Taliaa

Opis/analiza przypadku - jak się do tego zabrać?

niedziela 26 sty 2014, 21:50

Mam pytanie do tych z Was, którzy mają już za sobą dyplomowanie - jak napisać opis/analizę przypadku ucznia z dysfunkcjami z punktu widzenia bibliotekarza. Uczestniczę w kursie z oligofrenopedagogiki i na zaliczenie jednego z przedmiotów muszę napisać taki opis. Przez 10 lat pracowałam jako polonistka w szkole masowej, miałam nauczanie indywidualne z uczniem upośledzonym umysłowo w stopniu lekkim, ale było to dawno temu i wielu informacji mogę nie pamiętać.Obecnie pracuję na pół etatu w bibliotece w szkole specjalnej i zastanawiam się, jak napisać takie studium przypadku z punktu widzenia bibliotekarza.

Pola z Opola

Re: Opis/analiza przypadku - jak się do tego zabrać?

poniedziałek 27 sty 2014, 21:48

Zerknij do literatury fachowej ;-)

Aktywizowanie współpracy z rodzicami : opis i analiza przypadku / Małgorzata Mroczkowska.// Biblioteka w Szkole. - 2002, nr 5, s. 14-15
Bibliografia załącznikowa w pracach dyplomowych uczniów : opis i analiza przypadku edukacyjnego w bibliotece szkolnej / Anna Kwiatkowska.// Biblioteka w Szkole. - 2003, nr 11, s. 6-7
Chcę być molem książkowym, a nie mugolem : opis i analiza problemu edukacyjnego / Janina Moskalczuk.// Biblioteka w Szkole. - 2006, nr 4, s. 7-8
Czy gazetka uczniowska może pełnić w szkole funkcję wewnętrznego public relations? : opis i analiza przypadku rozpoznawania i rozwiązywania problemu organizacyjnego / Elżbieta Nowak.// Biblioteka w Szkole. - 2003, nr 9, s. 2-3
Czy można zachęcić dzieci do czytania? : opis i analiza przypadku pedagogicznego / Alicja Tyła.// Biblioteka w Szkole. - 2003, nr 12, s. 6-7
Docenianie uczniów przez nauczyciela bibliotekarza : opis i analiza przypadku / Grażyna Klemba.// Biblioteka w Szkole. - 2003, nr 1, s. 4-5
Dziecko dyslektyczne z zaniżoną samooceną w bibliotece szkolnej : zajęcia biblioterapeutyczne połączone z treningiem umiejętności społecznej, wzmacniające poczucie własnej wartości. Opis i analiza przypadku edukacyjnego / Emilia Wyględowska.// Biblioteka w Szkole. - 2009, nr 5, s. 8-10
Księgozbiór podręczny dostępny także w domu : opis i analiza problemu edukacyjnego w bibliotece szkolnej / Agata Korzeń.// Biblioteka w Szkole. - 2011, nr 1, s. 11-12
Pięknie i poprawnie czytam już w klasie drugiej: opis i analiza problemu edukacyjnego / Agata Korzeń.// Biblioteka w Szkole. - 2010, nr 5, s. 13-15
Popularyzacja czytelnictwa poprzez organizację konkursów bibliotecznych : opis i analiza przypadku rozpoznawania i rozwiązywania problemu edukacyjnego / Maria Chachuła.// Biblioteka w Szkole. - 2008, nr 7/8, s. 13-14
Praca biblioteczna z uczniem trudnym : opis i analiza przypadku rozpoznania i rozwiązania problemu wychowawczego / Jadwiga Chmielewska.// Biblioteka w Szkole. - 2004, nr 3, s. 16-17
Rola nauczyciela-bibliotekarza w kształtowaniu właściwej postawy uczniów przy wykorzystywaniu multimediów : opis i analiza rozpoznania i rozwiązania problemu edukacyjnego / Marzanna Brążkiewicz.// Biblioteka w Szkole. - 2003, nr 6, s. 5
Uczeń z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej w bibliotece szkolnej : opis i analiza przypadku rozpoznania i rozwiązania problemu wychowawczego / Iwona Kołodziejczyk.// Biblioteka w Szkole. - 2005, nr 11, s. 4-6
Uczeń zdolny i jego potrzeby czytelnicze (klasa humanistyczna) : analiza i opis przypadku problemu edukacyjnego w bibliotece szkolnej / Grażyna Szpulak.// Biblioteka w Szkole. - 2002, nr 5, s. 13
Wpływ działalności biblioteki na stan czytelnictwa w szkole : opis i analiza przypadku rozpoznawania i rozwiązywania problemu edukacyjnego / Maria Chachuła.// Biblioteka w Szkole. - 2008, nr 5, s. 13-14
Zajęcia biblioterapeutyczne : opis i analiza przypadku / Renata Zawadzka.// Biblioteka w Szkole. - 2002, nr 5, s. 16

Taliaa

Re: Opis/analiza przypadku - jak się do tego zabrać?

środa 29 sty 2014, 12:56

Dziękuję,zwłaszcza za obszerną bibliografię. Niestety w mojej małej szkole prenumerujemy tylko jedno czasopismo i nie mam dostępu do archiwalnych numerów "Biblioteki w Szkole". Spróbuję poszukać jakichś przykładowych opisów w sieci. Pozdrawiam!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”