madan

Re: Ankieta dotycząca ilości darów i zakupów

piątek 14 lut 2014, 01:59

Wypełnionych ankiet jest 41. Leżą sobie bezpiecznie w osobnym folderze. Nie zamierzamy ujawniać respondentów, tylko zamieszczone dane o zbiorach zsumować, podzielić i obudować wnioskami. Myślę, że ktoś z Rady Głównej udźwignie ten ciężar :wink:
Poza tym, przesłanie do nas teoretycznie jawnych (praktycznie różnie postrzeganych) informacji, traktuję jako wyraz zaufania do TNBSP. Nie chciałabym go zawieść poprzez przekazywanie tych pojedynczych danych dalej. Na szczęście :? nie jest ich dużo. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję wszystkim koleżankom, które zgłosiły chęć pomocy przy obliczeniach. Pozwolę sobie wrócić do Waszych deklaracji w przyszłości :)
W pełni rozumiem obawy koleżanek, które doświadczyły przykrych skutków wcale nie przesadzonej otwartości. Jedna z moich koleżanek straciła najpierw pojedyncze godziny, później pracę za ujawnienie ilości godzin zastępstw za nieobecnych nauczycieli. Była to lokalna ankieta przygotowana przez mój oddział przed spotkaniem z samorządem w sprawie etatów n-li bibliotekarzy. Cóż, niby wybieramy sobie dyrektorów ... osobiście znam kilku porządnych, np. dyrektor mojej szkoły :)

libia11

piątek 14 lut 2014, 09:20

Drogie koleżanki dobrze , że możemy na siebie liczyć. Dobrze ,że możemy porozmawiać i wyjaśnić wątpliwości. Dzisiaj Walentynki, święto miłości i przyjaźni. Życzę wam samych dobrych dni w przyjaznej atmosferze. Wiem ,że święto nie nasze, ale ja walentynka jestem, więc lubię to święto . :D . Niedługo bo 1 marca dzień przytulania bibliotekarzy. :wink: 8)
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

fiori
Kontakt: Strona WWW

piątek 14 lut 2014, 13:55

Aqa - to w koncu mi zyczysz, czy ne zyczysz? :D
I uwierz mi - przezyłam niejedno i pewnie jeszcze niejedno przede mną, bo mam ponoć trudny charakter :roll:
Zdziwiło mnie tylko wyolbrzymianie sprawy, w przypadku niewinnej ankiety. Teraz widze, że powinna być anonimowa, z podaniem rodzaju szkoły i liczby uczniów (gimnazjum - 450 np.)
Dobrze, że Madan wytłumaczyła wszystko i uspokoiła koleżeństwo.

Podaję Wam serce na dłoni z okazji walentynek <3
A wczoraj było trzynastego :oops:

Aqa

sobota 15 lut 2014, 00:02

co ty! Fiori! Nie życzę ci, nie jestem złośliwa. Myślę, że generalnie wszyscy tu jesteśmy sobie życzliwi, tylko coraz więcej z nas jest znerwicowanych. C'est'la'vie.
Zawsze uważałam, że robić coś to warto na pewno- bo nie mamy krasnoludków co nas wyręczają, ale przede wszystkim trzeba się zastanowić dłuuuużej niż zwykle-JAK.
Świat paranoi ja poznaję od niedawna. Jestem zszokowana, jak szybko i głęboko ludzie mogą dawać się zmanipulować i ... zmienić. To, wg mnie, niestety, skutki niższej naszej cywilizacji niż zachodnioeuropejska - z jej wyższym poziomem życia, wyższym bezpieczeństwa, poziomu zamożności.
U nas wciąż walka o byt jest bardzo dosłowna.

Jako, że chyba zaczęłam ferie - jak całe moje dolnośląskie oraz pozostali w ostatni terminie feryjnym- wszystkim życzę oderwania od szkoły /chyba, że ktoś odpoczywa myśląc o szkole akurat/ . W niedzielę pójdę specjalnie pogłaskać Most Grunwaldzki, dla przyjemności. :)

madan

sobota 15 lut 2014, 00:51

Jako, że chyba skończyłam ferie ... , wcale się nie oderwałam od tego, co chciałam; nawet książki nie przeczytałam.
Życzę lepszości dla tej części Gości, co wszystko mają przed sobą :wink:

Maria
Kontakt: Strona WWW

sobota 15 lut 2014, 16:25

I ja podobnie jak Madan, skończyłam ferie :(, i wielce się nie oderwałam, tyle tylko, albo i aż przeczytałam kilka książek i pooglądałam IO w Soczi :). Życzę spełnionych planów feryjnych i miłego wypoczynku tym, którzy zaczynają :)

laik

sobota 15 lut 2014, 23:21

Urząd miasta jako darowiznę przekazał do biblioteki pięć takich samych książek razem z dokumentem, na którym jest podana liczba książek i cena. Mogę wpisać jedną, ewentualnie dwie, ale pięciu nie potrzebuję. Co zrobić? Wpisać dwie czy wszystkie? A co zrobić z tym dokumentem, to znaczy jak go opisać? Czy może być na przykład: wpisano dwie książki o wartości 20 zł; resztę przekazano tu i tu? A może jednak wpisać wszystko? Co proponujecie?

alin

poniedziałek 17 lut 2014, 12:16

Spytać się dyrektora. Jak jest bardzo interesowny wobec miasta to pewnie powie żeby wpisać wszystkie a normalny przejrzy i powie że pani wie najlepiej jakie są potrzeby biblioteki:)
Ja tam, jak nie trzeba to się pismami nie przejmuję. Robię własny zawsze taki sam dowód wpływów darów i tylko w nagłówku możesz zaznaczyć od kogo.

pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”