grey.bn
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 11:19

Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

czwartek 26 cze 2014, 11:23

Witam,

czy ktoś z Państwa ma zamiar wziąć udział w tym konkursie? Zastanawiam się, czy warto i czy przypadkiem nie ma tu jakiegoś haczyka. Regulamin jest dosyć ogólnikowy.

informacje o konkursie: www.przyjazna-biblioteka.pl

Wiwa
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 12:04

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

czwartek 26 cze 2014, 12:12

Owszem jest! I to cały HAK!
Ostatnim zadaniem konkursowym jest zapisanie się na kurs. I tu cytuję:" Opłatę za szkolenie w kwocie netto 294 zł + 23% VAT (zwolnione z VAT w przypadku finansowania w całości ze środków publicznych) od osoby wnoszą wraz ze zgłoszeniem uczestnicy lub kierujące ich jednostki, na konto Instytutu Badań nad Demokracją".
Moje podejrzenia wzbudziła forma konkursu - dziesięć zadań do wykonania w ciągu jednego semestru, brak konkretnych adresatów ( dla wszystkich szkół - to śmieszne - inne sa formy pracy w nauczaniu początkowym, inne w liceum) no i ( wcale nie najmniej ważne) - BRAK NAGRÓD. Nie oszukujmy się - uczestniczyć w tak potężnym przedsięwzięciu "za uścisk ręki prezesa"? Bibliotece przydałaby się drukarka, laptop, sprzęt nagłaśniający...O coś takiego można powalczyć, ale za honorowy dyplom?! Albo organizatorzy mają nas (bibliotekarzy) za idiotów, albo chodzi o pieniądze... I rzeczywiście - jest to nagonka na kurs internetowy. Sprytne - jak tanim kosztem zarobić duże pieniądze.

wichrowe wzgórze
Posty: 100
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

wtorek 01 lip 2014, 12:33

do świetlic tez jest adresowany ten konkurs pt. "Świetlica przyjazna uczniowi" - czyli konkurs z metra cięty !

grey.bn
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 11:19

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

środa 02 lip 2014, 08:08

No cóż. Mnie też dziwił brak jakichkolwiek nagród w tak wielkim przedsięwzięciu oraz mało prezyzyjny regulamin. Dziękuję za Wasze informacje i zdanie. Życzę udanych wakacji! :D
Ostatnio zmieniony czwartek 08 sty 2015, 13:01 przez grey.bn, łącznie zmieniany 1 raz.

praktyk
Posty: 1
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 11:10

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

piątek 07 lis 2014, 11:25

Konkurs "Biblioteka przyjazna..." jak każda taka akcja ma więcej niż jedno dno :? Ten konkretny proponuje zamienić bibliotekę w:
1. tor dla wyścigów konkursowych i rozgrywek międzyklasowych
2. zakład fotograficzny, a nawet studio filmowe
3. biuro pisania sprawozdań dla organizatora
+ udział w kursie którego program jest ciągiem dalszym w/w :|
Czy dzięki realizacji takiej propozycji jakiekolwiek miejsce ma szansę stać się bardziej przyjaznym?
U mnie często dzieci siedzą na podłodze, ale nie dlatego aby zrobić zgrabną fotografię tylko dlatego, że brakuje miejsc na meblach przeznaczonych do siedzenia 8)
Pozdrawiam biblioteki szkolne z całego mojego bibliotekarskiego serca :|
praktyk

Irena64
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 21 mar 2013, 11:26

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

środa 12 lis 2014, 11:32

Przed chwilką otrzymałam fax od dyrekcji dot. tego konkursu. Pierwsza myśl była na nie,ale potem jeszcze jedna "zajrzę na Forum" zanim podejmę ostateczną decyzję i kolejny raz nie zawiodłam się. Dziękuję.

Maria
Posty: 3338
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

środa 12 lis 2014, 22:50

I ja dostałam dziś mail od dyrekcji w tej sprawie... stwierdziłam, że stara jestem bo ni jak pojąc tego rodzaju akcji nie potrafię :lol:

urania1
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 11:13

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

czwartek 13 lis 2014, 10:30

Ten Instytut ma baaardzo szerokie horyzonty - robi konkursy od przedszkola, przez bibliotekę po świetlicę i administrację. Ciekawe ile szkół natnie się na konkurso-kurs za nie takie znów małe pieniądze... Dla mnie tchnie to naciągactwem.

ZawszeZdziwiona
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 13 lis 2014, 14:48

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

czwartek 13 lis 2014, 15:04

Nadeszły takie czasy, że każdy na każdym próbuje zarobić. Nasze biblioteki powinny mieć dużo lepsze finansowanie, ale nie ma kto o to skutecznie zadbać :( Mamy zbyt mało darmowych kursów szkolących, a obowiązek dokształcania się obowiązkowy, dlatego sadzę, że każda forma zdobywania wiedzy jest istotna. Brałam udział w kursie dla nauczyciela-bibliotekarza w Instytucie i jestem zadowolona z udziału oraz merytoryczności materiałów.
Jeśli chodzi o konkurs, to jeszcze nie zdecydowaliśmy się na udział, ale decyzja zapadnie jutro. Po rozmowie telefonicznej uzyskałam informacje, iż mogę wykorzystać dokumentacje z wykonanych już wcześniej zadań oczywiście odpowiadających tym w zadaniach konkursowych. Dla mnie jest to cenna wiadomość, gdyż będzie mnie kosztowała mniej pracy, a zawsze zawieszenie dyplomu w bibliotece świadczy o mojej pracy :) Wiadomo, że nikt z nas nie pracuje charytatywnie lecz dla mnie ważne jest aktywowanie dzieci i młodzież w różne przedsięwzięcia, za które nic nie dostajemy by uczyć też młodzież, ze nie za wszystko należy oczekiwać pieniędzy. Takie jest moje zdanie.

bogna3
Posty: 665
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

czwartek 13 lis 2014, 20:06

ZawszeZdziwiona pisze:Nadeszły takie czasy, że każdy na każdym próbuje zarobić.
Z tym jednym i tylko z tym zdaniem się z Tobą zgadzam. Logujesz się dziś. Po raz pierwszy zabierasz głos i własnie na temat tego naciąganego konkursu. To chyba nie przypadek? Powiem ci, że 200 zł na jakiś bliżej nieokreślony kurs to 1/3 tego co moja biblioteka otrzymuje rocznie na zakup nowości, bywały lata, że 0zł. Te nakreślone przez Was zadania realizujemy bez certyfikatów i zbędnych kursów. Uwierz mi , że jakiś skrawek papieru powieszony na ścianie z pewnością nie uzdrowi sytuacji biblioteki z zerowym budżetem i nie sprawi, że biblioteka od razu będzie przyjazna dzieciom. Na taki wizerunek my bibliotekarze szkolni pracujemy latami.

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

sobota 15 lis 2014, 14:58

ZawszeZdziwiona pisze: a zawsze zawieszenie dyplomu w bibliotece świadczy o mojej pracy :) Wiadomo, że nikt z nas nie pracuje charytatywnie lecz dla mnie ważne jest aktywowanie dzieci i młodzież w różne przedsięwzięcia, za które nic nie dostajemy by uczyć też młodzież, ze nie za wszystko należy oczekiwać pieniędzy. Takie jest moje zdanie.
Jestem oburzona takim komentarzem. Zawieszenie dyplomu za kilkaset zł świadczy o pracy bibliotekarza? Od kiedy? Może jakieś prace uczniów, a nie kupiony dyplom. Mało tego, nie zawsze należy oczekiwać pieniędzy? To jest sytuacja wręcz odwrotna, od szkół oczekuje się pieniędzy za wykonaną pracę przez bibliotekarzy.
Wygląda mi to na zakamuflowaną reklamę.

Juliusz Wasilewski
Posty: 711
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

sobota 15 lis 2014, 20:41

ZawszeZdziwiona pisze:Po rozmowie telefonicznej uzyskałam informacje, iż mogę wykorzystać dokumentacje z wykonanych już wcześniej zadań oczywiście odpowiadających tym w zadaniach konkursowych.
:) No jasne, przecież chodzi o wzięcie tych 300zł + VAT za dyplom.

Aqa
Posty: 2293
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

sobota 15 lis 2014, 22:32

Mam nadzieję, że dyrekcja w szkole, w której pracuję, nie otrzyma takiego telefonu jak wasza. Mam mało czasu prywatnie, jak wielu z nas. W pracy nie mam czasu na ciepłą kawę nawet, tylko mi brak konkursu tego typu.
Dla mnie ważne jest, na jakie idę szkolenie, czy ma sens, czy coś wnosi. Nie chciałabym marnować czasu na cokolwiek, tylko dlatego, że jest teraz parcie na szkolenia się /zwłaszcza pod koniec roku budżetowego, gdy zostały pieniadze z paragrafu: szkolenia / za wszelką cenę. Bywałam na tak dennych szkoleniach obowiązkowych, ze wstyd powinien zabić prowadzących je. Za jedno dyrektor nas przepraszał.

Mamy zbyt mało kursów szkolących?? Ooo jeeejjj... Wystarczy wejść na strony instytucji szkolących, związanych z edukacją w swoim mieście, powiecie, sporo warsztatów wszelakich.
Koleżanko, w dobie internetu mamy pod ręką samokształcenie się. Możliwości w tej materii wykazało zjawisko: darmowy podręcznik dla ucznia. Trzeba było się wykazać nie lada energią, by do 1 IX zdobyć wiedzę jak to ugryźć, żadna instytucja nie zdążyła ze szkoleniem ;) .. za to szkolenia posypały się w listopadzie. Hym. Tak.

Ja rozumiem, że są instytucje zarabiające na kursach, że to cudza praca, byt, ale są granice..
Czasem mam wrażenie, że niektóre instytucje traktują nas jak.. potłuczonych pracowników, bez możliwości logicznego rozumowania.

Pytajnik
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:24

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

poniedziałek 17 lis 2014, 10:10

Dostałam pierwszą informację o tym "konkursie" już w lipcu, od razu napisałam tam z zapytaniem, czy szkolenie jest obowiązkowe - odpowiedź - TAK. Dla mnie to naciąganie na kasę.

Nagroda jest niewspółmierna do wydanych na to przedsięwzięcie pieniędzy - nie mówię tylko o szkoleniu, ale też o nagrodach dla uczniów za multum konkursów, które trzeba zorganizować (dodam od razu, że robię konkursy i imprezy biblioteczne u siebie, ale inne, które lubię i nie chciałabym ich zamieniać na inne, a dodając te z "certyfikatu" musiałabym co tydzień robić imprezę...).

Jeśli do tej pory naganiają do tego, to oznacza, że jednak ludzie nie podążyli tak tłumnie za kawałkiem papierka.

Co do szkolenia - ja to zrozumiałam tak, że dotyczy ono tylko sposobu realizacji tych zadań i pisania sprawozdań, więc po co komu takie coś?

Juliusz Wasilewski
Posty: 711
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Konkurs "Biblioteka przyjazna uczniowi"

wtorek 18 lis 2014, 13:20

Ale jak to: "od razu napisałam tam z zapytaniem, czy szkolenie jest obowiązkowe - odpowiedź - TAK"????

Od kiedy to trzeba pytać jakichś firm zewnętrznych, czy coś jest obowiązkowe, czy nie? I od kiedy to one decydują, co jest obowiązkowe?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości