MałaMI

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

niedziela 24 wrz 2017, 20:42

Ja na podręczniki dotacyjne zrobiłam osobną księgę.

EMT

niedziela 24 wrz 2017, 21:22

Czy te pakiety obejmowały same ćwiczenia, czy podręcznik plus ćwiczenia?

Pomocnica

niedziela 24 wrz 2017, 21:47

Dzięki, jutro idę do księgowej. Podręczniki to moja dodatkowa praca i takie z tego efekty:(Jak weszły darmowe podręczniki, to miałam powiedziane, że wpisuję wszystko, a potem ubytkuję. No i taki bałagan z tego wyszedł. Mam dodatkową księgę podręcznikową i gdybym nie musiała do niej wprowadzać ćwiczeń, byłoby na pewno dużo prościej. Stało się, teraz muszę to jakoś wyprostować.....

Pomocnica

niedziela 24 wrz 2017, 21:51

W pakietach były tylko ćwiczenia.
Starych zapisów nie zmienię, ale może chociaż te z tego roku.

grey.bn

środa 27 wrz 2017, 13:46

Bardzo proszę o pomoc. Podobnie jak wiele z Was przygotowuję wniosek, zamówienia i rozliczenie dotacji. W tym roku zostały nam pieniądze i w sp i w gimnazjum. Według mnie mogę za to kupić inne materiały edukacyjne (np multimedia) w dowolnej ilości sztuk. Według mojego OP "Jest to absolutnie niemożliwe". Drugi problem polega na tym, że w klasie II i III gimnazjum dysponuję pieniędzmi dla uczniów , którzy doszli w tym i poprzednim roku szkolnym (po jednej osobie) chciałabym dotację wykorzystać na zakup repetytoriów lub zbiorów zadań. Jak sądzicie, czy to możliwe jeżeli na fakturze opiszę, że to repetytoria dla klasy tej a tej? Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi.

Zielona

środa 27 wrz 2017, 14:24

:idea: Ja nie rozliczam dotacji, ale pamiętam, że podobno nawet papier ksero i tusz można było kupować z tych pieniędzy.

https://men.gov.pl/zycie-szkoly/program ... iedzi.html

darek2480

czwartek 28 wrz 2017, 19:03

Witam wszystkich i proszę o pomoc,
Może ja czegoś nie rozumiem, ale nie wiem co mam zrobić z podręcznikami do klasy VII - język obcy. Teoretycznie przysługuje nam 1 dodatkowy podręcznik na oddział, ale co zrobić w sytuacji jak do angielskiego są dwa podręczniki (poziom podstawowy i poziom zaawansowany) i do języka niemieckiego również są dwa podręczniki (poziom podstawowy i poziom zaawansowany). Wychodzi mi że dla klasy powinienem zostawić 4 podręczniki, przy trzech klasach VII to już mam 12 podręczników. Wydaje mi się że chyba tak nie jest. Co mam zrobić.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Darek

grey.bn

piątek 29 wrz 2017, 09:40

U mnie jest podobnie i w takim przypadku mamy po jednym podręczniku z każdego poziomu. Dwa na oddział - jeden zaawansowany, jeden niezaawansowany.

Bibelotka

poniedziałek 02 paź 2017, 20:18

Kochani, czy komuś z was udało się uciec od zajmowania się całościowo podręcznikami? Próbuję wyperswadować to dyrekcji na logikę: tracę ponad 2 tygodnie wakacji na zajmowanie się podręcznikami. mam już wystarczająco dużo pracy przy samym opracowaniu... A jeszcze każą mi się bawić w księgową. Nie sądziłam, że doczekam takiego wariactwa. Wiem że marudzę, ale już opadam z sił i mam ochotę zmienić zawód...

EMT

wtorek 03 paź 2017, 00:54

Chyba raczej normą jest, że nie zamawiamy podręczników i nie rozliczamy dotacji? Mnie tego nie proponowano, a na skontrum nie dałam się ściągnąć z wakacji. Pracę po urlopie rozpoczęłam "według Karty Nauczyciela". Po co mam siedzieć pół lata w bibliotece, jeśli do tej pory jeszcze nie mam wszystkich podręczników? :)

Dorota79

wtorek 03 paź 2017, 08:11

Nie bardzo rozumiem, jak na wakacjach można opracowywać podręczniki, skoro nie wiadomo, jaki będzie stan uczniów na 1 września. Wpiszesz sto, a potem się okaże, że kilkoro zmieniło szkołę, a podręczniki opieczętowane i zakodowane. Co wtedy?

Beata8

wtorek 03 paź 2017, 10:26

Bibelotka pisze:czy komuś z was udało się uciec od zajmowania się całościowo podręcznikami?
Jak najbardziej, "tylko" opracowanie i udostępnianie. Obowiązek związany z zamówieniami spada na dyrekcję (ustawa o systemie oświaty). Chyba, że masz dużo czasu i mieścisz się w godzinach pracy. Może masz dodatek funkcyjny, dyrektorski? (żart)
Nie warto poświęcać się dla podręczników, bo oczekiwania co do dyspozycyjności pozostaną, a na pewno nie zmaleją.
Tak się gra, jak przeciwnik pozwala. Szanujmy się, to nas też będą szanować. Oczywiście fajnie żyć dobrze z dyrekcją, ale za jaką cenę? urlopu? innych wolnych dni? pozostawania po godzinach? A przede wszystkim poczucia, że wykonuje się pracę, za którą ktoś (dyrekcja) otrzymuje wynagrodzenie.

Rokfor

piątek 06 paź 2017, 10:15

Ja mam trochę inny problem. W ramach zamówienie z dotacji otrzymaliśmy 10 sztuk atlasów w ramach wydania gratisowego. I teraz mam pytanie: Gdzie to wpisać i jaki sposób? Do księgi podręczników czy do głównej księgi inwentarzowej?

sylv

piątek 06 paź 2017, 10:28

Jeśli to gratisy to nie są wpisywane nigdzie, jedynie do rozdania. U mnie takie atlasy wędrują do pracowni, ale nie mam ich na stanie biblioteki.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”