Anna

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

poniedziałek 15 cze 2015, 21:41

Aqa przeciez wiesz, że nasze wymagania formalne nikogo w tym całym bałaganie nie interesują. Ja też próbowałam księgowości wytłumaczyć ale nikt nie rozumial o co mi chodzi. Mialam wziąć podaną na stronie cenę i dodać wartość do wartości księgozbioru głównego. Teraz powinnam spisać całość bo wychodzimy z naszego elementarza wchodzimy w WSiP ale na razie spakuję w kartony i oddam do archiwum. Zobaczymy co będzie.

Pytajnik

wtorek 16 cze 2015, 08:26

Aqa pisze:
Mnie interesuje /pewnie nie tylko mnie/, na jakiej podstawie mamy dokonywać ubytków podręczników z bazy danych:
nie ma dowodu wpływu
jak dokonywać odpisu, w zasadzie protokolarnie?
Protokół- do czego ma się odwołać? Nieistniejącego dowodu wpływu elementarza? Notatka o otrzymaniu elementarza nie jest, jak dotąd, dowodem wpływu.
No a jak go przyjęłaś? Ja stworzyłam protokół jak przy darach. Nie wiem w czym problem. Przesadzacie trochę z tym, wszyscy się trzęsą nad tym jakby to było nie wiem co...

Aqa

wtorek 16 cze 2015, 13:07

To nie jest kwestia trzęsienia się, tylko zwyczajnie zgodności z dokumentacją. Biblioteka jest prowadzona wg określonych przepisów i reguł, za to się odpowiada.
Jak przyjęłam bez dowodów wpływu?? Właśnie o tym wielu z nas pisze w wątku dotyczącym podręczników Elementarzy: NIE MA żadnych dowodów wpływów, rząd przekazuje Elementarze na wariata, protokół się spisuje mając określone dane: jest przekazujący, jest cena. Cena podana wiele później za zniszczone/ zagubione. Podręczniki powinny być przekazywane z określonym pismem MEN, w nim cena egz, ilość.

Wszystko można poukładać i dać sobie radę, co tez robimy, ale nie jest to normalność, to z czym mamy do czynienia w kwestii podręcznika Nasz Elementarz.

derdaJ

wtorek 16 cze 2015, 17:11

Witam, jestem nowa i tak samo zakręcona całym tym bałaganem jak i Wy.
Bardzo proszę podrzućcie jakiś regulamin wypożyczania podręczników, bo mój chyba kuleje i chciałabym porównać.
Oprócz oczywiście regulaminu podpisanego przez rodziców w protokole wydania podręczników do kl. 1 w mojej szkole funkcjonuje jeszcze zarządzenie dyrektora wraz z załącznikiem "umowa użyczenia", która podpisywana jest przez rodziców i przechowywana w 1 egzemplarzu w bibliotece.

Aqa

wtorek 16 cze 2015, 18:29

Mogę zapomniec ci zeskanować :(, bo zaczęły się bardzo nerwowe dni w szkole, jak zwykle pod koniec roku. Masa prac na wczoraj, programów do zamknięcia, rozliczenia itp., niemniej- spróbuję. Ale na dziś- mam regulamin ściągnięty z Internetu, sporo punktów w nim, rodzice czytając na zebraniach w klasach patrzyli przerażeni- co to za cenny dar dostają...
Poza tym, też mam dodatkowo umowy użyczenia i protokoły podpisane przez rodziców.
Jak słyszę, kolejne klasy 1 nie życzą sobie owego podręcznika. Taaak.

Aqa

środa 17 cze 2015, 07:45

derdaJ podaj swój mail na pr

Aqa

czwartek 18 cze 2015, 18:50

Wysłałam 2 osobom, które o to prosiły :)

derdaJ

piątek 19 cze 2015, 15:19

Bardzo dziękuję Aqa, rzeczywiście obszerny ten regulamin, ale tym samym dokładny. Spróbuję pokompilowac z moim i może , jak Bóg da, coś rozsądnego z tego wyjdzie. A więc do działa! :mrgreen:

xandre

sobota 20 cze 2015, 05:58

Te podręczniki to jakiś koszmar. Wybaczcie, ale pieczętowanie i wpisywanie ich do jakiejkolwiek księgi tylko po to, żeby za 3 lata je ubytkować, to dla mnie zwykła trata czasu. Powinny być tylko jakieś listy i protokół przyjęcia, przekazania uczniom i nazad do biblioteki. Część z z tych książek po pierwszym użytkowaniu już wróciła do biblioteki z osobnymi okładkami. Dwoje uczniów się wyprowadziło z nimi...ech Przeraża mnie przyszły rok i ilość jaką muszę wprowadzić, przy 10 godzinach mojego etatu w bibliotece. :( Mam nadzieję, że przyjdą na początku wakacji to jakoś ogarnę to wszystko.
Zamawianiem podręczników tego u nas zajmuje się sekretariat

Magnolia

czwartek 02 lip 2015, 14:18

Dzień dobry
Czy i ja mogę prosić o regulamin wypożyczeń? rumianek78@gmail.com
Zgadzam się to jest koszmar a mam tylko dwie pierwsze klasy gimnazjum :(

sowka2

sobota 11 lip 2015, 19:26

Witam
Aqa czy mogę prosić również o poratowanie regulaminem może rozjaśni mi w głowie i coś napiszę.
Dziękuję.
Życzę miłych wakacji

Aqa

niedziela 12 lip 2015, 17:22

Wysłałam Małgosi i Magnolii. Sówka, poproszę mail na pr.

Przepraszam za czekanie, padł mi komputer. Jeśli nie otworzy się wam folder regulamin, dajcie znać- nie wgrałam jeszcze pakietu Office, nie sprawdziłam jak się wysyła. Mam wakacje, częściowo ;) to i luzu więcej się mieć staram :P
/po najeździe moich dzieci z ich dziećmi hehe nadal się opiekuję 2 latką, hehe, a nie mam już 30 latek, jak widzę. Pojadę 'se" w Tatry w Poniedziałek do odreaguję/

Bezzu

piątek 07 sie 2015, 09:33

Witam
Może ma ktoś ciekawe pomysły jak ewidencjonować i wypożyczać książki uczniom I klasy gimnazjum?
Czy zamiast zakładać nowe księgi podręczników i broszur nie można zrobić tego np. w Excelu i wydrukować?

Nadia

poniedziałek 10 sie 2015, 11:36

Witam,
Mam ten sam problem od września przejmuję bibliotekę w gimnazjum. Chciałam zapytać jak najlepiej wpisać darmowe podręczniki dla klas pierwszych. Jakie są Wasze opinie po zeszłym roku w podstawówkach? Pozdrawiam

Jacko

poniedziałek 10 sie 2015, 23:49

czy to jest jakieś rozwiązanie?
http://www.cenyewidencyjne.pl/

i w załączniku może się przyda "wklejka do podręczników".. pomysł koleżanki... uważam że fajny, przydatny i pożyteczny :-)
Załączniki
Wklejka do podręczników.pdf
(178.98 KiB) Pobrany 368 razy

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”