Świeżynka

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

środa 20 wrz 2017, 19:53

Mam dwa oddziały, więc wychodzi w sumie 57 kompletów, z czego mamy tylko 49. Póki co boję się cokolwiek zamawiać, bo nie wiem czy mamy na te dodatkowe komplety pieniądze :(, a wizja potrąceń z wypłaty nie napawa mnie optymizmem.

tola

środa 20 wrz 2017, 20:15

Masz 51 uczniów + 2 ( po jednym komplecie rezerwy na oddział) czyli musisz mieć w sumie 53 komplety więc domawiasz 4 komplety bo masz do tej pory tylko 49. Sprawdź jeszcze fakturę może doślą do tych 49 to wtedy musiałabyś odesłać 2 komplety.

Margorzeta

środa 20 wrz 2017, 21:24

uściślając - w klasach 1, 4-7 jeden rezerwowy komplet dotyczy tylko podręczników, na ćwiczenia kasa jest policzona tylko na uczniów, bez zapasu.

więc 51 + 2 komplety podręczników
i 51 kpl ćwiczeń

Świeżynka

środa 20 wrz 2017, 21:43

Dziewczyny, naprawdę bardzo wam dziękuję! Cieszę się, że w bibliotekarskim fachu można spotkać tyle pomocnych osób :D i przede wszystkim obytych z tym podręcznikowym szaleństwem.
Jeszcze raz- wielkie dzięki!

tola

środa 20 wrz 2017, 21:50

U mnie we wszystkich klasach jest 1 rezerwa na oddział zaś ćwiczenia wyliczone zgodnie z ilością uczniów czyli bez rezerwy.

MałaMI

środa 20 wrz 2017, 22:45

Zaniepokoił mnie tekst w Twoim poście Świeżynko o potrąceniu z pensji...Jakim prawemhttp://forum.sukurs.edu.pl/posting.php?mode=reply&f=1&t=13900# ktoś może od Ciebie wymagać ponoszenia odpowiedzialności za coś , co tak naprawdę nie leży do końca w Twojej gestii.Czy to Ty się rozliczasz z OP z wykorzystania dotacji?Czy to Ty odpowiadasz za finanse szkoły - coś tu chyba nie tak...

Zielona

czwartek 21 wrz 2017, 13:02

Czy ktoś już wycofał z inwentarza stare podręczniki do klasy 1 i 4? Skreśliłam pieczątki, mam je w pudłach przygotowane do wyniesienia, tylko nie wiem, co z protokołem ubytku. Czy muszę drukować protokół z MOLA dla 1000 pozycji? Będzie miał ponad 50 stron. Czy mogłabym zrobić zbiorczy dokument (jak przy fakturze) - tytuł, numery inwentarzowe, liczba egzemplarzy, podobny do tego, który sama tworzyłam dla podręczników z MEN? Jak myślicie?

Druga sprawa, kto się Wam podpisuje pod tym protokołem? Moja dyrekcja chce, by była to szkolna komisja ds. likwidacji. Macie jakąś specjalną do ubytków w bibliotece? Ja mam do wyceny i z reguły nazwiska ich członków widnieją na protokołach (bo zawsze za zniszczoną książkę dostawałam nową, przez komisję wycenianą).

anetta

piątek 22 wrz 2017, 14:33

Czytam i czytam i w głowę zachodzę, jak to możliwe, że to bibliotekarze zamawiają podręczniki, rozliczają faktury, wydzwaniają do wydawnictw i jeszcze są straszeni, że potrąci im się z pensji, jeśli coś będzie nie tak.
:?: :evil:
Bibliotekarz odpowiada za opracowanie i rozprowadzanie podręczników, a następnie za zbieranie ich na koniec roku.
To nie książki do czytania, żeby zajmować się tym od A do Z.
:evil:
Przecież jedna osoba fizycznie nie jest w stanie tego ogarnąć.
:evil:

KaWa

piątek 22 wrz 2017, 17:11

Tak niestety niektórzy z nas mają. Zamawianie, wypełnianie wniosków, aktualizacje, faktury i ogromny stres, czy aby na pewno wszystko się będzie ostatecznie zgadzać. Trochę mnie Anetto Twój wpis zmusił do refleksji. Cały czas żyję w ogromnym stresie podręcznikowym, ale rzeczywiście, przecież to nie ja prawnie odpowiadam za tą kwestię. Staram się jak mogę, jak coś przegapię, trudno. Może w przyszłym roku nie powierzą mi tego zadania i będę miała święty spokój.

Pomocnica

niedziela 24 wrz 2017, 16:24

Mam pytanie odnośnie ćwiczeń dla klas drugiej i trzeciej sp. Przyszły w pakietach i tak też są rozliczone w fakturach. Czy wpisujecie je jako pakiet, czy każdą część oddzielnie i dzielicie koszt na ilość części?

MałaMI

niedziela 24 wrz 2017, 16:44

Ćwiczeń droga Koleżanko się nigdzie nie wpisuje.To są materiały jednorazowe, poza jakąkolwiek ewidencją.

Pomocnica

niedziela 24 wrz 2017, 17:03

No to wygląda na to, że wszystko zrobiłam nie tak. Jak mam w takim razie rozliczyć faktury, na których podręczniki są ujęte razem z ćwiczeniami? Zawsze sprawdzałyśmy z księgową, czy mamy tę samą wartość księgozbioru...

MałaMI

niedziela 24 wrz 2017, 20:05

....podręczników nie wlicza się do wartości księgozbioru http://bip.mkidn.gov.pl/media/download_ ... k_nr_9.pdf
paragraf 6,pkt 4 i 6.

EMT

niedziela 24 wrz 2017, 20:10

Jeśli wpisałaś jako pakiet, to wszystko w porządku, po prosty traktujesz te ćwiczenia jako "dokument towarzyszący" i tylko tyle, że potem nie żądasz ich zwrotu od uczniów. Dla "następnych pokoleń" szkoła powinna zamówić same ćwiczenia, a jeśli pazerne wydawnictwo uprze się, że tylko w pakietach - to po prostu z nich zrezygnować (np. pokserować z tegorocznych). To, że rozbiłaś cenę na dwie pozycje - nie ma znaczenia, suma się zgadza. Żeby było wszystko w porządku, popraw ten zapis, podając jedną kwotę (tę, która jest na fakturze). Gorzej, jeśli wpisywałaś podręcznik i ćwiczenia jako osobne pozycje - ale to też jest do załatwienia. Jak opiszesz swój "stan faktyczny", to może uda mi się coś doradzić.

Aqa

niedziela 24 wrz 2017, 20:17

Faktury się opisuje ; ) dla księgowej, wpisano do ... pozycję... Jeśli na jednej fakturze są rózne pozycje: dotyczące inwentarza i poza nim, wskazuje się te, które są przyjęte do inwentarza. Pomija się materiały ćwiczeniowe.
Pakiety... jeśli to takie same jak u mnie, to są to pakiety ćwiczeniowe, nie ujmowane w bibliotece. Nie podlegają ewidencji, księgowa je sobie rozlicza rozliczając dotację, ale biblioteka nie.

Mała Mi, prawo prawem, a sprawiedliwość musi być po stronie OP. Czyli, OP żądają włączenia wartości podr. do wartości zbioru głównego, to nie mamy wyjścia, podajemy sumę zbioru głównego plus podręczników DOTACYJNYCH. Z racji twardych żądań OP- prowadzimy oddzielne inwentarze podręczników. W żadnym wypadku nie powinny być wpisywane w księgozbiorze głównym.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”