malinowska

Re: WSZYSTKO O PODRĘCZNIKACH

czwartek 07 wrz 2017, 19:00

marlena23-a masz "tabelkę dotacyjną" z 25 sierpnia? Wydaje mi się, że tam masz wiążące ilości uczniów, na których dostaliśmy dotację. Jeśli tabelka się nie zmieniła(jakieś aktualizacje?), to ew. odejścia uczniów nas nie interesują. Przynajmniej u mnie tak zawsze było...

Mary An

czwartek 07 wrz 2017, 19:05

Witam,
Mam pytanie, jeśli szkoła zażąda zwrotu kosztów podręcznika zniszczonego do kl. V, rodzic zapłaci to czy dyrektor może przez platformę wydawniczą zamówić ten egzemplarz w cenie dotacyjnej, która jest niższa od ceny rynkowej??? Kolejna kwestia, która mnie nurtuje to, czy można żądać od rodzica odkupienia podręcznika. Proszę o wskazanie ew. podstawy prawnej. Rozporządzenie w tych sprawach jest bublem, bo skoro cena rynkowa jest dużo wyższa od ceny dotacyjnej to kto niby ma dopłacić resztę pieniędzy. Chodzi mi o angielski cena rynkowa jest dużo wyższa, niż ta dotacyjna.

sylv

czwartek 07 wrz 2017, 19:21

KaWa pisze:Nie wiem, nie spotkałam się do tej pory z taką ilością gratisów. Dla mnie gratis to drobny dodatek do dużego zakupu. Nie wiem na jakich zasadach został udzielony, a swoją drogą ciekawe co to za hojne wydawnictwo?
WSiP... Rok temu było to samo, byliśmy w szkole zdziwieni tyloma dodatkowymi pudłami, dokładne sprawdzanie zamówień, faktur itp., ale zamawiane były tylko karty ćwiczeń i matematyka, a podręczniki rok temu i w tym roku gratis. Są na fakturze "gratisowej", wśród scenariuszy i poradników dla nauczycieli. Nikt nie wie, dlaczego tak, tylko ja muszę coś z tym fantem zrobić, bo miejsca brakło już kilka kartonów temu...

Anna

czwartek 07 wrz 2017, 19:37

WSIP w ubiegłym i w tym roku daje wiele gratisów, daje również uczniom klas 2 i 3 za darmo podręcznik. Ten podręcznik nie przechodzi przez bibliotekę. U mnie panie z klas 2- 3 same zajęły się rozpakowaniem i rozdzieleniem ćwiczeń i podręczników i nikt do mnie tych pudeł nie przynosił.

Anna

czwartek 07 wrz 2017, 19:53

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ka.html#MT
Może napiszmy do gazety jak wygląda z naszego punktu widzenia akcja darmowych podręczników.

sylv

czwartek 07 wrz 2017, 19:55

Serio Anna?! Bo ja już nie wspomnę, iledziesiąt pudeł musiałam rozpakowywać, przenosić, liczyć.... Szkoda, że w mojej szkole nikt niezorientowany jak zwykle.

MałaMI

czwartek 07 wrz 2017, 20:45

Też jestem zdania , że warto napisać , bo pewnie wiele nie trzeba by za moment dyrektorzy i OP zwalili winę za brak podręczników na bibliotekarzy.Wiele osób na tym forum wszak dopiero bierze się do wpisywania.A w przyszłym roku na bank wszyscy będą się spinać by podręczniki były na 1 września.Adres mailowy listydoredakcji@gazeta.pl.

szpuncik1

czwartek 07 wrz 2017, 21:34

Proszę o pomoc!!! Przez ostatnie 2 lata tłumaczono mi, że podręczniki na oddział, to są zapasowe pozycje, które mają w bibliotece czekać na uczniów, którzy ewentualnie pojawią się w szkole w trakcie roku szkolnego. Dzisiaj moje rozumienie tematu zostało zaburzone przez pewnego przedstawiciela wydawnictwa. Pan wyjaśnił mi, że to są podręczniki dla nauczycieli. Jak to u Was jest?

EMT

czwartek 07 wrz 2017, 23:02

Jeden komplet na klasę to są książki dla niespodziewanego ucznia. Ale - jeśli się aż jedenastu (bo mamy na każdym poziome właśnie jedenaście klas) nie pojawi, to resztę wypożyczam nauczycielom i zawsze dla nich starczyło. Oczywiście zaznaczam, że może się zdarzyć konieczność ich zwrotu "na cito".
Tylko zbiorów zadań do matematyki nie ma nadmiaru, ponieważ MEN postanowił potraktować je jak ćwiczenia, chociaż mają służyć trzy (teraz dwa) lata i tak jak podręczniki są wpisywane do księgi inwentarzowej.

Aqa

piątek 08 wrz 2017, 07:24

To nie wydawnictwo decyduje, tylko płatnik. OP zapłaci /z dotacji/ za komplet na ucznia plus dodatkowy komplet na oddział dla ewentualnego nowego ucznia w klasie.
Nauczyciele często dostają gratisowe egzemplarze do każdego przedmiotu, ale jest to wolna wola wydawnictwa i porozumienia miedzy nim a szkołą, czyli efekt negocjacji w trakcie zamawiania i zakupu.

Katarzyna 1983

piątek 08 wrz 2017, 16:15

W mojej szkole jest 1200 uczniów, jesteśmy we 2. Do wpisania klasa 1,4,6,7 SP oraz 3 gimnazjum. Do rozdania 2,3,5 SP i 2 Gimnazjum. Biblioteka mieści się na 2 piętrze, książki zostały wniesione 5 września. Rozdałyśmy to co wpisane a dziś okazuje się, że w klasie 7, 4 i 3 Gim. brakuje tytułów a są na fakturze. Oczywiście towar przyjmuje sekretariat, który przyjął i nie sprawdził co jest w środku :( Co za bajzel ....

MonaLisa

piątek 08 wrz 2017, 17:03

Katarzyna, nie przejmuj się, u nas jest podobnie. Są na fakturze wszystkie zamówione , ale przyszła tylko częśc. Jest dokument dołączony, które podręczniki oczekują na realizację. Nie mamy kilku do 7 klasy i nic do czwartej.zamamwiamy w Nowej Erze. Rozdajemy co jest , oczywiscie jak dojdą trzeba fatygowac uczniów po raz drugi , może trzeci, może piaty.... tez mamy coś ok. 1000 uczniow i póltora etatu.

Katarzyna 1983

piątek 08 wrz 2017, 19:09

Monalisa i na dodatek, jeszcze nauczyciele z pytaniem ,,kiedy będą podręczniki?'' Jak pomogą będą wcześniej ale póki co nie ma chętnych ...

Aqa

piątek 08 wrz 2017, 19:50

Ja będę leżała na kręgosłup te dwa wolne dni, ale- wydałam do dziś wszystko w kl 1 /w tym po 9 ćwiczeń na osobę/, w 2-3 po pakiecie ćwiczeń, w kl. 4 po 6 tytułów, w kl. 7 w dwóch turach po łącznie 7 tytułów i po ok. 6 ćwiczeń na osobę w klasach 4-5-6-7
Mam szczęście do świetnych koleżanek, poprosiłam kilka o pomoc w dniu 28 sierpnia, przychodziły codziennie po ok. 6 godzin, w tym po ok. 4 każda z nich od 4 września do dziś. Razem ze mną rozpakowały kilka wielkich palet, policzyły, ustawiły w stosiki stosowne do potrzeb, parę razy trzeźwiej niż ja poszukały, gdzie się nie zgadza rachunek wyliczeń /ja padam/
Dziś przybiegły rozczarowane, że już wszystko zrobiłyśmy na teraz. Jak przyjdzie kolejna paleta- mnie książki na palecie wnoszą, koleżanki każą się zwołać smsem. Są cudne wprost, nie jestem w stanie im podziękować słownie. 5 osób pomagających stale i 2 z doskoku też cenne. Spotkałam się z dobrym odbiorem 90% grona, a te ok. 10 % zwyczajnie ... mam gdzieś.

tola

piątek 08 wrz 2017, 19:58

Co powiedzie na to? Dowiedziałam się, że muszę zrobić inwentaryzację do 15 września. I Co? Ręce opadają, już nie z noszenia podręczników ale z poleceń OP.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”