libia11

Zmiana podręczika dla klasy pierwszej

piątek 05 wrz 2014, 09:40

Moja córa jest w pierwszej klasie. Wczoraj miałam zebranie i podjęliśmy jako rodzice prawie jednogłośnie zmianę podręcznika. Decyzja jeszcze nie zapadła po podobno wszyscy muszą się zgodzić. Docierają do mnie słuchy ,że takich decyzji jest więcej. Rodzice mają czas do końca września. Jeśli rzeczywiście więcej rodziców się zdecyduje na taki krok to współczuję naszej wszechwidzącej pani minister. :P :twisted:
http://biblioteki-szkolne.blogspot.com
Biblioteki Szkolne Online

magda86

Re: Zmiana podręczika dla klasy pierwszej

sobota 06 wrz 2014, 21:17

nie rozumiem twojej wypowiedzi.
To nie jest tak, że ten podręcznik bezpłatny ministerialny jest obowiązkowy? Można podjąć decyzję, że dzieci będą się uczyły z jakiegoś innego?
jaka jest wasza opinia o tym bezpłatnym podręczniku?

bogna3

Re: Zmiana podręczika dla klasy pierwszej

sobota 06 wrz 2014, 21:53

Dla rozjaśnienia tematu wklejam wypowiedź pani J.K
,,Jeśli obecnie szkoła otrzyma zgodę organu prowadzącego na inny niż MEN podręcznik (np. dla dwóch chętnych klas), to czy dyrektor może równocześnie złożyć wniosek o dostarczenie podręczników MEN, by były one dostępne np. dla dwóch innych klas, których wychowawcy woleliby pracować na „Naszym Elementarzu”, a nie na podręczniku innego wydawnictwa.

Jeżeli w szkole jest więcej niż jeden oddział klasy I to nauczyciele muszą ustalić jeden wspólny podręcznik (art. 22ab ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2014 r.). Nie można zatem wybrać innego podręcznika dla „dwóch chętnych klas” .

Libio - i OP się zgadza pokryć koszty nowego podręcznika?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”