Tara
Kontakt: Strona WWW

piątek 08 wrz 2006, 20:28

Obraz dysku jest zrobiony na komputerze, ale aby go odzyskać potrzebny jest jakiś specjalny program - Gost czy coś takiego. Mój informatyk mnie męczy, czy ja coś takiego na płytce dostałam czy nie.

Ja to wogóle mam zamiar zadzwonić do tej firmy, która instalowała i zapytać się o parę rzeczy, bo to już zwariować można z tym wszystkim. W końcu jest jakąś gwarancja,

Pozdrawiam
Tara

KaJu

piątek 08 wrz 2006, 21:03

Ghosta do ICIM na pewno nie dawali, nie dostajemy na niego licencji. Skąd byś miała mieć płytę? Ale... Ghostem można się posłużyć i odinstalować go; informatyk na pewno o tym wie, w ogóle... męczący jakiś facet... :wink:
POZDR:) Kaja

biblio

sobota 09 wrz 2006, 20:16

Dzieki za rady, z wielu juz skorzystalam. Prosze napiszcie (jak zwykle, krok po kroku) jak zrobic kopie zapasowa dysku czyli jak cos mi samo lub z moja pomoca zniknie, zebym mogla odzyskac :)
Jeden komputer juz zglosilam do naprawy (wyje i swieci jak syrena alarmowa) i czekam na fachowcow.
Pozdrawiam

bkozak

poniedziałek 11 wrz 2006, 09:03

O ile obraz jednej partycji to nie problem zrobic to zrobic obraz dysku to juz troszke problem bo jak dla mnie przydalby sie drugi dysk na ktory mozna zrzucic obraz.
I ewentualnie od razu z podziałem na 2 płyty DVD bo na jednej się nie zmiesci
"Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
Prawo Murphy-iego

fiori

poniedziałek 11 wrz 2006, 10:58

Witam!
Widziałam, ze powtarza sie pytanie dotyczące likwidacji kont.
Oto wskazowki krok po kroku jak tego dokonać.

Logujemy się jako Administrator.

1. Jeżeli jest uruchomiona ochrona dysku, to z pulpitu wybieramy *Windows Disk Protection* i ustawiamy:
- Save changes with next restart * zmiany są na stałe zapisane przy najbliższym restarcie

2. Z pulpitu (prawy górny róg) wybieramy *Getting Started*, potem z z ikonek *Quick access to usefull utilities,..* wybieramy czarną ikonkę *C:\*

3. Chcąc np. wyrzucić użytkownika *czytelnik01a* z menu wyboru, w polu tekstowym piszemy:
welcome /disable czytelnik01a
Uzyskamy potwierdzenie:
The specified account has been removed from Windows Welcome.

4. Chcąc przywrócić tego użytkownika
welcome /enable czytelnik01a

Zrobiłam tak dzisiaj na trzech komputerach - zostawiłam po jednym użytkowniku z każdego poziomu i wreszcie wygląda to przejrzyście.
Z czwartym komputerem mam problem - w piątek zniknęły mi wszystkie konta !! Nic nie zmieniałam w ustawieniach - zniknęły SAME!!! :evil: Miałam cichą nadzieje, ze system o tym zapomni i konta sie odblokują. Niestety - bez zmian. Czytałam, ze nie tylko ja spotkałam sie z tym zjawiskiem. Czy ktos już wie jak odzyskac te konta na pulpicie?? Na razie pozostaje mi jedynie podziwiac błękitny minitor...HELP!!! :shock:

Gość

poniedziałek 11 wrz 2006, 17:22

Ja usunęłam konta również na administratorze, ale weszłam do "konta użutkownika" i tam usunęłam te które były dla mnie zbędne (Czy to dobrze, czy tak nie może być?)

fiori

poniedziałek 11 wrz 2006, 18:40

Ja tez tak chciałam zrobic, ale bałam sie, ze cos nieodwracalnie sknoce. Wskazówki, ktore wkleiłam wyżej podał mi miły pan, który zakładał siec w mojej bibliotece.
Zrobiłam dokładnie tak jak w instrukcji i w każdej chwili będe mogła te konta odzyskać. Na pewno da sie inaczej, ale marny ze mnie informatyk i wolałam sama nie eksperymentować. :? Zmieniłam nazwy kont i hasła dostępu na bardziej "dziecięce" i od poniedziałku zamierzam ruszyc. Wczesniej z paroma równie przejętymi koleżankami bibliotekarkami robimy narade produkcyjną co do szczegółów udostępniania centrum - (zeszyty, regulamin itd). Jak coś ciekawego wymyslimy, to sie oczywiście z Wami podziele 8)
Pozdrawiam :)

P.S. Naprawde nikt nie wie co zrobic ze znikającymi kontami :?: ...

Ania

czwartek 14 wrz 2006, 09:27

Utworzyłam na każdym komputerze nowe konta tylko dla nauczycieli, zwiększyłam im uprawnienia. I mam problem z pakietem MS Office. Gdy chcę np. otworzyć dokument Worda, program zaczyna mi się instalować, po czym pojawia się komunikat o błędzie, znów zaczyna się instalować, po czym znów ten komunikat i w końcu Word się uruchamia. I tak jest za każdym razem, gdy go uruchamiam. Czy ktoś wie, co z tym zrobić?

dotka

haslo administartora-HELP!

czwartek 14 wrz 2006, 16:33

Wiatam wszystkie kolezanki i kolegow!
Juz prosilam Was o pomoc,ale moj post zapisal sie na str.glownej, a ja mam klopot z ICIM wlasnie.
Otoz dzis podlaczono mi komputery. Tyle bylo nowych informacji, ze nie udalo mi sie wszystkiego zapamietac.Oczywiscie mam nadzieje ze z czasem wszystko rozszyfruje, jednak teraz mam jeden problem glowny,a mianowicie: JAKIE JEST HASLO DO KONTA ADMINISTRATORA ?? Powiedzili mi, ze standardowe czyli zaq12wsx, ale u mnie nie dziala:((( czy ktos pamieta to pierwotne haslo?Blagam o pomoc

dotka

dziekuje i przepraszam:)

czwartek 14 wrz 2006, 16:46

Witam ponownie:)
Znam juz haslo, wiec moj poprzedni post juz nieaktualny
pozdrawiam raz jeszcze:)

KaJu

czwartek 14 wrz 2006, 18:22

Jesteśmy na forum, żeby sobie pomagać, ale... odrobina rozsądku nie zawadzi. Po co, koleżanko, podajesz publicznie hasło do administratora??? - na szczęście nieprawidłowe. Mogłaś zapytać, ktoś odpwiedziałby ci na priva.
Mam nadzieję, że NASZ ADMIN to usunie.
POZDR:) Kaja

Tara

czwartek 14 wrz 2006, 20:13

Nie ma potrzeby KaJu sie emocjonować, akurat to hasło do aministratora jest tajemnicą Poliszynela, wszystkie (albo prawie) pracownie komputerowe w całym kraju, które ostatnio były instalowane miały właśnie to hasło. U mnie w szkole to nawet uczniowe go znają, bo to jest standardowe hasło przy takich akcjach. Pan, który u mnie instalował komputery poradził mi, żeby pierwszą rzeczą, jaką zrobię przed udostepnianiem ucznom, to właśnie zmiana hasła administratora.

Tak więc żadnych wielkich tajemnic dotka ne zdradziła.
Pozdrawiam
Tara

Maria

piątek 15 wrz 2006, 10:11

Ponawiam prośbę:czy juz ktoś z forumowiczów rozszyfrował tajemnicę udostępniania stacji dyskietek na poziomie czytelnika?

Gość

piątek 15 wrz 2006, 20:33

tak, czytaj uważnie forum, a jeśli masz z tym problemy to kliknij w link
http://sukurs.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=162

Maria

niedziela 17 wrz 2006, 00:07

Forum czytam bardzo uważnie, i regularnie co widać bo nie jestem anonimem a opisana procedura nie rozwiązała mojego problemu, dlatego ponowiłam swoje pytanie.
Gościu za wskazówkę dziękuję, natomiast komentarz mógłbyś sobie darować.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”