawie pieniędzie i wniosek przeszedł. Dofinansowanie jest, książki zakupuje za 2000zł ;)

Gość

pytanko

czwartek 22 lis 2007, 09:55

Czy chodzi o to dofinasowanie lektur dla szkół podstawowych i gimnazjalnych? Czy może jakieś nowe (o którym nie słyszałam) dotyczące może również szkół ponadgimnazajlnych.

xandre

czwartek 22 lis 2007, 10:20

Ja też dostałam z gminy prawie 3000 tys. na same lektury :D

ponczek

czwartek 22 lis 2007, 11:04

Mówicie o pieniądzach dla gmin wiejskich, prawda?? Miejskim się nie należy??

Gość

czwartek 22 lis 2007, 13:47

Ale Wam dobrze, moja szkoła (sp+gim) dostała łącznie tylko 500 zł. na zakup lektur!!! Jestem w trakcie zakupów... Czy Wy również macie problem ze zdobyciem "Zeszytu w kratkę" x. J.Twardowskiego?

biblio

czwartek 22 lis 2007, 14:01

czy dofinansowanie dotyczy również szkół ponadgimnazjalnych ????????????

xandre

czwartek 22 lis 2007, 14:29

Anonymous pisze: Czy Wy również macie problem ze zdobyciem "Zeszytu w kratkę" x. J.Twardowskiego?
oj mamy, mamy i to duży :?

sp2

Czy tylko szkoły wiejskie?

czwartek 22 lis 2007, 19:56

Mam pytanko, czy o dofinansowanie zakupu lektu mogą sie ubiegać wyłącznie szkoły wiejskie? Ja pracuję w szkole miejsckiej, ale w ubogiej dzielnicy. Z tego, co czytałam na MEN, środki przeznaczone sa w szczególności dla szkół wiejskich. Czy komuś z "miastowych" udało się zdobyć te pieniążki?

tatsu

poniedziałek 26 lis 2007, 10:00

"Moje" gimnazjum jest w mieście. Małym, ale ma to to prawa miejskie. Szkoła dostała 800 zł na lektury. Do wykorzystania do końca listopada!
W tak krótkim terminie nie zakupię nowych, które dopiero co zostały wprowadzone do kanonu lektur szkolnych :(
A po kiego grzyba mam Dokupować te, które są w ilości wystarczającej? Po to, żeby się kurzyły? :/

Andzia12

Rozporządzenie MEN

poniedziałek 26 lis 2007, 22:13

Czy ktoś mógłby podać plik rozporządzenia MEN w sprawie dofinansowania bibliotek? Może ktoś ma dokładny adres w MENie, gdzie to rozporzadzenie o pieniazkach na zakup lektur jest. moja dyrektorka chce to zobaczyc zanim zadzwoni do OP.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”