Dorota79

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 14 wrz 2015, 08:05

Bedo pisze:
elkat1 pisze:Dzień dobry :)
...dobry, bo zrobiłam prawie wszystkie obowiązkowe czynności z podręcznikami ;)
Ale mam małe pytanie, bo utknęłam na dodatkowych mat. edukacyjnych...
Dla kl. I i II (SP) korzystamy z zestawu ćwiczeń Nowej Ery, do którego otrzymaliśmy jako pozycję dodatkową mat. eduk. Elementarz XXI wieku. I tu pojawił się problem - na fakturze jest on zapisany jako darmowy - 0 zł. Jak go wycenić?
Miałam tak samo - na fakturze 0 zł. Za nie szkoła nie płaci, bo są to materiały dodatkowe, darmowe i do wykorzystania przez jeden rocznik. Nie wpisujemy tego do ksiąg!!! U nas te podręczniki poszły prosto do wychowawcy. I pozamiatane :lol:

Dorota79

poniedziałek 14 wrz 2015, 10:24

Powiedzcie mi, jakie są opłaty za zniszczenie podręcznika przez ucznia gimnazjum? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, a chciałabym opracować regulamin wypożyczania podręczników dla klas pierwszych gimnazjum.

maria_b

poniedziałek 14 wrz 2015, 16:34

Witam
Mam prośbę do osób, które pracują w Molu Optivum.

Czy drukujecie dla rodziców listy wypożyczonych darmowych podręczników? W MOL-u nie ma problemu wydrukowania listy wypożyczeń dla pojedynczego ucznia, ale jak tam dokleić cenę każdego podręcznika? Kombinuję przez dodrukowywanie w wordzie, ale może można inaczej.. prościej :shock:

bogna3

poniedziałek 14 wrz 2015, 16:46

maria_b pisze:Witam

Czy drukujecie dla rodziców listy wypożyczonych darmowych podręczników? W MOL-u nie ma problemu wydrukowania listy wypożyczeń dla pojedynczego ucznia, ale jak tam dokleić cenę każdego podręcznika? Kombinuję przez dodrukowywanie w wordzie, ale może można inaczej.. prościej :shock:
Nie widzę takiej potrzeby, a i rodzice nie zgłaszali zapotrzebowania na listy. Wcześniej podpisali regulaminy z adnotacją, że potwierdzają odbiór darmowych podręczników i ćwiczeń.

Anna

poniedziałek 14 wrz 2015, 22:05

Dziś dostałam kolejne podręczniki - ponad 600 dla pierwszaków (teraz zajmę się tylko pierwszą częścią) no i ponad 400 dla gimnazjum. Powiem wam, ze poraz kolejny się załamałam. Czy ja kiedyś zacznę normalną pracę? Bo to jeszcze nie jest wszystko.

Dorota79

wtorek 15 wrz 2015, 10:17

Ponawiam pytanie:

Powiedzcie mi, jakie są opłaty za zniszczenie podręcznika przez ucznia gimnazjum? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, a chciałabym opracować regulamin wypożyczania podręczników dla klas pierwszych gimnazjum.

Aqa

wtorek 15 wrz 2015, 10:18

Po podliczeniu tylko jednego dnia, 2 IX, wydałam 822 podręczniki. W kolejnych liczby między 100- a 200. Wcześniej rzecz jasna, policzone, rozłożone do wpisania, rozdzielone na podręczniki i ćwiczenia oraz poziomy klas - po wpisaniu do bazy, zrobieniu zestawień wpływu i wydania. A wpisanie tego na karty? Pomagali inni ludzie biorąc to do domu.
To chore jest.

fiori
Kontakt: Strona WWW

wtorek 15 wrz 2015, 10:33

Aqa - ale za to jak Ci statystyka wzrośnie! :lol:
Policzyłam, że u mnie, po wypozyczeniu wszystkich podrecznikow (tych, które jeszcze przyjdą też), średnia wypozyczen wzrosnie o 4 na ucznia!

Dorota79
Pewnie tak, jak w przypadku podreczniow dla klas 4 -nikt nic nie wie i wszystko zalezy od ustalen wewnętrznych :)

Panibiblioteczka

wtorek 15 wrz 2015, 10:36

Dorota79 pisze:Ponawiam pytanie:

U nas ten sam problem - nigdzie sprecyzowanych informacji nie mogę znaleźć. Po konsultacjach z koleżankami po fachu w moim mieście wiem, że jedne na podstawie faktur (o ile wszystkie dotrą) będą robiły wycenę i tę kwotę rodzić będzie musiał wpłacić na konto szkoły (lub inne wskazane przez OP). Inne będą prosiły o odkupienie identycznej, ponieważ podręczniki dotowane są dostępne na rynku.
A ja cały czas nie wiem jak to wszystko "ogarnąć"...

petrarka

wtorek 15 wrz 2015, 11:26

też założyłam nową księgę (też będzie p), normalne karty książki itd, jak inne książki - wypożyczę je 2 września wszystkim dzieciom które przyjdą z wychowawczyniami, potem w listopadzie to samo - bo kolejna część, a te pójdą na półkę
u mnie też tego od groma i trochę - prawie 100
żadnej na te książki faktury - a za zgubioną ma rodzic zwrócić szkole kasę
nie wiadomo co wpisywać w rubryki - ja zaznaczyłam przydział i czekam aż ktoś w menie określi cenę za sztukę
u mnie kilka więcej książek niż dzieci, raczej to oznaczenie polegające na przypisaniu do klasy i numeru dziecka nie sprawdzi się, bo nawet w ciągu roku może ilość dzieci się zmienić
poza tym, pamiętajcie że, trzeba te książki bardzo pilnować i za zniszczone żądać kasy

projekty domów gdansk
http://gdansk-projekty.pl/projekty-tanie-w-budowie.html

Panibiblioteczka

wtorek 15 wrz 2015, 11:50

petrarka pisze:a zgubioną ma rodzic zwrócić szkole kasę
w klasach I-II SP rodzice wpłacają na konto MEN
petrarka pisze:i czekam aż ktoś w menie określi cenę za sztukę
wycenili - dziewczyny podawały linka we wcześniejszych postach
kl. I "Nasz elementarz" - 4,34
kl. II "Nasza szkoła" - 4,21

gorzej w klasach IV SP i I gimnazjum - tu nikt nic nie wie...

elkat1

wtorek 15 wrz 2015, 13:29

Bedo pisze:
elkat1 pisze:Dzień dobry :)
...dobry, bo zrobiłam prawie wszystkie obowiązkowe czynności z podręcznikami ;)
Ale mam małe pytanie, bo utknęłam na dodatkowych mat. edukacyjnych...
Dla kl. I i II (SP) korzystamy z zestawu ćwiczeń Nowej Ery, do którego otrzymaliśmy jako pozycję dodatkową mat. eduk. Elementarz XXI wieku. I tu pojawił się problem - na fakturze jest on zapisany jako darmowy - 0 zł. Jak go wycenić?
Miałam tak samo - na fakturze 0 zł. Za nie szkoła nie płaci, bo są to materiały dodatkowe, darmowe i do wykorzystania przez jeden rocznik. Nie wpisujemy tego do ksiąg!!! U nas te podręczniki poszły prosto do wychowawcy. I pozamiatane :lol:
Bedo dziękuję - tak też powiem dyrektorowi, najwyżej później będę się martwiła ;)

Hanka1000

środa 16 wrz 2015, 08:15

Hagra, nie wiem dlaczego zamawialiście dopiero na wakacjach? u nas ( gimnazjum) już w czerwcu zamówione były wszystkie podręczniki. Zajęły tym się sekretarka z dyrektorem, ja miałam tylko przygotować sensowne deklaracje dla rodziców i dzieci oraz jak już przyjdą podręczniki ( przyszły w I i II tydzień wrzesnia) wpisać do księgi, opieczętować i o zgrozo oprawić!

polokotka

środa 16 wrz 2015, 08:18

Dorota79 pisze:Ponawiam pytanie:

ja dostałam od dyrekcji wykaz cen z oferty wydawnictw od których kupiliśmy podręczniki do gimnazjum i IV klasy

Dorota79

środa 16 wrz 2015, 12:19

Czyli rozumiem to tak: w razie czego uczniowie albo odkupują zniszczone podręczniki, wszak są one dostępne na rynku, albo wpłacają kwotę za nie zgodnie z ich wartością rynkową. :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”