Maja

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 12 mar 2015, 14:53

A podzielisz się informacją, skąd bierzecie takie tanie okładki? Życie byś mi uratowała;-)

fiori
Kontakt: Strona WWW

czwartek 12 mar 2015, 18:04

U mnie oprawianiem podrecznikow zajmuja sie rodzice. Nie wyobrazam sobie, zebym jeszce traciła czas na bawienie sie w oprawę...
Zamowilismy za to zszywacz długoramienny i bedziemy wszystkie elmentarze (tzn. będę ja) profilaktycznie dodatkowo zszywac, zeby sie nie rozleciały. Nudzic sie nie będę :shock:

Jolusiak

piątek 13 mar 2015, 09:37

Maja pisze:A podzielisz się informacją, skąd bierzecie takie tanie okładki? Życie byś mi uratowała;-)
W poniedziałek będzie sekretarka to zapytam :)

Jolusiak

piątek 13 mar 2015, 09:39

fiori pisze:U mnie oprawianiem podrecznikow zajmuja sie rodzice. Nie wyobrazam sobie, zebym jeszce traciła czas na bawienie sie w oprawę...
Zamowilismy za to zszywacz długoramienny i bedziemy wszystkie elmentarze (tzn. będę ja) profilaktycznie dodatkowo zszywac, zeby sie nie rozleciały. Nudzic sie nie będę :shock:
Fiori, ja dostałam takie polecenie od dyrekcji i musiałam oprawiać.

bomila

środa 18 mar 2015, 10:40

fiori pisze:U mnie oprawianiem podrecznikow zajmuja sie rodzice. Nie wyobrazam sobie, zebym jeszce traciła czas na bawienie sie w oprawę...
Ja zszywacz długoramienny mam od lat. Niestety, tak grubych rzeczy po prostu nie daje rady zszyć! Zszywki się wyginają i nie obejmują takiej ilości kartek. Próbowałam część 2 podręcznika tak zrobić - 94 sztuki. Zszywki zostawały mniej więcej jedna na trzy zużyte. Zajęło mi to 3 dni. Ręka bolała przez 3 tygodnie, bo siły ogromnej użyć do tego trzeba. Szukałam bardziej profesjonalnego zszywacza. Niestety, ponad 600zł kosztuje... :(
Nie wiem, jaki Ty zamówiłaś...

fiori
Kontakt: Strona WWW

środa 18 mar 2015, 13:06

Jeszcze nie zamówiliśmy. Dopiero mamy zamówić...
Dzięki Ci bardzo za informację. Juz mi się odechciało totalnie wszystkiego. :?

Bedo

środa 18 mar 2015, 21:39

fiori pisze: Zamowilismy za to zszywacz długoramienny i bedziemy wszystkie elmentarze (tzn. będę ja) profilaktycznie dodatkowo zszywac, zeby sie nie rozleciały. Nudzic sie nie będę :shock:
To jakiś obłęd :shock: Fakt, że cz. 1 elementarza była kiepsko wykonana i moja dyr też wpadła na świetny pomysł, aby poprawiać błędy drukarni. Miałabym 122 książki do przebicia zszywkami. Zrobiłam 3 szt i odpuściłam sobie! Wychodziło krzywo, ręce bolały a kartki się ślizgały. Do kitu. :x
Środkowe kartki, które wypadały posklejałam delikatną papierową taśmą o szer. ok. 1 cm. Wyszło idealnie.

U nas było zniszczonych ok. 20 szt. cz. 1. A ile u was?

Aqa

środa 18 mar 2015, 22:27

Jeeeej, czytam ze zdziwieniem... Wprawdzie rozdaniu pierwszych elementarzy towarzyszyło strasznie rodziców przez: dyrekcję na rozpoczęciu roku, wychowwców, przypomnienie przeze mnie o potrzebie szanowania, ale elementarze, acz są .. delikatnie mówiąc, dość.. nieodpowiednie powiedzmy, wracają w dobrym stanie.
Na ponad 120 egz każdej części mam 2-3 do rozliczenia finansowego. Kilkanaście jest posklejanych taśmą, owszem, ale nie widać. Są typowe oznaki używania.
Nie bawiłam się w okładki, nie mam czasu. Wprawdzie mi też .. nakazano odgórnie.., no cóż..

Maja

czwartek 19 mar 2015, 15:12

Do Jolusiak
wiesz już coś o tanich okładkach? Mój problem nie zniknął;-)

Jolusiak

piątek 20 mar 2015, 14:10

Przepraszam Maju, zupełnie zapomniałam :wink: nie podała mi konkretnej strony, bo nie pamięta. Wpisała w google: okładka na elementarz MENowski i pojawiły jej się jakieś firmy, które mają w ofercie okładki. Na razie nie zamawiamy okładek.

witka55

piątek 20 mar 2015, 23:30

Szukałam okładek i znalazłam, ale... za 1,50 a nie 0,15... ;)

ramireza

Jeszcze elementarz

środa 25 mar 2015, 13:26

Napiszcie proszę , czy ten elementarz można ewidencjonować w sposób uproszczony? Julia

Hanka1000

czwartek 26 mar 2015, 12:16

Czy problemy dotyczące elementarzy , które tu pozcytałam są/ bedą takie same w przypadku gimnazjum? czy ktoś coś więcej wie niż ja? ( tzn że od IX każdy uzcen gimnazjum dostanie komplet podrczników?

bakteria007

środa 08 kwie 2015, 12:33

Witam
Mam problem z podręcznikami uzupełniającymi. Kilkanaście podręczników uległo zniszczeniu (zabrudzenia itp). Rodzice nie od razu dokonują wpłat - sądzę, że niektórzy nie dokonają ich wcale. W związku z tym oczekiwaniem na wpłaty nie zamówiłyśmy podręczników uzupełniających (SIO) na czas i okazało się, że zablokowana jest taka możliwość zarówno dla cz. 1 jak i 2. Nie miałyśmy pojęcia o tym, że będzie blokada. Czy była jakaś informacja o terminie blokady (lub samej blokady)? Czy ktoś także ma taki przypadek? Co teraz zrobić? Wydzwaniamy i nikt nie umie nam pomóc.

Maria59

wtorek 14 kwie 2015, 11:15

Jestem nauczycielem bibliotekarzem w gimnazjum. Stoimy przed wyborem podręczników dotacyjnych. Wydawnictwa chcą przeciągnąć każdego potencjalnego klienta - szkołę na swoją stronę. Nie podają cen poszczególnych podręczników ( na razie mam ceny z WSiP i Operonu) i chcą nas takimi działaniami zmusić do wyboru jednego wydawnictwa. Czy takiej reformy chciał MEN!? Przed chwilą rozmawiałam z przedstawicielką Nowej Ery, która była bardzo niemiła i wręcz mnie straszyła, że nie wystarczy nam pieniędzy, a cen od nich nadal nie ma. Proszę Was o informacje, jak to wygląda w Waszych szkołach? Pozdrawiam wszystkich!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”