Beata8

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 01 paź 2015, 18:58

alin pisze:No my tez pertraktujemy.
Natomiast pytanie skąd szkoła ma pieniądze na zakup tych podręczników?
Czy jesteś dyrektorem? To chyba malutki szantaż emocjonalny ze strony dyrekcji. Dyrektor jest po to zatrudniony, żeby rozwiązywać takie sprawy. Nie prowadzi biblioteki (gromadzenie i udostępnianie), nie ma karcianych i etatu dydaktyka, ale właśnie zarządza szkołą. Ma za to płacone plus dodatek funkcyjny. Nie daj się wkręcić w problemy dyrektora z zamówieniem podręczników. Tak to widzę.
Pozdrawiam

alin

czwartek 01 paź 2015, 20:26

Dziś jesteśmy juz po pierwszych rozmowach i moze uda się załatwić sprawę angielskiego w klasach młodszych.

JAKOŚ TO BĘDZIE.

pozdrawiam

zofiaanna

niedziela 04 paź 2015, 21:48

Czy ktoś z Was wie, ile kosztują adaptacje podręcznika "Nasz elementarz" czy "Nasza szkoła", "Zeszyt piktogramów", podręcznik dla słabowidzących? Nigdzie nie mogę znaleźć ceny, a niestety :shock: muszę wpisać cenę do księgi podręczników i protokołem zbiorczym przekazać wszystko do księgowości (a miało być bez ceny :|
Będę wdzięczna za informację

madabar

sobota 10 paź 2015, 20:29

W końcu coś wiemy konkretnego w sprawie sytuacji zgubienia, zniszczenia podręcznika. MEN wydało oświadczenie:
https://men.gov.pl/ministerstwo/informa ... lacic.html

ksanna

poniedziałek 12 paź 2015, 13:03

Czy ktoś zna ceny podręczników do klasy drugiej (szkoła podstawowa oczywiście) - adaptacja dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?

zofiaanna

środa 14 paź 2015, 10:39

ksanna pisze:Czy ktoś zna ceny podręczników do klasy drugiej (szkoła podstawowa oczywiście) - adaptacja dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?
Hej "ksanna"!
Ja mam ten sam problem. Nikt nie potrafi udzielić informacji, dotyczącej ceny podręczników do klasy I i II - adaptacji dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Napisałam do eksperta w MEN, ale nie otrzymałam odpowiedzi.
Cierpliwie poczekam, chociaż sekretarka twierdzi, że protokół zbiorczy do księgowości muszę podać do końca października.
Bez ceny adaptacji, nie jest to możliwe.
Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Nauczyciela :wink:

Marianna8

środa 14 paź 2015, 12:29

Czy w przypadku opieczętowanej nadwyżki i możliwości zapłacenia za to przez szkołę nie będzie problemów z brakiem zgodności? Księgowość robi problemy (jak zwykle). Że kontrola itp. A jak ja mam teraz wycofać coś, co jest w czeluściach ksiąg inwentarzowych, zaksięgowane? Ostemplowane;) Zubytkować??

Dorothy

czwartek 15 paź 2015, 14:48

Witam, dostałam dziś korektę faktury za podręcznik do matematyki dla klasy IV z GWO. Zastanawiam się jak ją opisać. Proszę o podpowiedź.
Czekam też na kolejne korekty faktur ze WSiP i Nowej Ery. Dzwoniłam do Nowej Ery tam mi powiedziano że trzeba czekać na taką korektę 5 tygodni. To bardzo długo, czy też macie taki problem. Pozdrawiam :D

bogna3

czwartek 15 paź 2015, 17:22

Korekty do faktur to u nas otrzymuje dyrektor, a następnie księgowość. Podręczniki nie są wliczane do majątku szkoły (wpisałam do księgi podręczników) i nie obchodzą mnie rozrachunki pomiędzy wydawnictwem a księgowością. Ja mam faktury i podane ceny jednostkowe podręczników na wypadek zgubienia lub zniszczenia i na tym moja rola się kończy.

Maria
Kontakt: Strona WWW

czwartek 15 paź 2015, 18:00

magdalos pisze:Dziewczyny pomóżcie!!! Otóż nadal siedzę podobnie jak wy i dumam nad tymi darmowymi podręcznikami. Mam kłopot jeżeli chodzi o cenę książek dla klas IV. Przyszła do nas ogólna faktura z Nowej Ery opiewająca na kwotę 138,60 brutto za komplet składający się z podręczników do 9 przedmiotów. Teraz moje pytanie-Czy tą kwotę 138,60 mam w takim razie podzielić na 9 i wtedy za jeden podręcznik wyjdzie mi kwota 15,40 (wtedy obojętnie czy jest to podręcznik do matematyki czy do plastyki będzie on kosztował tyle samo) czy jakoś inaczej to obliczyć. Drugie pyt - Czy waszym zdaniem jest to zakup, czy przydział? Będę wdzięczna za odp.
Ps. Swoją drogą dobrze, że jest to księga podręczników gdzie nie wlicza się tych książek do wartości zbiorów bibliotecznych bo ja nadal uzupełniam wszystko ołówkiem!

Riszka_SP1

czwartek 15 paź 2015, 21:39

Na stronie Nowej Ery są podane poszczególne ceny podręczników ze wszystkich przedmiotów. Wydaje mi się, że te ceny wpisuje jako wartość. Mi się na fakturze zgadzało jak posprawdzałam z wyceną indywidualną podaną przez wydawnictwo:)

Maria
Kontakt: Strona WWW

czwartek 15 paź 2015, 23:22

Ja podręczniki wliczam do statystyki tym bardziej, że stanowią one księgozbiór biblioteki (u mnie KBP), który udostępniłam poprzez wypożyczenie. Nie wyobrażam sobie zakładać dodatkowych kart czytelniczych tylko na wypożyczanie podręczników, nie róbmy sobie dodatkowej papierkowej roboty.

magdalos

piątek 16 paź 2015, 10:14

Riszka_SP1 - serdecznie dziękuje za pomoc, nawet nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić na stronie Nowe Ery ceny tych nieszczęsnych podreczników

Riszka_SP1

piątek 16 paź 2015, 10:39

Maria pisze:Ja podręczniki wliczam do statystyki tym bardziej, że stanowią one księgozbiór biblioteki (u mnie KBP), który udostępniłam poprzez wypożyczenie. Nie wyobrażam sobie zakładać dodatkowych kart czytelniczych tylko na wypożyczanie podręczników, nie róbmy sobie dodatkowej papierkowej roboty.
To jest mój wpis, a tu podpisane jako "Maria" coś dziwnego tym bardziej, że był pod innym postem, hhhmmm?

Riszka_SP1

piątek 16 paź 2015, 10:53

zofiaanna pisze:
ksanna pisze:Czy ktoś zna ceny podręczników do klasy drugiej (szkoła podstawowa oczywiście) - adaptacja dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi?
Hej "ksanna"!
Ja mam ten sam problem. Nikt nie potrafi udzielić informacji, dotyczącej ceny podręczników do klasy I i II - adaptacji dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Napisałam do eksperta w MEN, ale nie otrzymałam odpowiedzi.
Cierpliwie poczekam, chociaż sekretarka twierdzi, że protokół zbiorczy do księgowości muszę podać do końca października.
Bez ceny adaptacji, nie jest to możliwe.
Wszystkiego dobrego z okazji Dnia Nauczyciela :wink:
Ja to potraktowałam jak wszystkie elementarze wg cen podanych na stronie MEN. Klasa 1 - 4,34 zł, klasa 2 - 4,21 zł. Nie ma nigdzie podanych innych kwot a ewidentnie napisane "wszystkie części" więc taka moja interpretacja:)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”