Gość

Konspekt lekcji bibliotecznej

piątek 26 paź 2007, 09:52

Czy może ktoś podać mi wzór konspektu lekcji bibliotecznej lub literaturę, w której taki konspekt znajdę?
Ania

tao

piątek 26 paź 2007, 11:10

Jak znajdziesz to super jest to przedstawione w książce Maria Węglińska " Jak przygotować sie do lekcji?: wybór materiałów dydakycznych" tam jest dział "budowa konspektu. Jak nie dotrzesz do ww. publikacji daj znać przeslę xero.
Pozdrowienia :lol: :P
ola

Gość

piątek 26 paź 2007, 16:30

Dziękuję za informację.
Ania

czekoladka 1980

piątek 26 paź 2007, 23:50

Konspekt lekcji bibliotecznej piszemy tak, jak wszystkie inne konspekty, czyli:

Temat zajęć

Cele operacyjne ( nie piszemy w bezokoliczniku, tylko w 3 osobie l.poj.)

Metody - heureza, ćwiczenia itp.

Formy pracy (praca w grupach, indywidualna, jednostkowa itp.)

Środki dydaktyczne

Treści programowe

Moja była dyrka zawsze chwaliła moje konspekty (hehe, chociaz coś ;) , więc na pewno miałam wszystko jak w zegareczku ;D Wiem, ze dużo osób myli metody z formami pracy - nawet doświadczeni n-ciele (tak było w mojej byłym miejscu pracy).

czekoladka 1980

piątek 26 paź 2007, 23:52

oczywiście chodziło mi o sformułowanie "w moim byłym miejscu pracy" - sorry za mały mistake ;D , ale o tej porze można sie pomylić :D

czekoladka 1980

piątek 26 paź 2007, 23:56

i na końcu oczywiście piszemy "Przebieg zajęć/lekcji" i opisujemy, co i jak. Jest jedna zasadnicza różnica między konspektem a scenariuszem - konspekt - ogólniki, scenariusz - szczegóły - odp. ucznia i nauczyciela, po kolei, co kto mówi - pytania i odpowiedzi (nie mylić z konspektem/scenariuszem odtwórczym).

przelotem

Re: Konspekt lekcji bibliotecznej

sobota 27 paź 2007, 22:00

Anonymous pisze:Czy może ktoś podać mi wzór konspektu lekcji bibliotecznej lub literaturę, w której taki konspekt znajdę?
Ania

Wpisz na stronce www.google.pl haslo : konspekt lekcji bibliotecznej i masz caly zestaw lekcji bibliotecznych i to co powinien zawierać dobry konspekt . Zreszta na :http://www.bibliotekawszkole.pl/archiwu ... spekty.php znajdziesz dokładny wykaz Konspektów lekcji opublikowanych w "Bibliotece w Szkole" w latach 1991-2000

stella

sobota 27 paź 2007, 23:36

Albo jeszcze lepiej: tu http://www.mol.pl/mol_bws/moloptivumopac.dll
masz bazę wszystkich materiałów opublikowanych w "Bibliotece w Szkole" od początku do numeru bodajże 10/2007. wszystko w MOL-u, więc łatwo szukać - np. po hasłach przedmiotowych

Gość

piątek 02 lis 2007, 01:37

Bardzo dziękuję za pomoc.
Ania

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”