Zuzanna J.
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 12:02

Archiwum Mola - poradźcie

piątek 03 sty 2014, 10:32

Witam, mam Mola od niedawna. Nie jestem biegła w sprawach informatycznych, więc proszę o wyjaśnienie w błahej może dla was sprawie. Codziennie robię archiwizację danych na dysku, ale dziewczyny jak zapisujecie archiwizację programu na pen drivie? Wyjaśnijcie mi to w miarę przystępnie.Ja robię zgodnie ze wskazówkami informatyka szkolnego, ale nie wiem czy dobrze.Te dane które są zapisane na pen drivie nie są do odczytu! Pozdrawiam. Anka

Augustowianka
Posty: 234
Rejestracja: piątek 15 lut 2013, 14:19

Re: Archiwum Mola - poradźcie

piątek 03 sty 2014, 13:41

Uruchamiamy "Kreator składowania bazy danych", który tworzy kopię zapasową w wybranym przez nas miejscu. W moim przypadku tworzy kopię w stworzonym przeze mnie folderze "Archiwum MOL" umieszczonym w "Moich dokumentach" (w nowszych Windowsach "Dokumentach"). Z folderu "Archiwum MOL" przez "wyślij do" wysyłam kopie do trzech pendrive'ów. Dane na pendrive'ach nie są możliwe do odczytu. Odczyta je MOL, jeśli trzeba będzie odtworzyć utraconą bazę danych.

Aqa
Posty: 2295
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Archiwum Mola - poradźcie

piątek 03 sty 2014, 23:00

W opcjach znajdź archiwizację, tam masz określone miejsce składania danych, np na pen driva. Przestaw to na pulpit /utwórz folder jakiś / , zrób archiwizację do tego folderu, potem zgraj to na płytę wielokrotnego nagrywania.
Po czym znów wejdź w opcje i zmień sobie zapis na pen driva /czy co tam masz ustawione.
Co jakiś czas dobrze jest zrobić kopię na płycie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 13 gości