Aqa

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 04 wrz 2017, 17:14

Bliska wariacji, w pracy od 28go VIII po 6-7 godzin dziennie,
- podzieliłam z paczek na tytuły, policzyłam i ułożyłam dziesiątkami /łatwiej sprawdzić/- 2,5 dnia! dzięki pomocy koleżanek
- oddzieliłam ćwiczeniówki, podzieliłam na poziomy klas, ułożyłam tytułami, klasami
- od czwartku, 30go VIII, wpisywane tytuły po 10 mniej na poziom klasy- bo można przyjąć tyle, ilu uczniów będzie 4go IX
- dziś, 4 IX, od 7.30- do 10ej, wpisałam kolejne tytuły minus 10 ...-nie znając jeszcze
-nadal 4 IX- po otrzymaniu list klas i zgłoszeniu ilości uczniów w każdej z 1-7 klas, dopisałam odpowiednie ilosci KAŻDEGO WPISANEGO WCZEŚNIEJ tytułu
... mimo pomocy 4-5 osób, niemal cały czas, mam:
a/ wpisane niemal wszystko co mam do klasy 1- 9 podręczników /brak 1 tytułu/ + rozdzielone i policzone ćwiczeniówki PO 9 NA KAŻDEGO UCZNIA!
b/ policzone i rozdzielone tytułami świczenia do kl 3 /pakiety/ i kl. 2
c/ wpisane /do wydania/ po 3 tytuły dla kl. 4
d/ wpisane /j.w./ po 3 tytuły do kl. 6
e/ wpisane /j.w./ po 3 tytuły dla 7 kl
... reszta czeka
-Wzięłam karty do domu klas 4-7, do aktualizacji /nie mam komputerowo wypoż./
- koleżanka wzięła karty klas 1-3.
Gdyby nie pomoc, codzienna, tych koleżanek, dostałabym wariacji na bank- a tak jestem na granicy.
Czekam na kolejną paletę, brak kilku tytułów, Jutro i pojutrze rozdaję to, co mam, klasy umówione co 25- 30 minut przez 7 godzin zegarowych- nic nie wpiszę jutro, podobnie na pojutrze.
W międzyczasie dziś- pielgrzymki n-li do wypozyczenia /NIE POMOCY/ podr. "bo muszą z czegoś uczyć", masa głupich pytań o gratisy /czemu nie ma/, kilku uczniów dłużników

MAM DOŚĆ, NA DZIEŃ DOBRY. KOMPLETNIE WYSIADŁ MI KRĘGOSŁUP! Niemal płaczę na ból czegoś, czego dotąd nie znałam.

Amelia

poniedziałek 04 wrz 2017, 17:34

Aqa, nie inaczej u mnie i u wielu moich koleżanek bibliotekarek. Ja jestem sama, ok. 700 uczniów. Bez komentarza. Natomiast ja się już nie wkurzam, nie denerwuję, bo mi zdrowia szkoda, bo mam jeszcze życie prywatne, które jest znacznie ciekawsze niż praca. Ale chcę napisać Ci, że nie możemy się kopać z koniem, nasze uwagi i to jak wygląda nasza praca do nikogo nie trafią, nikt nawet nie pomyśli o nas przez chwilę, nikogo nie obchodzimy i z tym musimy się pogodzić. Nasza praca niespecjalnie jest też doceniana, często się zdarza, że dyrekcje trzymały etaty dla bezpłatnych zastępstw. Pisałam, że nie mamy poważnych związków zawodowych, sami też jako grupa zawodowa nauczycieli jesteśmy "cienkie bolki". Widzę to tak, że jeśli chcemy coś zmienić na dobre to musimy zmienić pracę. A jeśli nie to całkowicie przyjąć to, co jest. Perswadowania dyrekcji nic nie dają, wiem, bo u niejednej dyrekcji przerabiałam to przez ponad 20 lat. A dziś kiedy doszły podręczniki to po prostu nie ma z kim gadać. Mają być i tyle. Bibliotekarz szkolny to dziś wyrobnik od podręczników :)
Śmiejmy się z tego, będziemy zdrowsze!

laik

poniedziałek 04 wrz 2017, 18:50

Zgadza się, śmiejmy się, bo jak powiedział Beaumarchais Śmiejmy się! Kto wie czy świat potrwa jeszcze trzy tygodnie?
:lol:
Ps Gorzej jak potrwa, a my jeszcze z podręcznikami nie skończymy :D

Dorota79

wtorek 05 wrz 2017, 12:11

Mam pytanie. W szkole od września jest podstawówka plus klasa 2 i 3 gimnazjum. Dotychczas było tylko samodzielne gimnazjum. Powiedzcie mi, jak mam zrobić, kiedy składam zamówienie na kody kreskowe na podręczniki do gimnazjum? Czy osobno zamawiać z nadrukiem podstawówki i osobno z nadrukiem gimnazjum? A może tylko z nadrukiem podstawówki, skoro szkoła od września funkcjonuje pod szyldem podstawówki? Dotyczy to też pieczętowania podręczników.

merypoppins

wtorek 05 wrz 2017, 16:58

Bierz te bez nazwy szkoły, są tańsze :)

sylv

środa 06 wrz 2017, 09:10

Podpowiedzcie mi proszę, gratisy od wydawnictw ewidencjonuje się tak jak całą resztę?

KaWa

środa 06 wrz 2017, 09:18

Gratisów od wydawnictw nigdzie nie wpisuję tylko rozdaję nauczycielom na własność. Taką informację otrzymałam od jednego z wydawnictw - gratisy są dla nauczycieli i stanowią ich własność. Jednego roku chciałam je od nauczycieli odzyskać (chodziło o przewodniki metodyczne) to mi się oberwało.

sylv

środa 06 wrz 2017, 11:41

Rozumiem. A gdy wydawnictwa przysyłają (tzn. są zamawiane przez szkołę) dodatkowe podręczniki 1 szt. na oddział, to właściwie są dodatkowe dla ewentualnego ucznia, który doszedłby w ciągu roku szkolnego, tak? Bo u mnie w praktyce mają to być egzemplarze "nauczycielskie". I one wracają w czerwcu?

U mnie w szkole wszyscy już płaczą nad tymi podręcznikami i zamieszaniem z nimi, ze mną i panią sekretarką na czele...

KaWa

środa 06 wrz 2017, 12:08

Podręczniki jeden na oddział to nie gratisy, ponieważ na nie są pieniądze z dotacji. Gratisami będą przewodniki metodyczne lub np. pakiety podręczników i ćwiczeń dla nauczycieli. W tym przypadku wydawnictwo wysyłając takie pakiety do szkół wyraźnie zaznacza na rozpisce, że są to gratisy dla nauczycieli za darmo. Podręczniki dodatkowe na oddział ( w tym roku należały się w klasach I, IV, VI i VII oraz III gimn.) są ujęte w dotacji i tak jak napisałam na to jest kasa odgórnie.

KaWa

środa 06 wrz 2017, 12:14

I oczywiście te podręczniki dodatkowe na oddział wracają w czerwcu do biblioteki, bo mamy je na stanie.

kamill

czwartek 07 wrz 2017, 09:35

Witam zapracowane koleżanki i kolegów :lol:
ja w tym roku zaszalałam i poskarżyłam się dyrekcji, że jak chcą żeby podreczniki były "na dzień dobry" to musi mi ktoś pomóc. Wymyśliłam, że jak przyjdzie każdy wychowawca i wpisze nr. do podręczników wg listy tylko dla swojej klasy to im się nic nie stanie a ja bede miała troche lżej. i wyobraźcie sobie to zdało egzamin!!!!!! W ciągu 3 dni "obrobilismy" 3 tysiące podręczników. Nikt sie nie przepracował . Usłyszałam nawet tekst: "PRZY TYCH PODRECZNIKACH TO JEST JEDNAK SPORO ROBOTY I TRZEBA BYC SKONCENTROWANYM , bo mozna pomylić numery przy wpisywaniu, a ty zawsze sama to robiłaś, podziwiam cię"
W przyszłym roku tez planuje tak zrobic, trzeba dbać o swoje zdrowie drogie koleżanki i koledzy żeby dotrwać do emerytury bez balkonika i białego fartucha/wiecie jakiego :P /!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

wpjoker
Kontakt: Strona WWW

czwartek 07 wrz 2017, 11:39

Witam zarzucone podręcznikami koleżeństwo :twisted:
Czy ktoś wie co z podręcznikami, które wychodzą z użytku? Czy nadal nie ma decyzji? A może ministerka też zrzuca to na decyzje dyrektorów lub samorządów. Swoją drogą podręczniki po roku już do usunięcia... niezłe koszty.
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

sylv

czwartek 07 wrz 2017, 18:16

KaWa pisze:Podręczniki jeden na oddział to nie gratisy, ponieważ na nie są pieniądze z dotacji. Gratisami będą przewodniki metodyczne lub np. pakiety podręczników i ćwiczeń dla nauczycieli. W tym przypadku wydawnictwo wysyłając takie pakiety do szkół wyraźnie zaznacza na rozpisce, że są to gratisy dla nauczycieli za darmo. Podręczniki dodatkowe na oddział ( w tym roku należały się w klasach I, IV, VI i VII oraz III gimn.) są ujęte w dotacji i tak jak napisałam na to jest kasa odgórnie.
A jeśli jako gratisy dostaliśmy od wydawnictwa podręczniki do klasy 3, 143 egz. x 5 części to też nie lądują na stanie biblioteki?

Dzisiaj przeżyłam chyba załamanie nerwowe z podręcznikami do j.angielskiego. Byłam gotowa po wyjściu z pracy jechać prosto do księgarni i ze swoich pieniędzy kupić brakujący egzemplarz, ale na szczęście wszystko mi się wyjaśniło...

marlena23

czwartek 07 wrz 2017, 18:39

Ja od sierpnia słuchałam, żeby tylko za dużo nie stemplować bo będzie trzeba płacić z własnej kieszeni za każdą sztukę której nie można odesłać. Pytam Dyrekcję na radzie przed rozpoczęciem roku. Odpowiedź ta sama. Aktualnie wydajemy podręczniki. A ja nadal nie mogę opracowywać podręczników na ilość zgodna z listą w Librusie. Bo cały czas coś się zmienia i za każdą sztukę ponad program będę musiała płacić JA. Ja rozumiem sierpień ale czy listą z 7 września nie jest wystarczającą podkładką do tego żeby dostać dotację na ilość książek zgodną z aktualną ilością dzieci. Nie mam ochoty płacić za podręczniki. Ale czy mam je stemplować przy wydawaniu??? Macie takie Paranienormalne sytuacje???

KaWa

czwartek 07 wrz 2017, 18:40

Nie wiem, nie spotkałam się do tej pory z taką ilością gratisów. Dla mnie gratis to drobny dodatek do dużego zakupu. Nie wiem na jakich zasadach został udzielony, a swoją drogą ciekawe co to za hojne wydawnictwo?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”