Pati

Zagrożenie redukcją etatu w bibliotece szkolnej

środa 04 cze 2014, 10:36

Witam,
Mam pytanie - od nowego roku będę miała zmniejszony etat w bibliotece. Myślałam o różnych studiach podyplomowych w tym o etyce. Czy warto je zrobić, jak myślicie? :?:

Jola66
Kontakt: Strona WWW

Re: Zagrożenie redukcją etatu w bibliotece szkolnej

środa 04 cze 2014, 11:58

Mam skończone studia kierunkowe, w tym 2 x studia podyplomowe: doradztwo zawodowe i ped. op-wych z terapią i dostałam wypowiedzenie warunków, bo od września będę miała tylko 1/2 etatu, gdyż organ prowadzący wymyślił sobie, że w szkołach przez nich prowadzonych aby był cały etat dla bibliotekarza, pedagoga musi być min. 500 uczniów. Zlikwidowali Szkolny Ośrodek Kariery. Nie obchodzi ich, że jest MCI z 13 komputerami, duża czytelnia, 2/3 uczniów dojeżdża i biblioteka pełniła funkcję świetlicy. Mam 29 lat pracy, do kompensówki jeszcze trochę, żyć nie umierać . Mam iść na kolejne studia? To chyba jakiś żart :(

Aqa

środa 04 cze 2014, 13:00

Bardzo trudne pytanie w dzisiejszej rzeczywistośi :( Etyka - to szczątkowe godziny. Jeśli są.
CHyba nie ma kierunku dającego większe szanse. Aaa nieeee.. katecheza jest takim kierunkiem.

madabar

środa 04 cze 2014, 18:48

Pati, nie wiem, w jakiej szkole pracujesz (SP, GIM, PGIM)? Jeżeli chodzi o kwalifikacje do nauczania etyki, to na poziomie SP i GIM ma je każdy nauczyciel humanista, który w toku studiów miał przedmiot historia filozofii/etyki. Raczej każdy humanista ma to zaliczone. Ja np. pracuję w zespole szkół (SP i GIM) i mam 4 godziny etyki. Podyplomówkę trzeba mieć w szkole ponadgimnazjalnej. Mimo wszystko chciałbym ukończyć studia podyplomowe z etyki. Jestem z woj. śląskiego. Prywatne uczelnie oferują też łączenie kwalifikacji do dwóch przedmiotów w ramach jednej podyplomówki, np.
etyka + WOS, etyka + WDŻwR
http://www.wszia.opole.pl/sp/kierunki-studiow.html
http://gwsp.gliwice.pl/www/?q=node/87
Niestety nie zebrała się wystarczająca liczba chętnych, studia nie rozpoczęły się.
Ja od października prawdopodobnie rozpocznę studia na Uniwersytecie Śląskim, wiem, że tam jest bardzo duże prawdopodobieństwo uruchomienia studiów podyplomowych.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”