chowanna

Organizacja konkursów itd. itp.

wtorek 16 wrz 2014, 10:52

Witajcie :) Jak już wcześniej pisałam, w tym roku dopiero rozpoczęłam pracę w bibliotece szkolnej. Jest to moja pierwsza styczność z tym otoczeniem. W związku z tym mam kolejne pytanie. Jak organizujecie wszelkiego rodzaju konkursy, akademie, jakieś uroczystości. Chodzi mi bardziej o jakieś techniczne sprawy. Jak to wygląda... Jak ogłaszacie? Przygotowujecie? itp.
Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

megi

Re: Organizacja konkursów itd. itp.

środa 17 wrz 2014, 14:51

Konkursy czytelnicze - ogłaszam na plakacie, plakaty są "wszędzie" w bibliotece i czytelni.Mówię dzieciakom przy okazji wypożyczeń.
Właśnie wywiesiłam wczoraj - Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy(konkurs planuję na grudzień) ale dzieciaki muszą mieć czas przeczytać.

Zaprzyjaźnij się z nauczycielami polskiego;) i z nimi i ich klasami spróbuj różne akcje robić.
Ja z każdą z polonistek "jestem w zmowie" i organizujemy np: w ramach CPCD czytamy z klasą konkretną lekturę na g wychowawczej, albo wszystkie drugie klasy zapraszamy na Literackie Walentynki.

Jeżeli chodzi o akademie to nie wiem co masz na myśli. Ja prowadzę koło teatralne, więc przygotowuje różne spektakle na sali gimnastycznej lub w czytelni.
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Pola z Opola

środa 17 wrz 2014, 15:52

Chowanna, spokojnie, każdy kiedyś zaczynał. Wciągniesz się :)
Jeśli nie robiłaś wcześniej takich imprez, to raczej nie porywaj się na początek na jakieś duże przedsięwzięcia. Bo możesz się wkopać.
Nie da się w poście na forum przekazać wiedzy, o którą prosisz. To są złożone sprawy. Przede wszystkim czytaj literaturę fachową. Masz któryś z poradników dla nauczycieli bibliotekarzy (np. Vademecum Saniewskiej)?
Kopalnię wiedzy praktycznej, materiałów instruktażowych, wymiany doświadczeń, scenariuszy na wszelkie okazje itp. masz w "Bibliotece w Szkole". Czytaj na bieżąco. Poszukaj też w bazie artykułów, (http://www.mol.pl/mol_bws/moloptivumopac.dll), które Cię mogą zainteresować. Zobacz, może w Twojej bibliotece są numery archiwalne. A jeśli nie to możesz zamówić poszczególne teksty.

chowanna

środa 17 wrz 2014, 19:28

Dziękuję za pomoc :) :) :) :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”