Tunia

Ankieta dot. biblioteki

piątek 10 sty 2014, 14:17

Moja dyrekcja robi badania na temat usług świadczonych przez szkolną bibliotekę i potrzeb czytelniczych ( tak jest w nagłówku ankiety). Czuję sie trochę nieswojo widząc pytania: czy bibliotekarz stara się zaspokoić Pani/Pana potrzeby? co Pani/Panu podoba się w pracy biblioteki, a co chcieliby Państwo zmienić? Czy podoba się Państwu lokal biblioteki?( uzasadnienie). Pytań jest 12, ale te trochę mnie zastanawiają...Co myślicie na ten temat? Bo ja mam wrażenie, że chce się mnie ugryźć z jakiejś strony i szuka się punktu zaczepienia? Badano wcześniej pracę świetlicy, ale podobnych pytań nie było...Dodam ,że rok temu badałam funkcjonowanie biblioteki szkolnej i wyniki przedstawiałam w czasie rady pedagogicznej - były dla mnie korzystne, ale badałam dzieci i młodzież, a nie nauczycieli i obsługę.
Tunia

Aqa

Re: Ankieta dot. biblioteki

piątek 10 sty 2014, 19:29

Tuniu, trudno przewidzieć, co ma w głowie dyrekcja /jaki cel/. Nie znam też sytuacji w twojej szkole, wzajemnych relacji twoich i dyr. To kto wie..
Mogę tylko przytoczyć swoje doświadczenia w tej materii...
Kiedy zaczęłam rozmawiać z dyr na temat nielegalnych zastępstw w bibliotece, dyr zaczęła .. mi dokuczać, że tak powiem.
/szkoda, że dyr nie zrozumiała, że ja też jestem człowiekiem jak tablicowi/. zarządziła ankietę. W ankiecie podobne pytania jak u ciebie, niektóre kuriozalne: czy /"nauczycielka"- zabrakło/ bibliotekarka zapewnia państwu WSZELKIE niezbędne materiały do lekcji, czy kupuje je od razu po zgłoszeniu potrzeb?
.. tak, biorę kasę z pensji i lecę...

Jako, ze mam w szkole bardzo dobre relacje z gronem, na które pracuję latami /świetlnymi/, to i wynik ankiety był dla mnie korzystny.
Najważniejsze, byś pracowała tak, by móc w każdej chwili mieć argumenty: jak pracujesz, ile robisz dodatkowo, jak współpracujesz z innymi nauczycielami, itp.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”