Panibiblioteczka

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 16 wrz 2015, 13:46

Dorota79 pisze:Czyli rozumiem to tak: w razie czego uczniowie albo odkupują zniszczone podręczniki, wszak są one dostępne na rynku, albo wpłacają kwotę za nie zgodnie z ich wartością rynkową. :D
Niby tak, ale to tylko nasze pomysły - nigdzie nie ma prawnych ustaleń. Jak dyrekcja się zgodzi na takie rozwiązanie (u mnie się zastanawia, nie potrafi się wciąż określić, czeka na wytyczne z OP) - to jest ok.

Poznanianka99

piątek 18 wrz 2015, 13:07

Czy macie kłopot z nadwyżką zamówienia? Wysyłaliście już do wydawnictwa? Mam problem z kontaktem z Nową Erą. Przedstawicielka twierdzi, że na infolinii złożę deklarację, otrzymam do wypełnienia elektroniczny formularz i na jego podstawie wyślę podręczniki, a wydawnictwo prześle fakturę korygującą. Cudownie, tylko od 2 tygodni na infolinii słychać jedynie automat i melodyjki...

Panibiblioteczka

piątek 18 wrz 2015, 13:32

Poznanianka99 pisze:Czy macie kłopot z nadwyżką zamówienia? Wysyłaliście już do wydawnictwa? Mam problem z kontaktem z Nową Erą. Przedstawicielka twierdzi, że na infolinii złożę deklarację, otrzymam do wypełnienia elektroniczny formularz i na jego podstawie wyślę podręczniki, a wydawnictwo prześle fakturę korygującą. Cudownie, tylko od 2 tygodni na infolinii słychać jedynie automat i melodyjki...
Bo tam trzeba do bólu, w końcu ktoś odbierze :wink: . Ja średnio czekałam ok. 20-30 min. - ze słuchawką przy uchu i słuchałam melodyjek i informacji, że wszyscy konsultanci są zajęci, ale w końcu mi się udawało 8) Jak już się udało i ktoś odebrał, to bez problemu załatwiałam sprawy - raz z reklamacją wadliwego podręcznika (wczoraj dostałam nowy), a kolejny raz domawiałam, bo nam zabrakło - też dostaliśmy elektroniczny formularz, dyrekcja go podpisała, wysłaliśmy faksem i czekamy teraz na paczkę (drugi tydzień co prawda, ale po całej "podręcznikowej" akcji, mam już to w nosie :roll: )

Poznanianka99

piątek 18 wrz 2015, 13:43

Dziękuję za odpowiedź. Marnuję czas na siedzenie w sekretariacie, robota leży, o pracy dydaktycznej z dziećmi nawet nie zaczęłam jeszcze marzyć. Ale też już obojętnieję. Widać, taka karma ;)
Pozdrawiam wszystkich zapodręcznikowanych!

PS. Cuda się zdarzają!!!! Dodzwoniłam się do wydawnictwa w 3 minucie połączenia! No to machina oddawania ruszyła.
Na razie myśl o oddawaniu/ubytkowaniu podręczników i zamawianiu następnych spycham na samo dno czeluści mojego bytu.

Panibiblioteczka

poniedziałek 21 wrz 2015, 09:38

Zielonogórski ODN organizuje kurs "Bezpłatne podręczniki - realizacja zadania przez biblioteki szkolne" - http://www.odn.zgora.pl/index.php?optio ... %2F1%2F070.
Ja się zapisałam, jak coś konkretnego się dowiem, to przekażę

Dorota79

środa 23 wrz 2015, 10:47

A powiedzcie mi, czy zbieracie faktury z podręczników? Jeśli tak, to jak je numerujecie w przypadku, gdy ich wartość nie jest wliczana do wartości księgozbioru?

bogna3

środa 23 wrz 2015, 15:37

Mam osobny inwentarz i ewidencjonuję w sposób uproszczony, osobną teczkę na dokumenty wpływu i specjalnie nie zabiegam o faktury (zwłaszcza te z MENowskiego podręcznika). Po dostawach dyrekcja informowała ile ma być (zgodnie z zamówieniem i wykazane w SIO). Liczyłam paczki i zestawienie/notatka ile jest każdej części. Mam natomiast faktury do klas IV, bo tam są ceny jednostkowe i na tym mi zależało, ale tylko dlatego żeby wiedzieć ile kosztowała jak ktoś zgubi i z jakiego wydawnictwa. Po roku doświadczeń nabrałam zdrowego rozsądku co do podręczników, które mają krótki żywot. Dowody wpływu mają kategorię archiwalną B5, więc też krótko się je przechowuje. Jest dużo istotniejszych zadań i pracy z czytelnikami niż mało znaczące papiery. Moje nastawienie pewnie wynika też z tego, że mam w porządku księgową, która dba o to, żeby nie robić problemu tam gdzie go nie ma.

anetta

poniedziałek 28 wrz 2015, 12:53

Dziś wreszcie przyszła reszta książek do języka obcego. Chcąc jak najszybciej udostępnić je uczniom, ostemplowałam i wypożyczyłam. Nie zauważyłam, że przyszły nie te książki- część druga zamiast pierwszej.

Czy miał ktoś podobną sytuację. Słyszałam, że wydawnictwa przyjmują zwroty ostemplowane.
Ostatnio zmieniony środa 30 wrz 2015, 14:35 przez anetta, łącznie zmieniany 1 raz.

zofiaanna

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

wtorek 29 wrz 2015, 11:31

bossfanka pisze:Witam; proszę o podpowiedź w sprawie szkół specjalnych. Ja oprócz podręcznika dla klasy I mam jeszcze zeszyt piktogramów oraz adaptację multimedialną w polskim języku migowym. Jak to zewidencjonować? Do zbiorów specjalnych?
Mam założyć dwie nowe księgi: podręczników i zbiorów specjalnych,gdzie będą wpisywane tylko te "wyprawkowe"?
tobabsko pisze: A tak między nami, to skandal, że to my musimy wymyślać procedury wypożyczeń i każda to robi po swojemu. To skandal, że książki po prostu dotarły do szkoły kurierem bez żadnych dokumentów, choćby potwierdzających ilość przekazanych egzemplarzy
Ja otrzymałam protokół zdawczo-odbiorczy. Teraz widzę na nim zapis:" Nasz elementarz.Jesień. Adaptacja -trudnosci w uczeniu się..........z DVD w Polskim Języku Migowym" Liczba egzemplarzy 3. Czyżby to była sugestia na moje wcześniejsze wątpliwości. Nie ma w tym protokole potwierdzenia,że osobno jest podręcznik osobno zeszyt piktogramów i osobno dvd; tzn. nie ma 3+3+3 .Czyli do jednej księgi ?:)
Witaj!
Ja wpisałam wszelkie adaptacje do księgi podręczników, bo zbiory specjalne to płyty CD, DVD, audiobooki itp.
W mojej szkole jest klasa integracyjna. Nasza księgowość zażyczyła sobie, żeby wszystkie podręczniki zarówno te darmowe , jak i te z dotacji, wprowadzić na stan biblioteki z wartością (ceną). Teraz mam nie lada problem . Nigdzie nie ma podanej ceny "Nasz elementarz. Adaptacja...", Zeszyt piktogramów" czy "Nasz elementarz" dla osób niedowidzących.
Jeśli ktoś zna ceny, to będę bardzo wdzięczna za podpowiedź .

alin

wtorek 29 wrz 2015, 13:17

A ja mam teraz zagwostkę.

Czy z mojej nagrody dyrektora którą mam otrzymać będę musiała zapłacić za podręczniki które w wakacje wpisałam, a które okazało się trzeba teraz zwrócić i zrobic korekte faktur bo miasto za więcej nie zapłaci.

Wychodzi mi tego ponad 600 zł wiec pewnie nagrody braknie.

Ech życie.
W przyszłym roku wpisuje we wrzesniu.
Zaczynam mieć dość tej roboty.

pozdrawiam

Beata8

wtorek 29 wrz 2015, 15:54

alin pisze:
Czy z mojej nagrody dyrektora którą mam otrzymać będę musiała zapłacić za podręczniki które w wakacje wpisałam, a które okazało się trzeba teraz zwrócić i zrobic korekte faktur bo miasto za więcej nie zapłaci.
Wychodzi mi tego ponad 600 zł wiec pewnie nagrody braknie.
Gratuluję nagrody.
Kto i na jakiej podstawie (przepisy) twierdzi, że masz oddać pieniądze za jakieś podręczniki? Tym zajmuje się dyrektor lub wice. I kto, na podstawie jakich wyliczeń zamawiał podręczniki?
Pieniążki z nagrody wpłyną na konto i tyle. Nie bądź taka wyrywna, bo nadgorliwość nie jest najlepsza. Pozdrawiam

bossfanka

Re: Darmowe podręczniki - która księga inwentarzowa

wtorek 29 wrz 2015, 18:22

zofiaanna pisze:
bossfanka pisze:Witam; proszę o podpowiedź w sprawie szkół specjalnych. Ja oprócz podręcznika dla klasy I mam jeszcze zeszyt piktogramów oraz adaptację multimedialną w polskim języku migowym. Jak to zewidencjonować? Do zbiorów specjalnych?
Mam założyć dwie nowe księgi: podręczników i zbiorów specjalnych,gdzie będą wpisywane tylko te "wyprawkowe"?
tobabsko pisze: A tak między nami, to skandal, że to my musimy wymyślać procedury wypożyczeń i każda to robi po swojemu. To skandal, że książki po prostu dotarły do szkoły kurierem bez żadnych dokumentów, choćby potwierdzających ilość przekazanych egzemplarzy
Ja otrzymałam protokół zdawczo-odbiorczy. Teraz widzę na nim zapis:" Nasz elementarz.Jesień. Adaptacja -trudnosci w uczeniu się..........z DVD w Polskim Języku Migowym" Liczba egzemplarzy 3. Czyżby to była sugestia na moje wcześniejsze wątpliwości. Nie ma w tym protokole potwierdzenia,że osobno jest podręcznik osobno zeszyt piktogramów i osobno dvd; tzn. nie ma 3+3+3 .Czyli do jednej księgi ?:)
Witaj!
Ja wpisałam wszelkie adaptacje do księgi podręczników, bo zbiory specjalne to płyty CD, DVD, audiobooki itp.
W mojej szkole jest klasa integracyjna. Nasza księgowość zażyczyła sobie, żeby wszystkie podręczniki zarówno te darmowe , jak i te z dotacji, wprowadzić na stan biblioteki z wartością (ceną). Teraz mam nie lada problem . Nigdzie nie ma podanej ceny "Nasz elementarz. Adaptacja...", Zeszyt piktogramów" czy "Nasz elementarz" dla osób niedowidzących.
Jeśli ktoś zna ceny, to będę bardzo wdzięczna za podpowiedź .
Witaj,
kilka miesięcy dzwoniłam do pani specjalistki w MEN-ie. Nie potrafiła udzielić mi żadnej wiążącej informacji poza tą ,że zeszyt piktogramów będzie o wiele droższy. I na tym stanęło. Stwierdziłam, że skoro władza nie wie, to co ja żuczek... Wpisałam wszystkie składniki: adaptację podręcznika, zeszyt piktogramów i dvd z językiem migowym jako komplet Naszego elementarza cz.1, cz.2 itp.w znanej cenie 4,34zł

alin

środa 30 wrz 2015, 09:35

Dzieki za gratulacje:)

Oczywiście że wyrywna nie jestem. Dyrektor ciągle toczy boje z wydawnictwami - zobaczymy co z tego wyjdzie.
Najwyżej posprzedaje je na allegro :)

pozdrawiam

KASIA 1983

czwartek 01 paź 2015, 07:02

alin

u nas Pani dyrektor wystąpiła do wydawnictwa o zwrot książek nawet jeśli są wpisane i opieczętowane. Jeśli się nie zgodzą, wtedy szkoła je zakupi. Nikt mi nie mówił, że mam płacić za to, że w czasie wykonałam swoją pracę :shock: :!: Ja zrobiłam wszystko tak jak kazano.

alin

czwartek 01 paź 2015, 09:35

No my tez pertraktujemy.
Natomiast pytanie skąd szkoła ma pieniądze na zakup tych podręczników?

pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”