Zuzanna J.

Zbiorowe wypożyczanie słowników w MOlu jeszcze raz

piątek 26 wrz 2014, 09:21

Witam, wiem że już o to kiedyś pytałam, ale nadal mam wątpliwości.U mnie w szkole jest taki zwyczaj, że poloniści przysyłają do biblioteki na początku lekcji dwóch uczniów po potrzebne słowniki. Z powodów technicznych (pośpiech, mała ilość słowników na klasę) nie przypisuję w Molu słownika do konkretnego ucznia. Jak to zrobić, żeby ogólnie zaznaczyć w statystyce, że np. kl. Va wypożyczyła 15 słowników. Jak utworzyć konto klasy? I drugie pytanie - dlaczego Mol od pewnego czasu nie zapisuje wszystkich wypożyczeń w danym dniu? Miałyście taki problem? Pozdrawiam. Pati

Dorota79

Re: Zbiorowe wypożyczanie słowników w MOlu jeszcze raz

piątek 26 wrz 2014, 09:52

Zuzanna J. pisze:Witam, wiem że już o to kiedyś pytałam, ale nadal mam wątpliwości.U mnie w szkole jest taki zwyczaj, że poloniści przysyłają do biblioteki na początku lekcji dwóch uczniów po potrzebne słowniki. Z powodów technicznych (pośpiech, mała ilość słowników na klasę) nie przypisuję w Molu słownika do konkretnego ucznia. Jak to zrobić, żeby ogólnie zaznaczyć w statystyce, że np. kl. Va wypożyczyła 15 słowników. Jak utworzyć konto klasy? I drugie pytanie - dlaczego Mol od pewnego czasu nie zapisuje wszystkich wypożyczeń w danym dniu? Miałyście taki problem? Pozdrawiam. Pati
Odpowiem na pierwsze pytanie. Kiedy zakładasz konto, wpisuj tam gdzie imię, nazwisko i klasa ucznia - wszędzie to samo, np. 5 A. I problem rozwiązany.

bomila

piątek 03 paź 2014, 23:00

Ja nie zakładam kont zbiorowych. Słowniki wypożyczam na konto nauczyciela uczącego i ON za nie odpowiada. Ma zwrócić dokładnie tyle, ile wypożyczył. Ma motywację, żeby uczniów pilnować :D

Małgosia

sobota 04 paź 2014, 10:36

O właśnie.Ostatnio pożyczyłam jednej polonistce 20 "Trenów". Od niej ponoć brały też inne, w rezultacie 2 książki zniknęły. I to nie po raz pierwszy tak jest.

bomila

sobota 04 paź 2014, 19:47

Kro wziął, ten odpowiada. Od lat tłumaczę, że nie ma przekazywania sobie książek bez udziału biblioteki. Jak jedna z drugą została rozliczona, zaraz zrozumiała i jest spokój. :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”